Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan hozzam mindenki tudomás...

Hogyan hozzam mindenki tudomására hogy nem akarok játszani unokahugommal?

Figyelt kérdés

Unokahugom 7 éves elég elkényeztetett, egy percre sem tud leülni egyedül játszani vagy csöndben maradni. Már mindenki ki van tőle akadva.

Mikor családi esemény van folyton nekem kell vele játszanom mert anyjáék csúnyàn néznek rám ha nem játszok vele. Meg amúgy sem hagyna békén.

Anyjával mostanában rendeződött a kapcsolatom, de úgy érzem azért alakítja így, hogy mindig rám tudja bízni a gyereket.

Sokat járszottam már vele, de ha nem ért a szép szóból, parancsolgat, zsarnokoskodik, azt szerintem nem lenne kötelező csak azért eltűrnöm mert ő a kisebb és nézzük el neki..


Mostanában még több családi esemény van mikor rám lesz kiosztva a vele foglalkozás.

Hogy tudassam mindenkivel szépen hogy nem szeretnèk vele játszani úgy, hogy az anyjával továbbra is jó viszonyt ápolhassak és a nagymamám se háborodjon fel hogy nem játszok vele?

Szerintetek az anyja kihasznál úgymond engem ezzel?

17/L



2016. dec. 27. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kinyitod a szádat és megmondod. Ennyi.
2016. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
9%
Néha olyat is el kell tűrni, amihez nem fűlik a fogunk. Valamit valamiért.
2016. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

2.:


Semmit nem kell eltűrni. Ez az általános iskolában belétek nevelt félkegyelmű tanárok dumája. Tűrd el az anyádnak a pi...ját. Másrészről meg mit jelent a valamit valamiért? Mi okból kéne eltűrni, amivel jobb lesz neki?

2016. dec. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
60%
3 Teljes mértékben igazad van! Csak a buta tűr.
2016. dec. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Biztos hülye érzés...

A szülei hogy állnak hozzá? Hozzád?

Ha csúnyán néznek, az egy dolog. De nem lehet, hogy ezt csak képzeled?

Saját tapasztalatból kiindulva simán lehet, hogy csak örülnek, hogy vagy te, aki ennyire szívesen játszol a kislánnyal, lekötöd, amíg beszélgetnek. Ők tudják valahonnan, hogy ez neked nem jó?

Ha odajön hozzád a kiscsaj, hogy ezt meg ezt játsszátok, akkor mondd meg, hogy "Figyelj, most nem, mert épp eszek/tanulok/beszélgetek, de utána játszhatunk." Ha kedves vagy, de határozott, akkor rá fog döbbenni, hogy neked nem kötelességed úgy táncolni, ahogyan ő fütyül.

Ugyanezt a szülőkkel, ha ők akarják rádtukmálni a kislányt.


A gyerek a zsarnokoskodásban addig megy el, amíg hagyod neki. Tehát ha pl egyszer rászólsz, akkor ő azt értelmes ember lévén felfogja, hogy nem szabad. De folytatja, mert poén és te pipa leszel. Szóval amikor mégegyszer rosszat tesz, akkor rászólsz, és otthagyod. Majd máskor játszhattok. És akkor ő látja, hogy ez így nem viselkedés, és még következménye is van.


Legyél határozott, nyisd ki a szád, mert azért van!

2016. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%
#3 #4 majd ha kiléptek a való életbe nagy meglepetések fognak érni :)
2016. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Egyszerű, nem kell vele foglalkoznod. Csak azért megnézném hogy később pár év múlva milyen anya lesz így belőled.

Sokszor én is lefáradok a közel 5 éves unokahúgom miatt, de eljátszok vele, elfoglalkozok vele, nagy ritkán amikor tesóm megkér hogy 1-2 órát vigyázzunk rá mert dolga van akkor mindig áthozom hozzánk ha jó idő van akkor megyünk ki az udvarra, ha anyámék itthon vannak akkor ő hozzájuk megyünk be, mert alattunk laknak és akkor ott van.


Nekem 3 hónapos pici lányom van, ha ő alszik akkor unokahúgomat ne viszem fel a mi lakásunkra, mert a barátnőm is sokszor akkor pihen meg egy kicsit. Amikor éjszakás műszakba vagyok akkor meg anyáméknál alszom a szobámba hogy ne zavarjuk egymást fent, de ha a barátnőmnek sok dolga van akkor későbbre halasztom az alvást ha nem vagyok totál kimerülve.

2016. dec. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
48%

Átérzem. A kis majmokat folyton rámbízzák nálunk is, de tudod ki akar legózni meg kisautózni...

16F

2016. dec. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem lenne problémám azzal hogy játszak vele ha nem lenne ennyire elkényeztetett kis zsarnok.

Nem hiszem el hogy nem lehet 7 év alatt megnevelni hogy maradjon meg egy kicsit magának.

Én tudtam érdekes módon egyedül is játszani ha kicsit "nem akartak" velem foglalkozni.

A saját gyerekemmel pedig alap hogy foglalkozni fogok. Nem pedig így lepasszolni akárkinek mint ahogy azt az unokahugommal teszik a szülei.

2016. dec. 27. 19:08
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Játszol vele fél-, háromnegyed órát, majd kézen fogod és odakíséred anyjához, otthagyod. Ha pampog, finoman mondd meg, innentől inkább a felnőttekkel óhajtasz beszélgetni.
2016. dec. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!