Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van más is aki felnőtt létére...

Van más is aki felnőtt létére még a családi fészekben lakik és tervez is lakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én egy 23 éves felnőtt nő vagyok, de jelenleg anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy saját lakást vegyek, Nálam albérlet eleve kizárva van. Szeretek itthon lakni. Ez idő alatt sok kedves szomszédra is tettem szert. Családommal jól kijövök és ők is velem. Egyetlen gyermekük vagyok, ezért se szeretnék, hogy elhagyjam őket. Mielőtt le hurrogtok, van saját életem és nem élősködök rajtuk. Beszállok a közös költségbe, főzök vagy ha nem akkor kész kajákat eszem, saját szobámat tisztán tartom. Senki nem veszekszik senkivel. Békés és családias hangulatban vagyunk. Sok ismerőstől viszont megkapom, hogy mi a francért élsz még otthon, nem lenne jobb önállóan és egyedül élni? Nos nem hinném. Még ha valami csoda folytán lenne pénzem lakásra, akkor is megfojtana a csönd, a magány, senki nem várna otthon munkából. Nekem ez nem hiányzik. 23 vagyok, már 5 éve, hogy felnőtté váltam. Barátnőm albérletben lakik párjával, ő szerint nincs benne semmi gond. Voltam nála és szerintem is minden rendben vele, bár nagyon nem csípem az albérleteket. Néha tényleg jól esne kis csend, egyedüllét de akkor max ki megyek a szemközti parkba és ott olvasgatok. Más is van ezzel így? Néha gondolkozok, hogy menjek el itthonról, vagy ne? Albérletbe simán tudnék menni, mert ki jönnék belőle de maradnék itthon ahol biztosabb. Más is él a szüleinél még és tervez is lakni? 23L



2020. szept. 25. 19:20
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Akkor megérné albérletbe menni? Mert saját lakásra tuti nem lenne meg soha.

Mert tudnék most is akár. Van elég félretett pénzem. Csak nem tudom megérné e? Mert azért legbelül tényleg szeretnék már teljesen önállósodni. De ezt max albérletben tudom megvalósítani. De barátnőm szerint ez se vészes.

2020. szept. 25. 19:59
 12/32 anonim ***** válasza:
25%
Majd ha lesz kanid, akinek van lakása, akkor költözz hozzá!
2020. szept. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
miért kötelező "kanid"nak lennie nekem?? Ez is ilyen norma? Nem vágyom partnerre most közlöm akkor. Egyedül jól megvagyok.
2020. szept. 25. 20:05
 14/32 anonim ***** válasza:
91%

4-es vagyok!


Szerintem nem kell igazodni semmiféle elterjedt szokásjoghoz.


Ezek az "ez az élet rendje", meg "köldökzsinór" és "igazi felnőttéválás" és társai, ezek mind-mind csak sablonos sztereotípiák, amik a konformizmusból erednek.

Ez a legnagyobb baja az emberiségnek, a konformizmus és az, hogy sokan nem merik a saját útjukat járni, mert félnek, hogy mit szólnak mások. Ki nem szarja le, hogy mit szólnak mások, hogy valakinek a szemébe csak akkor lesz a másik faszsagyerek, hogyha albiban lakik és erőfelett kinyögi, és verheti a mellét, hogy hűjdeönállófelnőtt, aztán meg egy pár zoknira sem marad. Sokféle létforma létezik, egyik sem jobb vagy rosszabb, csak más.

2020. szept. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
38%

Ezt Neked kell érezni/ tudni mik az igényeid.

Szerintem semmilyen körülmények között nem egészséges otthon a szülők "nyakán" élni.


Van ahol a gyereknek nincs igénye leválni, máshol a szülő az aki erőlteti és képtelen elengedni/ megérteni, hogy már felnőtt a gyermeke.


Nálunk is úgy építkeztek szüleink, hogy ha beüt a szar bármelyikünk haza tudjon cuccolni. Illetve ők arra számítottak, hogy majd én otthon maradok velünk örökre.

Isten ments..

Most ott van 2 kergetőznek egy 5 szobás 2 emeletes családiban. 🤷‍♀️

2020. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
92%
Még annyit (4, 14 vagyok), hogy önállódosodni lehet egy többgenerációs ingatlanban is, meg lehet távol lakva is a szülőkön élősködni. Pénzt kérni, mert erre vagy arra nem telik. A felnőtti lét és az önállóság nem a földrajzi távolságon múlik. Csak el kell engedni a megfelelés kényszerét.
2020. szept. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
64%

Én is itthon vagyok 29évesen.

Kérdező az egy dolog hogy van félre tett pénzed,az is elfogy idővel. Gondold el elmész albérletbe kiadsz rá 50-100ezer ft-ot,kaja,ruha,tisztálkodási eszközök,egyéb igények, a kis spórolt pénzed is elfogy egyszer...

2020. szept. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
20%

23 éves vagy. A generációd nagy része ilyen.

Reméljük a következő generáció jobb lesz

2020. szept. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
82%

Hat, en leirnam a sajat peldam, aztan igazabol te tudod, hogy ‘mit kezdj vele’ :)


25 eves (lany) vagyok, albiban lakok, laktam tavolabb anyatol, most epp egy panelhazban lakunk, kulon lepcsohazban. Hitel nelkul sose tudnek venni lakast, es jovore anyukam eladja a lakasat, es epitkezni fog az ellettarsaval. A telken mar van egy kis haz, amibe en fogok koltozni, az idokozben szuletett kisbabammal, es alig varom!:)

A 20 eves tesom is odafog jonni, egy hazba anyaekkal, de kulon kis lakreszben fog lakni, csak a konyha lesz kozos.

En itt tervezem majd leelni az eletem, hisz vegre kiszabadulok a panelbol, lesz jo nagy kertunk, jol megvagyunk, es tok jo lesz.:) Kozos sutogetesek, nagy esti beszelgetesek, kis jatszoter a babanak majd stb.:)

A Coco mese jut csak eszembe, hogy milyen sokan laktak egyutt ott is, egy nagy csalad, es mindenki tok boldog volt.:)

Eszembe nem jut megegyszer alberletbe jonni, mert a penz csak ki van dobalva, sose lesz az enyem. Helyette a sajatom ugy rendezem be, azt csinalok vele amit csak akarok. Mindenki tud mindenkinek segiteni, szerintem egy alom.:)

Lehet tevedek, de szerintem akinek jo kapcsolata van a szuleivel, es van ilyen lehetosege, azoknak ez tokeletes megoldas. Egy eletem van, miert is ne tolthetnem azt a csaladommal, akiket nagyon szeretek.:)

2020. szept. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
17-es a félretett pénzt az albi miatt írtam. Folyamatosan dolgozok. Csak ha netán úgy adodna akkor még mindig tudok menni valahova, de nincs kénszerem rá.
2020. szept. 25. 22:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!