Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van más is aki felnőtt létére...

Van más is aki felnőtt létére még a családi fészekben lakik és tervez is lakni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Én egy 23 éves felnőtt nő vagyok, de jelenleg anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy saját lakást vegyek, Nálam albérlet eleve kizárva van. Szeretek itthon lakni. Ez idő alatt sok kedves szomszédra is tettem szert. Családommal jól kijövök és ők is velem. Egyetlen gyermekük vagyok, ezért se szeretnék, hogy elhagyjam őket. Mielőtt le hurrogtok, van saját életem és nem élősködök rajtuk. Beszállok a közös költségbe, főzök vagy ha nem akkor kész kajákat eszem, saját szobámat tisztán tartom. Senki nem veszekszik senkivel. Békés és családias hangulatban vagyunk. Sok ismerőstől viszont megkapom, hogy mi a francért élsz még otthon, nem lenne jobb önállóan és egyedül élni? Nos nem hinném. Még ha valami csoda folytán lenne pénzem lakásra, akkor is megfojtana a csönd, a magány, senki nem várna otthon munkából. Nekem ez nem hiányzik. 23 vagyok, már 5 éve, hogy felnőtté váltam. Barátnőm albérletben lakik párjával, ő szerint nincs benne semmi gond. Voltam nála és szerintem is minden rendben vele, bár nagyon nem csípem az albérleteket. Néha tényleg jól esne kis csend, egyedüllét de akkor max ki megyek a szemközti parkba és ott olvasgatok. Más is van ezzel így? Néha gondolkozok, hogy menjek el itthonról, vagy ne? Albérletbe simán tudnék menni, mert ki jönnék belőle de maradnék itthon ahol biztosabb. Más is él a szüleinél még és tervez is lakni? 23L



2020. szept. 25. 19:20
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
68%
Igazából ez egy nehéz dolog. Én itt vagyok 20 évesen. Nem dolgozom de ez a saját f@szságom szóval nem ez a lényeg de ha lenne pénzem albérletre nem tudom hogy mennék e. Sokszor van hogy úgy vagyok vele, jó lenne külön élni és nem az itthoniaktól függeni. Viszont mellé nem tudom elképzelni hogy egyedül legyek egy lakásban hosszú távon. Mint ahogy te is írod, nincs meg az hogy hazaérsz, itthon van a család akikkel mmegtudod beszélni az adott napot pl. Nem tudsz csak úgy beszélgetni hirtelen senkivel. Ez hiányozna. Nálunk pl. apám is mondja hogy minek mennénk el? Itthon nem kell úgymond semmire sem költeni félre lehet rakni. Most más kérdés hogy úgy is nehezen raksz félre mert attól függetlenűl van mire költeni meg közbejöhet sok minden de a logikát érted. :D Még az nem hülyeség amit sokan írnak, hogy mondjuk a telekre egy kisseb házat/szobát felhúzni és akkor már valamilyen szinten külön vagy de mégis melletted vannak. Azt pl. én is jobban elviselném ha lenne egy kis külön fűrdőm, konyhám de mégis itt lennének körülöttem. De szerintem én is csak akkor fogok elmenni innen ha lesz kivel, de addig nem valószínű. :)
2020. szept. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
21- pontosan ugyanigy vagyok ahogy leirtad :D..bár én nem tervezek kapcsolatot :)
2020. szept. 26. 02:13
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz senkivel. Csak rád és a szüleidre tartozik.
2020. szept. 26. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is valamennyire a felnőtté válás részre az önállósodás, amiben benne van az önálló élet, viszont ha te úgy érzed, hogy így is kitudsz teljesedni, nem vagy a nyakukon, és minden lehetőséged adott, akkor tedd nyugodtan, ahogy jónak látod szerintem is.
2020. szept. 26. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
66%
Áruld már el, ha nem akarsz párkapcsolatot és nem is akarsz egyedül élni, mert zavar az egyedüllét, akkor mi lesz, ha a szüleid elmennek? Ők sem élnek örökké
2020. szept. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
49%
Miért aszexuális vagy, vagy mi? Egy idő után hiányozni fog mind érzelmileg, mint szexuálisan egy állandó kapcsolat, még ha introvertált is vagy. Mindegy, akkor majd lehet átértékeled egy kicsit ezt az egészet, de addig felőlem aztán hajrá, maradj nyugodtan anyudékkal.
2020. szept. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem te egyszerűen nem tudtál/nem akartál meg ténylegesen felnőni. Az írásod alapján inkább egy kamasz szintjén vagy, aki nem akar semmit, de büszke arra, hogy a saját szobáját tisztán tartja, és képes magának ételt csinálni.
2020. szept. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
55%
23 évesen még kicsit erős a felnőtt nő kifejezés. Én is ennyi idős vagyok, egyetemre járok, ahogy kb mindenki ebben a korosztályban. Nem is ismerek olyat, aki nem otthon él még ebben a korban (a koli nem számít önálló életnek).
2020. szept. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
29%

Ez a "már öt éve, hogy felnőtté váltam" szövegen felröhögtem, otthon laksz, nem vagy önálló, mire fel lennél felnőtt? Matematikailag esetleg. Én 22 éves koromban vettem egy rettenetes állapotú lakást olcsón, apránként felújítottam, önállóan éltem. És én is nő vagyok, és még gazdagok se voltunk, szüleimtől nem kaptam egy forintot se hozzá.

Vicces ahogy lelkesen pontozol le mindenkit, aki nem ért veled egyet, és fel azt, aki a "Coco mese" alapján alakítja a világképét, ez is nagyon "felnőttes".

A felnőtt ember természetese törekvése az önálló élet. Nekem ez a véleményem, lehet pontozgatni.

2020. szept. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
73%

Jaj 29-es te annyira buta vagy, hogy meg reagalni se regalok arra amit irtal.

A Coco meses, boldog nagycsalados lany:*

2020. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!