Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segited a szüleidet anyagilag?

Segited a szüleidet anyagilag?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 16:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Míg itthon lakom igen!De utána csak, ha kérnének!Nemsokára elköltözöm 1-2 éven belül!19/F
2010. aug. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Édesanyám alkoholista, 10 éve nem beszéltünk. Édesapám pedig sokkal büszkébb annál mint, hogy kérjen akár egy fillért is. Amúgy meg sokkal több a nyugdíja mint nálunk az egy főre jutó pénz, pedig nem keresünk rosszul.

Ha ettől a helyzettől eltekintünk (mármint, hogy anyám milyen és apám anyagi helyzetétől), akkor én kisegíteném alkalomadtán a szüleimet, ha rászorulnának. Bevásárolnék nekik, kifizetnék pár számlát de ezt is csak akkor, ha tényleg rászorulnának. Sok fiataltól olvasom itt, hogy azért nem jutnak egyről a kettőre mert a szülők nem hajlandóak eladni a házat amit nem tudnak fenntartani és kisebbe költözni, hanem a gyereket húzzák le minden hónapban. Hiába van a gyereknek családja, hiába nem jut egyről a kettőre, akkor is megteszik. Na hát ilyen esetben nem segítenék. Ugyanúgy ahogy akkor sem, ha 500ezer Ft-os kerítésre akarnának pénzt kérni a szüleim. Egyszerűen nem vagyok hajlandó azért nyomorogni és a saját gyerekem szájából kivenni a falatot, hogy ők dőzsölhessenek. Igen, tudom. Megszültek, felneveltek, hálás is vagyok ezért. De ez nem jogosít fel egyetlen szülőt sem, hogy elvárja a gyerekétől, hogy az nélkülözzön csak azért, hogy ő minden sz@rt megvehessen magának.

2010. aug. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

igen , eve koltoztem el otthonrol kulon csaladom van de penzt nem adunk mert azt nem fogadjak el igy hat ha valamire szukseguk van megveszuk mi


az eletemet koszonhetem nekik igy hat en gondosokodom h a hatra levo idejukben legyen meg mindenuk

2010. aug. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Szégyen-gyalázat, de most én kerültem 30 évesenolyan helyzetbe, hogy újra ők támogatnak engem. Remélem majd ha megöregszenek, meg tudom nekik hálálni!!!
2010. aug. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem olyan az anyagi helyzetem.
2010. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, amivel csak tudom. Szerintem ez természetes, hiszen felneveltek, gondoztak, szerettek...
2010. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
jelenleg nem, ha betegek lennenek es raszorulnanak akkor igen. de addig szerintem tok gaz, ha egy szulo elvarja, hogy a gyereke segitse. a szuloknek kene a gyereket segiteni, vagy ha nem all modjaban, akkor legalabb hagyja elni es boldogulni a gyereket. mi lassan haladunk elore, nagyon lassan, kemenyen dolgozunk, edesanyam, nagyon jo teremtes, tenyleg, mindenet odaadna nekunk, DE azert az orrom ala dorgoli neha, hogy bezzeg a baratnoi gyerekei tamogatjak az anyjukat. szerintem ez tok gaz, ugy latom ma Magyarorszagon az 50-es 60-as generacio gondolkodik igy. az biztos, hogy en nem fogom a gyerekeimet ezzel terrorizalni.
2010. aug. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
igen,mivel már elmúltam 18 és otthon lakok leadok minden ft-ot amit keresek. csak 10.000FT.ot tartok meg,anyukám szerint ez is sok. 20/l
2010. aug. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Még tanulok és otthon élek, szóval nincs keresetem, de már beszéltünk erről a barátnőm kapcsán. az ő szülei elvárják, hogy hazaadjon pénzt, pedig azért gürizik, hogy a nyelvvizsgát ki tudja fizetni és így meg legyen a szakmája... de mivel hazaad, minden egyéb saját költségét ő fizeti, semmit se tud félretenni, és így nagyjából a semmiért gürizik...

szerintem ez nem szép dolog egy szülő részéről... ha már 18 évet éltek úgy, hogy fel tudtak nevelni 3 gyereket, fizetik a rezsit stb, akkor miért nem tudtak várni pár hónapot, hogy a lányuk megkeresse a nyelvvizsgára valót?

az anyagi helyzetük nem változott idő közben, nem rúgták ki őket vagy ilyesmi.

szóval anyumék mondták, hogy ők ilyet nem tudnának velem tenni, ha nem szorulnának annyira rá. az az én pénzem, gyűjtsem, hogy elkezdhessem a saját életemet.

2010. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem,ők sem támogattak.
2010. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!