Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most adjam fel a kapcsolatunka...

Most adjam fel a kapcsolatunkat? Nagyon régóta barátok vagyunk.

Figyelt kérdés
Van egy srác barátom. Szinte már testvérek vagyunk...18 éve vagyunk barátok. Nekem van férjem és egy 2 éves kislányom. Boldog család vagyunk. Barátom szokott át jönni hozzánk beszélgetünk,sütögetünk kint stb. Segít a kislányom körül,amíg én megcsinálok otthon mindent,ő a kislány keresztapja. Nagyon bensőséges a viszonyunk, szerencsére a férjemet ez nem zavarja,elvégre, akkor nem lett volna ő a keresztapja. A probléma az, hogy lett egy barátnője. Aminek egyébként nagyon örültünk,mert ő az első komolyabb neki, egészen addig, amíg meg nem ismertük. Mondjuk úgy, hogy olyan undorral és megvetéssel nézett rám,mintha el loptam volna a párját...holott nincs és nem is volt sose közöm hozzá úgy. Azt mondta neki miután elmentek, hogy választhat vagy mi vagy ő. Nyilván én mondtam neki, hogyha tényleg azt érzi, hogy ez a nő az igazi, akkor nem fogunk "közéjük állni",de ő azt mondta, hogy nem akar minket hanyagolni. Azóta ritkultak a találkozások,de jön, amikor csak lehet,de úgy, hogy hazudik a nőnek és 1x már lebukott. Lett belőle hatalmas nagy balhé,majdnem szakítottak. Fogalmam sincs, hogy miért utál engem ez a nő annyira. Teljesen normális voltam vele, ráadásul a barátomtól is tartottam a távolságot, hogy ne legyen kellemetlen neki,pedig mindig puszi-öleléssel köszönünk a férjem jelenlétében is,de ezt is elhagytam emiatt. A férjemmel nem nagy barátok, inkább haverok,de jól kijönnek. Ő megmondta neki, hogy jó lenne,ha lekoptatná a nőt,mert egyrészt megeszi az életét a folytonos féltékenységgel, papucsot csinál belőle másrészt nem véletlenül választottuk őt a gyerek keresztapjának,de én még mindig úgy gondolom, hogy hogyha szereti és ezen kívül minden klappol a nővel, akkor nem érdemes szakítania vele. Egyelőre ő nem tudja, hogy mi legyen. Ti mit csinálnátok ebben a helyzetben? Azt egyáltalán nem akarom, hogyha pl. eljön ide és a nője itt találja, akkor elkezdjen itt balhézni nekünk,mert ezt is ki nézem belőle. Hogyan állnátok ehhez a helyzethez?

2020. szept. 28. 18:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Én hagynám hogy lejátssza a nővel a dolgot. A valóban jóban vagytok akkor beszélj vele őszintén. Nem kell választás elé állítani, csak érezze hogy nálatok mindig szívesen látott vendég és keresztapaként helye van a gyereked életében is.

Valószínű elege lesz a barátnő féltékenységéből és szakítanak. Neked nem kell fúrni a csajt.

2020. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%

Minden klappol a nővel? Hogy el akarja szakítani az (amúgy férjezett) legjobb barátjától, aki nem mellesleg a keresztgyereke anyja? Ezzel a nővel semmi sem klappol és valószínűleg erre a srác is rá fog jönni.


Amúgy én kivárnék a helyedben és ráhagynám a dolgot. Ha olyan személyiség a barátod, hogy nem hagyja magát irányítani, akkor elég hamar ráun a csaj kontrollmániájára. Ha meg aláfekszik neki, ti úgysem tudtok mit csinálni. Az, hogy "titokban" eljön-e látogatóba megint az ő dolga, nyilván ha idejönne a nő emiatt balhézni akkor szépen elbeszélgetnék a fejével, és ennyi. Próbálj meg kimaradni ebből, amennyire tudsz, a barátodnak meg ott lenni, amikor szüksége van rád.

2020. szept. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én nem is fúrom. Nagyon elfogadó vagyok. Nyilván nem lett a kedvencem a viselkedése miatt,de nem teszek rá még egy lapáttal, hogy teljesen megutáljon,de szerintem ettől függetlenül utál. 🤦🙄
2020. szept. 28. 18:59
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nővel ezt neki kell lejátszani - ahogy előző írja.

Valószínű, hogy más társaságokba se engedné, ha pl. féltékeny típus és ha ez így van, lehet előbb-utóbb elege lesz a korlátozásokból, de nem lehet tudni, minden egyén- és személyfüggő, a kapcsolatok, emberi lelkek bonyolultak.

2020. szept. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy túl feltekeny a nő, de kb mennyi időt tölt nálatok mondjuk hetente? Nem mindegy...
2020. szept. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Marmint a barátod.
2020. szept. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Heti 1x beugrik munka után. Ha megkérem,hogy hozzon pár dolgot a boltból,mert a férjem sokáig dolgozok, akkor hoz. Megfőzök,miközben ő játszik a lányommal. Közben megjön a férjem megkajálunk, beszélgetünk és megy haza. Ez kb. 2 óra. Hétvégén is szokott jönni,de, akkor sem marad sokáig max 1 órára, ő sem akar minket zavarni,meg aztán nekünk is szokott külön programunk lenni a férjemmel meg a lányunkkal. Persze havonta vagy 2 havonta 1x előfordulnak egész napos programok pl. állatkert, egy kis túrázás stb. Nem visszük túlzásba,nem vagyunk egymás nyakában éjjel-nappal.
2020. szept. 28. 21:23
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne add fel a barátságot, ha a férjedet nem zavarja, őt miért is?!
2020. szept. 29. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nem zavarja a ferjet, ha kell valami, vagy a gyerekre kell vigyázni nem őt nyaggatja a kérdező hanem a baratjat.

A kiscsaj túltolja szerintem is, de azert kicsit sok valóban a heti 1 hétköznap meg hétvégen is par óra. Igazabol kicsit olyan mintha amit a ferj nem tudna kivitelezni nem baj ott a tarsolyban a barát.

Valamilyen szinten érthető hogy a barátnő nem hozzatok akar alkalmazkodni.lehet most még nem volt ilyen szitu, de hosszútávon ezek előjönnek.

2020. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Elnézést,de a férjem 100%ban kiveszi a részét a gyereknevelésből, és a bevásárlásból ha itthon van,sőt nagyrészt ő végzi,mert neki van jogsija. Nagyon jó apa és társ. Nem azért van a keresztapja, hogy ugráltassam,de,ha szól, hogy jön megkérem, hogy hozzon mondjuk egy üdítőt,mivel neki egyszerűbb,mint nekem a gyerekkel elindulni,így nyilván hoz.

Nem vártuk el az alkalmazkodást tőle csak a normális viselkedést,de nem ment az sem.

Egyébként valószínűleg szakítani fognak,mert nem olyan a srác, hogy sokáig elviseli a b*szogatást.

2020. szept. 29. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!