Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mások is vannak úgy, hogy...

Mások is vannak úgy, hogy mióta a testvéréknék baba lett, azóta le vannak tojva a szülők részéről?

Figyelt kérdés

Tudom, az első unoka csoda meg minden, de azért rosszul esik az embernek.


Oda folyton járnak, ha nem a tesó viszi a gyereket, szóval heti 3-4 alkalommal tuti találkoznak, itt 3 hete nem voltak... ha nem megyünk, nem talizunk...


Ha ott vagyunk, meg az áradozás a babáról, küldik a videókat Facen, ha egyszerre vagyunk ott, akkor meg csak a babával foglalkoznak órákig, mi le vagyunk ejtve.


A távolság kb. ugyanakkor, mondjuk 10 perccel lakunk távolabb.



2020. szept. 28. 18:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Nem mondod komolyan, hogy féltékeny vagy egy kisbabára!:D

Majd ha neked lesz, a tiéddel is ugyanezt fogják csinálni, még meg is fogod unni.

2020. szept. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Én ürülnék ha békén hagynának 3 hétre 😂

Szerintem hülyeség a kisbabára féltékenynek lenni. Amúgy meg mit vársz? Téged nem kell már tutujgatni folyamatosan, felnőtt vagy, éld az életed és örülj a tesód babájának.

2020. szept. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

*

Örülnék

2020. szept. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, azért szerintem az, hogy az egyik gyerekükkel hetente többször találkoznak, a másiknak fele sem néznek 2-3 hétig, az nem olyan dolog, ami jólesne bárkinek, aki amugy szereti a szüleit.
2020. szept. 28. 19:04
 5/15 anonim ***** válasza:
59%

Normálisan funkcionáló családokban nagy csoda és hatalmas öröm egy új kis jövevény érkezése. Te viselkedsz furcsán! Nyilván most nem jut rátok annyi idő mint eddig, de majd visszaáll a régi rend.

Menj és te is babázz, meglátod mennyivel jobb dolog, mint féltékeny kívülállóként otthon duzzogni!

2020. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Eleinte mentünk meg örültünk, csak aztàn "nem állt vissza" a régi rend.


Mikor hívtuk őket hétvègén, de nem jöttek, aztàn kiderül, hogy a baba ott volt péntek, szombat, vasarnap, az kicsit betette a kaput.


A mi gyerekünkhöz meg nem hiszem, hogy járnak majd ennyit, mert tesó elvárja, hogy mindig ott hagyhassa hétközben vagy hétvégén mindkét nap.

2020. szept. 28. 19:16
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
En megertem a Kerdezot! Mi negyen vagyunk testverek, mar mind felnottek. Szuleinknek eddig egy unokajuk van, de nem allt meg a vilag amikor megszuletett! Volt orom,unneples stb- de minden maradt a regiben! Attol, hogy a batyamnak gyereke szuletett, mi nem lettunk elfelejtve! Nem feltekenyseg, de NEM MINDENKI szeret 24/24 babazni stb. Baromira faraszto tud lenni! Imadom az unokahugomat, de van a lonak a tuloldala- ahova mi nem estunk at. Szerencsere.
2020. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

Rengeteget kell segíteni ha csecsemő érkezik a családba.

A másik tesó pedig felnőtt ember, nem kell féltékenykedni meg "azt várni" hogy "huhuhuhú velemis törődjeneeeeek", ez nem olyan mint amikor "kistesó érkezik a családba", itt már felnőtt ember a másik testvér akinek ezt érdemes lenne megértenie. Ha már segíteni nem segít.

2020. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Gondolom az elso nehany valaszolonak f•ngja nincs arrol, amirol a kerdezo beszel.

Ki feltekeny a babara? Nalunk amugy ugyanez volt, ugyhogy en megertem 100 szazalekban a kerdezot.

En magam odaaig vagyok a tesom gyerekeert, de tulzasnak erzem azt, hogy a vilag megszunt letezni, es a baba teman kivul SEMMI es senki nem letezik.

Ezt ugy kell elkepzelni (nalunk), hogy mig en kulfoldon dolgozok, sokszor honapokig nincs megkerdezve, hogy elek-e meg, vagy mi van velem, es ha en kerdezek ra pl. anyura hogy hogy van, a valasz hogy a babaval volt egesz nap, vagy millio babas kep, de visszakerdezni mar annyira nem megy, vagy egy ok-val le van zarva a tema.Mindekozben a kozos csoport beszelgetesbe ezresevel jonnek a babakepek.

Amikor otthon vagyok, egy epkezlab mondatot nem lehet senkivel valtani, mert mindig a baba lesz kihozva a temabol.

Mondok peldat:


- de szepen sut a nap!

-jaj igen,megyunk setalni az xy-nal, jaj de jo lesz, ugyeee??



- Este nem aludtam olyan jol...

-jaaaaj az xy nagyon szepen aludt egesz este, hala Istennek..


- el kene mennem a navhoz, ugyeket intezni..

- ok............ jaj megyek es elokeresem az xy jatekat, holnap delutan elviszem nekik, imad vele jatszani!!

2020. szept. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%

Sokat érdemes ssegíteni, három óránkénti etetés, stb, mindenki kimerült. Nagymama is segít, gondolom.

Lehet 0%-olni ha ez élvezetet okoz.

2020. szept. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!