Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apasági pert ha a vélt apa...

Apasági pert ha a vélt apa elhunyt a nagyszülő is indithat?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 3 éves kislányom. Az apja elhagyott nikor terhes lettem. Volt anyósom is tudta h terhes vagyok de még uszitotta is a fiát h nem a te gyereked stb...

Az apa nem szerepel az anyakömyvi kivonatban sem. Fél évvel ezelött elhunyt. Az exanyós azóta tartani akarja a kapcsolatot a gyerekkel. Rájött hogy több unokája már nem lesz. Ha nem engedem perre megy azt mondta.

Nekem 2 éve párom van akivel eljutott arra a szintre a kapcsolat hogy házasságot tervezünk és a kislányom is a nevére fogja venni. Az ő szülei első pillanattól fogva eldogadják lányomat. Inkább mondanám őtba nagyszüleinek mint az igazit.


2020. okt. 4. 09:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
83%
Azért nem ártana (financiális szempontból) tárgyilagosabban elemezni az ügyet. Ha a feltételezett nagymama oldaláról érdemleges vagyon vagy anyagi támogatás lenne várható, akkor ezt éppen a gyerek érdekeit szem előtt tartva nem kellene eleve visszautasítani. Hiába van új "párod", a vele várható élet még kérdőjeles, a dolgok sokszor váratlan irányt vehetnek. Annyi persze bizonyos, hogy itt nem pereskedni kell, hanem érzelemmentesen (racionálisan) gondolkodni, mivel az egész eljárás meglehetősen hosszadalmasnak (és drágának) igérkezik és biológiai vizsgálatok egész sora kell ahhoz, hogy a nagymama-unoka vérségi kapcsolat a megfelelő valószínűséggel legyen igazolható (hiszen az elhunyt apától biológiai minta talán már nem is nyerhető).
2020. okt. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!