Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket mivel idegesítenek...

Titeket mivel idegesítenek fel legjobban a nagyszülők?

Figyelt kérdés
Engem pl anyósom azzal, hogy mindenbe beleokoskodik. 3 hónapos volt a kicsi már azt hajtotta, miért nem eszik még az a gyerek. Meg fölösleges cuccokat vesz állandóan. Hiába mondom neki hogy nincs rá szükség.
2020. máj. 17. 20:39
1 2
 1/16 anonim válasza:
77%

-állandóan ültették a kicsit kb 3 hónapos korától

-most 8 hónapos, már álltatni akarják

-anyósom szerint már nem kellene éjjel szopnia a lányomnak, adjak neki vizet ha felkel

- cukros vackokkal akarják állandóan tömni

-bébikompra is mindenáron rá akarnak beszélni, pedig világosan megmondtam, hogy semmi pénzért nem ültetném bele a lányomat

Biztos van még több is, sokszor nagyon ki tudnak borítani, de ezek a legidegesítőbbek.

2020. máj. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerencsére semmivel. Egyrészt nem veszem a tanácsokat személyem elleni sértésnek, másrészt ők meg nem akarnak semmit rám erőltetni.
2020. máj. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%

Hogy állandóan azzal jön, mennyire hiányoznak a gyerekek, de az 1 éves szülinapján is fontosabb dolga akadt.

Ez csak egy.. de ehhez hasonlóak



Előadja, hogy mennyivel jobb vagyok, mint az xy

Mert szoptatok

Mert egyedül viszem a háztartást

Ami nem igaz, hogy jobb lennék, csak más gyerek jutott, más segítséget kaptam a szoptatáshoz.. nem volt izomproblémája a gyerekeimnek.

Stb

Jah és 100% hogy amúgy nem ezt gondolja.


Ez anyós


Apu

Állandóan félti őket

De túlzóan

“El fog esni”

“ túl nagyot harap”


Stb


Anyu

“Minden ok a gyerekkel”


Mondok valamit

“Jah én is észrevettem”🙃

/ van egy kis lemaradása/

2020. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

-miért nem 6 hetesen kezdek hozzátáplálni? (!!!)

-miért veszem fel ha sír nem kell minden nyikkre felvenni

-fázik (22°-ban is)

-alig várják, hogy édességgel tömhessék mikor adhatnak neki csokikát?


Amikor terhes voltam:

-biztos fiú mert lent van

-biztos lány mert fagyit kívántam

-hosszú haja lesz mert hánytam (összesen 1x)

-ne fogjak tököt mert kopasz lesz a gyerek

-ne álljak a meggyfa alá mert piros foltokkal születik

-ha kukoricahajat simogatok hosszú haja lesz

-kizárt hogy lány mert az orvosok hülyék, ő biza tudja hogy úgyis fiú, ne is vegyünk rózsaszín cuccokat


Egy agyrém volt, de most már kinyitom a szám, nem hallgatok. Megy is a sértődés mondanom se kell.

2020. máj. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
4 vagyok na igennn a kedvencemet kihagytam. Miért nem tudok szoptatni pedig az anyatej a jó a gyereknek nem a mű tejpor. Hehhe na ott mondtam hogy "tessék, lehet a csöcsömbe tejet varázsolni kérem!"
2020. máj. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
56%

Engem semmivel nem idegesítenek így kimondottan. Örülök, hogy vannak, hogy segítenek. Gondolom az általatok írt nagyszülőknek is van baja veletek. Borzalmas hogy elfelejtitek hogy a ti gyerekeitek is felnőnek és valószínűleg lesz egy ilyen kérdést kiíró párjuk ;)

Szerintem legyetek hálásak hogy a gyerekeiteknek van nagyszüleik...

2020. máj. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem szándékom és nem tisztam védeni őket, de vedd figyelembe, hogy a nagyszülők (az anyós is!) nem tesznek mást, mint emlékeik szerinti módszert mondogatják, azokat, amikkel és ahogy téged, no és párod gondoztak.

.

A módszer: meghallgatod, aután úgy csinálod, ahogy jónak látod.

Közben gondolhatsz arra, milyen elavult lesz majd a te unokád idejében a mostani jó módszered, amit te fogysz akkor ajánlani.

Biztosan nem unokájuk kárát akarják okozni javaslataikkal.

2020. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
Nalunk mindenki normális. Jó apám csuzlizni akar a 3 hónapos fiammal, de szinte biztos, hogy csak viccel. Pedig nálunk dédik is vannak ám. De ők is normálisak. Igaz én keresem az aranykozeputat, szóval nem ülök fel a mostani összes divathullámra meg who baromságra. Anyósom is előkeresett bébikompot. Mondtam, nem szabad most az orvosok azt mondjak. Mire ő. Jaaa hat igen, mindig van valami új. Akkor vegyük le a kereket és maximum jó lesz csak kis asztalkának. Na így ennyi volt.
2020. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Anyám!

Első gyereknél

-folyton vezetgették idő előtt - hiába volt minden cirkusz-

Ennek következménye az lett, hogy bár 8 hónaposan felállt lányom, de csak 18 hónaposan mert egyedül elindulni..

Kb mindenbe bele akart szólni.

-bilire szoktatás - az ő értelmi felfogásában nem létezik, hogy majd megérik rá a gyerek. Nem, erőszakkal le kell szoktatni a pelenkáról és különben is mi 1 évesen már folyékonyan beszéltünk mondatokban és szobatiszták voltunk. (na persze...) 🙄 szerinte minden mai gyerekneveléssel kapcsolatos újdonság baromság.


Második gyerek tejfehérje allergia (szerencsére elnőtte)

-Mindenképp oriza tápszer kell a gyereknek! 33 éves vagyok, szerintem 30 éve már nem kapható.. 🙄 Az atyaúristennek se értette meg, még a védőnőmet is halálba zaklatta ezzel. L

- Folyamatosan tejes dologgal akarta tömni "mert egy kevés nem árt"


- mindkét gyerekemet folyamatosan zabáltatni akarta/akarja mai napig mert soványak és úristen ha nem esznek betegek, lefognak fogyni, kétségbe esik ha ott vagyunk fél napot és egyik se akar enni semmit.. A gyerek nem gép, eszik majd és főleg annyit amikor amennyi jól esik neki.



A legnagyobb utálatom még is az, hogy sunyi dög módon ellenem akarta nevelni a gyerekeimet, a szabályaimat kéréseimet semmibe véve csakazértis mindent megenged.


Most várjuk a 3.babát. Szerintem már nem tudja ezeket cifrázni,sem felülmúlni. 🙄



15 éve vagyunk együtt férjemmel. Anyósom soha 1x se semmibe nem szólt bele, még tanácsot se adott soha kéretlenül pedig 13 gyereket szült.

2020. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Mindig azzal h Mrgakarj mondani a tutit.

Legujabb miért nem kezdem el próbálgatni a bilit a másfél éves gyerekemnek aki az egvilagon sehogy nem jelzi ha pisilni kakilni kell

Meg a mai fb videó hat el vedd ki szépen az ujjjadat a szadbol is mondj vmit (ujjszopis)....

2020. máj. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!