Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a családo...

Miért viselkedik így a családom? Fura szokások.

Figyelt kérdés
Sokszor olyan hangosan beszélgetnek, hogy még a szobámban is tisztán értem miket beszélnek, mintha csak mellettem állnának. Néha anyám kijelenti hangosan, hogy "Nem sikerült nagywcznem, sikerült kakilni". Ekkor szerintem nagyimhoz beszél. Most is mikor elindultam dolgokat intézni akkor tök happy volt, mikor hazajöttem akkor durcás képpel egy szót nem szól hozzám. Meg is kérdeztem mi baja erre se kép se hang. Durcásan ült egy székben. Meg ilyet szól, hogy "hagyjál már engem békén, szálljál már le rólam!" Pedig csak megkérdeztem mi baja. Én teljesen csendes vagyok. Egész nap csendben is el tudok lenni. De néha nagyon zavarnak ezek a szokásaik úgymond. Miért kell hangosan kijelenteni, hogy sikerült kakilni vagy szorulása van? Én nem vagyok rá kíváncsi. Csukott ajtónál hallom, mert sajnos a wc közel van a szobámhoz. Meg a durcás napjait se értem. Szó szerint egy szót se szól hozzám, néz magába és durcázik. Nagyim meg folyamatosan beszél, sokszor emlegeti "ez az élet rendje" monológjait, amitől már hidegrázást kapok. Nekem csak egy kis szobám van és nem sokszor van privát szférám. Nagyim is kopogás nélkül betör azt olyan hangosan kezd beszélni, hogy szerintem mikor épp telefonálok azt a hívó is épp hallja ami nem kellemes. Hiába kérem, hogy kopogjon, vagy ne ordibáljon mikor bejön, ugyanúgy folytatja. Sokszor bedilizek ettől. És ezek szinte naponta vannak. Én eltudnék lenni egymagam csendesen, de ők feltörik a békés csendet. Mit javasoltok, hogyan oldhatnám meg ezeket? Igazából jó a kapcsolatom velük, de ezek miatt sokszor ingerült leszek. Ti mit tennétek, ha ilyenek idegesítenének titeket? Felnőtt dolgozó nő vagyok.

2020. okt. 12. 13:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Így lesz lehet. De kicsit sajnálom anyámat, hogy kevés pénzzel hogyan fog megélni nagyanyám nyugdíjával mellett? Sokáig már ő se lesz sajnos. De mindenképp lépnem kell mert évekig bediliznék, sokkoszor törtem össze értékes tárgyakat miattuk, mert felidegesítettek és az volt épp a kezemben. Mikor egyedül vagyok itthon és ők elmennek valahova akkor tök nyugalom van.
2020. okt. 12. 15:17
 12/20 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon nem normális ám, ha olyan dühös leszel, hogy sokszor értékes tárgyakat törsz össze. Egészséges ember képes kontrollálni magát, te meg nem.
2020. okt. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Idézet tőled: "sokszor törtem össze értékes tárgyakat miattuk, mert felidegesítettek".

Dühkitörés miatt pszichológust ajánlok és mielőbbi költözést! Anyádnak és nagyanyádnak is jobb lesz!

2020. okt. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Eléggé ingerlékeny vagyok. Egészségesnek egészséges vagyok. Rendesen táplálkzok, semmi betegségem nincs, csak ingerültebb vagyok ha felidegedítenke. De szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Valamit azért török össze csak hogy elmúljon a düh, és el szokott egyből.
2020. okt. 12. 15:35
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

Indulatkezelési problémáid vannak.

Ne hidd, hogy normális, ha rombolnod kell, hogy levezesd a benned levő feszültséget.

Abszolút helyes döntés, hogy nem akarsz párkapcsolatot vagy pláne gyereket. Tényleg nem való neked.

2020. okt. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Jó rendben, de kicsit eltérhetnénk a dühkitöréseimtől :D...
2020. okt. 12. 16:13
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Te hoztad fel!

Viszont így bizonyított tény, hogy veled se könnyű együtt élni, bármenyit is adsz a lakbérbe!

2020. okt. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Bocsi igen felhoztam de a kérdés nem a viselkedésem megváltoztatásáról szól. Nem akarok erről még tovább boncolgatni. MEgbeszéltük ezt oké. Folytassuk a változtást amitől könnyebb lenne még. Mert egy darabig még itthon leszek.
2020. okt. 12. 16:39
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Szülődet, nagyszülődet nevelni nem tudod már.

Megszoksz vagy megszöksz, azaz kibírod vagy költözöl, nincs más lehetőséged!

2020. okt. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

igy van sajnos.

valahol a munkahelyem közeleben keresek majd és úgy csak jobb nem? azért is megérné, hogy közelebb leszek a munkához :)

2020. okt. 12. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!