Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom valószínűleg terhes,...

A húgom valószínűleg terhes, de se orvoshoz menni nem akar, se a szüleinknek beszélni róla? Mit csináljak, avatkozzak közbe?

Figyelt kérdés

A szüleink néha túlságosan szigorúak, ezt aláírom. Sokszor ha eldurran az agyuk, akkor ostobábbnál ostobább szabályokat, büntetéseket hoznak. De ez szerintem olyan helyzet, amikor nem egy kis kiabálástól, leszidástól kéne félni...


A húgom 17 éves, nyáron mondta, hogy szeretne már lefeküdni a barátjával (lassan 1 éve együtt vannak) és hogy az anyánkkal erről nem tud beszélni, mert ő mindent csak megtilt neki, meg sem hallgatja. Annyit kértem, hogy gondolja át, semmit ne csináljon "muszájból" és védekezzenek. 2 hete otthon voltam (Budapesten élek amúgy már 5 éve). Láttam, hogy nincs jó kedve, ingerlékeny is volt és végül kibökte, hogy késik neki 3 napja. Utólag már tudom, hogy azonnal tesztet kellett volna csináltassak vele, de hallgattam rá, hogy biztos csak azért, mert rágörcsöl és ideges és hogy majd ha x nap múlva nem jön meg, akkor tesztel. Ennek már 2 hete.

Azóta húzza, halasztja. Mondtam neki még pénteken, hogy akkor jöjjön fel hozzám Pestre, legyen itt hétvégén és ha gond van, kitaláljuk, hogy mi legyen, hogy mondja el. Nem, mert tanul. Oké. Kértem már többször, hogy vegyen tesztet, de hogy ő nem akar, mert anya biztos megtalálná és hogy azt olvasta, hogy ilyen korban még lehet simán rendszertelen neki a menzesze. Mondtam, hogy akkor menjen el orvoshoz, ha kell, kérek neki én időpontot, el is utalom neki a vizsgálat árát. Nem, ő nem megy, mert otthon a városban csak egy női nőgyógyász van, akiről csak rosszat hallani, férfihoz meg nem akar menni. Meg hogy már elmondta a barátjának, hogy késik neki és mind a ketten afelé hajlanak, hogyha tényleg terhes, akkor megtartják... De teljesen más erről ötletelni és fantáziálni, mint szembesülni azzal, hogy igen, tényleg gyerekük lesz. És lehet, hogy akkor már a srác is meggondolja magát.

Meg 17-18 évesen, középiskolásként szerintem erről illene a szülőket is megkérdezni. Nem pedig egyszer csak eléjük állni, hogy fél év múlva nagyszülők lesznek.


Nem tudom, mit tegyek.

Visszaélni nem akarok a bizalmával, de a cinkosa sem akarok lenni abban, hogy átverje az egész családot. Aggódom érte, mert valljuk be, ha valaki védekezés nélkül szexel, akkor ott elég nagy az esély a terhességre.

Most azt mondta, hogyha október végéig nem jön meg neki, akkor elmegy orvoshoz. De úgy érzem, hogy ezt is csak azért mondja, hogy ne zaklassam.


2020. okt. 12. 21:27
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elmenni október végén sem orvoshoz, szerintem ez egyértelmű. Ne legyél ilyen naiv meg eénéző vele szemben, ez nem játék. Úgy beállítani pedig később a nőgyógyászhoz, hogy egyszer sem volt az első trimeszterben vizsgálaton, elég ciki lesz. Már október végén lassan a védőnőt, labort stb kéne intéznie, de minimum a nulladik UH-t...
2020. okt. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%

Menj oda személyesen hozzá és vigyél tesztet neki. Egy nyilvános wc-ben is megtudja csinálni, nem muszáj otthon.

Ha ennyit késik, akkor valószínű nem csak a reggeli első vizelet lesz jó. De az lenne a legjobb.

Mindenképp beszélj vele és mondd el, hogy 12.het az utolsó határidő, utána nincs kérdés, hogy megtartja vagy sem. Ráadásul nem 5 perc elintezni az abortuszt, többször vissza kell menni. Nem szabad az utolsó hétre hagyni..

Derüljön ki ha tényleg terhes és legyen ideje átgondolni.

Azzal is kéne számolni, hogyha megtartja, akkor hogy, hol, miből fogja felnevelni és hogy fejezi be a sulit? Egyértelműen a szüleidre lesz utalva úgyhogy nekik is tudni kéne róla. Ha abortusz lesz, akkor arról is, mivel nincs 18..

Ebben is segíts neki, legyél ott, amikor elmomdja.

Én nem kopnem be, de nem is hagynam, hogy halogassa.

2020. okt. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, legkésőbb a 7. hétig el kell kezdeni az ügyintézést, különben ki fog futni az időből a kötelező gondolkodási idő miatt.
2020. okt. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk jobb lenne mielőbb biztosra menni, mert a fiúnak és a szüleinek se ártana tudni róla, főleg ha az sincs 18. Az biztos, hogy megdicsérni senkit se fognak, téged se kérdező. Ezt még ma rövidre kell zárni, mert egy gyerek baromi nagy felelősség és ezzel a húgod sincs tisztában, meg a fiúja se. Ha kifuttok az időből még mindig ott az örökbeadás, mint lehetőség, bár szerintem sokkal nehezebb lemondani 9 hónap terhesség és egy szülés után a babáról, mint most.
2020. okt. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki hogyha meg akarják tartani is muszáj menni vizsgálatokra. Ezernyi okból... Egyrészt a pénz miatt mert gondolom suliba jár, talán valamit beleszámít és az is jó,mert vannak kötelező számú megjelenések és ha az nincs meg, akkor nem kapja meg. Másrészt 0. vizsgálat, uh., védőbe kell menni. Ott elmondja mikor merre kell menni. 12. heti vizsgálat is kell, ahova időben kell időpontot kérni, főleg a jelenlegi helyzet miatt az is lehet hogy nehezebb. Az orvosnak meg meg kéne állapítani hogy jo helyen van e a magzat stb... Ha marad a baba akkor felelősséget kell vállalnia, ami azt jelenti hogy vegyen erőt magán és menjen ahova kell.
2020. okt. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%

Meg akarja tartani a babát? Hát, egyelőre egy darab papírra rápisilni se megy neki... Szerintem mielőbb szedje össze magát és teszteljen, minél később derül ki, annál nagyobb gáz lesz belőle, és téged se fognak a szüeid megdícsérni hogy hetek óta tudod, mégse szóltál semmit.


Ha bő két hete késik neki, durván hat hetes a baba, bármi is a terv, minél hamarabb intézkedni kellene, ne szórakozzatok már... Ha már védekezés nélkül (a kérdésedből így jött le) szexelni volt esze, ne sz.rjon már be megcsinálni első körben egy tesztet. És te is állj a sarkadra...

2020. okt. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

A teszttel kapcsolatban legyél erélyes, mindenképp csináljátok meg.


Aztán ha pozitív, támogasd amíg elmondja, legyél ott vele. Ez még egy jó anya-lánya kapcsolat esetén is nagyon nehéz szitu, hát még így. Ha anyud nagyon nagyon kiakadna, meg lehet neki is említeni, hogy vajon szerinte mi az oka, hogy így tart tőle a lánya és még a védekezést se merte vele megbeszélni, de azért óvatosan, ez nem az a szitu, hogy hetek töketlenkedése után még elküldjétek a szüleiteket a fenébe (mert te is hetek óta sumákolsz meg hagyod magad lerázni). De talán később a jövőre nézve nem ártana 1-2 beszélgetést megejteni.


Én értem, hogy a hugod mindig is csak akkor vett tudomást a bajról meg akkor szólt, amikor már nagyon fájt neki, de ez nem egy torokgyulladás ami jó esetben magától is elmúlik.

2020. okt. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
86%
vicc, anyu egy teszt miatt kibukna, de egy unokát simán bevállal. végül is csak oda szülne nem?
2020. okt. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%

A húgod nem lehet valami felelősségteljes ember, már csak ezért sem gondolnám, hogy meg kéne tartania a babát. Nem vagyok szülő és nem vagyok annak a híve, hogy a szülő mindent tiltson és mindent korlátozzon, de ennyi idősen, kiskorúként, illetve ha még valaki otthon lakik, iskolába jár és nem magát tartja el, akkor szerintem nem úgy mennek a dolgok, hogy odaáll a szülők elé és közli velük, hogy unokájuk lesz, hanem együtt kéne megbeszélni ezt.

A barátjával nem védekeztek? Ezt meg végképp nem értem, manapság már a csapból is az folyik, hogy milyen fontos védekezni. Hogyhogy nem tudja felmérni ennek a dolognak a súlyát? Aki meg egy terhességi tesztet nem mer megcsinálni, az hogy akar szülni meg gyereket vállalni?

Szerintem vegyél te tesztet, kettőt is, biztos ami biztos és vidd oda neki vagy hívd el magadhoz. Ha máshogy nem megy, akkor úgy, hogy ha nem csinálja meg, akkor elmondod a szüleiteknek.

Ha negatív, akkor megnyugodhat. Ha pozitív, akkor meg nem szabad húzni az időt, intézkedni kell, akárhogyan is dönt. Én amúgy az abortuszra szavaznék, akkor is, ha sokan elítélik. 17 éves, gimnazista, érettségije sincs (ami manapság alap), ő maga is gyerek még, ráadásul nem tűnik érettnek, felelősségteljesnek. Egy gyerek rengeteg pénz, el sem tudnák tartani.

2020. okt. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
100%
Jutottatok valamire?
2020. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!