Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A húgom valószínűleg terhes,...

A húgom valószínűleg terhes, de se orvoshoz menni nem akar, se a szüleinknek beszélni róla? Mit csináljak, avatkozzak közbe?

Figyelt kérdés

A szüleink néha túlságosan szigorúak, ezt aláírom. Sokszor ha eldurran az agyuk, akkor ostobábbnál ostobább szabályokat, büntetéseket hoznak. De ez szerintem olyan helyzet, amikor nem egy kis kiabálástól, leszidástól kéne félni...


A húgom 17 éves, nyáron mondta, hogy szeretne már lefeküdni a barátjával (lassan 1 éve együtt vannak) és hogy az anyánkkal erről nem tud beszélni, mert ő mindent csak megtilt neki, meg sem hallgatja. Annyit kértem, hogy gondolja át, semmit ne csináljon "muszájból" és védekezzenek. 2 hete otthon voltam (Budapesten élek amúgy már 5 éve). Láttam, hogy nincs jó kedve, ingerlékeny is volt és végül kibökte, hogy késik neki 3 napja. Utólag már tudom, hogy azonnal tesztet kellett volna csináltassak vele, de hallgattam rá, hogy biztos csak azért, mert rágörcsöl és ideges és hogy majd ha x nap múlva nem jön meg, akkor tesztel. Ennek már 2 hete.

Azóta húzza, halasztja. Mondtam neki még pénteken, hogy akkor jöjjön fel hozzám Pestre, legyen itt hétvégén és ha gond van, kitaláljuk, hogy mi legyen, hogy mondja el. Nem, mert tanul. Oké. Kértem már többször, hogy vegyen tesztet, de hogy ő nem akar, mert anya biztos megtalálná és hogy azt olvasta, hogy ilyen korban még lehet simán rendszertelen neki a menzesze. Mondtam, hogy akkor menjen el orvoshoz, ha kell, kérek neki én időpontot, el is utalom neki a vizsgálat árát. Nem, ő nem megy, mert otthon a városban csak egy női nőgyógyász van, akiről csak rosszat hallani, férfihoz meg nem akar menni. Meg hogy már elmondta a barátjának, hogy késik neki és mind a ketten afelé hajlanak, hogyha tényleg terhes, akkor megtartják... De teljesen más erről ötletelni és fantáziálni, mint szembesülni azzal, hogy igen, tényleg gyerekük lesz. És lehet, hogy akkor már a srác is meggondolja magát.

Meg 17-18 évesen, középiskolásként szerintem erről illene a szülőket is megkérdezni. Nem pedig egyszer csak eléjük állni, hogy fél év múlva nagyszülők lesznek.


Nem tudom, mit tegyek.

Visszaélni nem akarok a bizalmával, de a cinkosa sem akarok lenni abban, hogy átverje az egész családot. Aggódom érte, mert valljuk be, ha valaki védekezés nélkül szexel, akkor ott elég nagy az esély a terhességre.

Most azt mondta, hogyha október végéig nem jön meg neki, akkor elmegy orvoshoz. De úgy érzem, hogy ezt is csak azért mondja, hogy ne zaklassam.


2020. okt. 12. 21:27
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
77%

SZÓLJ ANYÁDNAK!!!

Komolyan te vagy a nagyobb és most mindegy milyen büntit kap, ettől félni és ezért szülni a legnagyobb felelőtlenség lenne...

Nem fog örülni,de csak azért gyereket csinálni, mert mi van ha anya megtudja -.-"

2020. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
31%

https://www.youtube.com/watch?v=nJxoCae3zoQ


Tényleg azt szeretnéd, hogy így járjon?

2020. okt. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
99%
#22 ez megtörtént abban a középiskolában ahova jártam, egy generációval előttem
2020. okt. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
93%
Már nem azért, de nem lennék idióta elhallgatni egy ekkora problémát. Ezzel csakis jót tehetsz a tesóddal. Mihamarabb mondd el a szülőknek kérlek.
2020. okt. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
95%
Vegyél 2 tesztet, és menj el hozzájuk. Ilyenkor már bármelyik napszakban kimutatja. Beküldöd a wc-be, hogy azonnal csinálja meg, ha pozitív ott tudsz lenni, és támogatni, amíg bevallja a szüleiteknek.
2020. okt. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
89%
Őszinte legyek? Mint nagyobb testvér, te sem lehetsz valami szívbajos, én itt már rég felmentem volna hozzá, nem hogy 2 hétig várjak míg beetet a sok időhúzó dumával. Nekem aztán színészkedhetne, biztos nem rázna le és segítenék rajta, ha ő még nem is úgy venné fel,de talán 1x hálás lenne érte. Már rég tudni kéne mi újság, tényeg terhes e vagy vaklárma. Így ki fog futni az időből és részben te is hibás leszel, mert nem vagy elég tökös a kis hülével.
2020. okt. 13. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
93%
Mondd meg neki, hogy vagy tesztel, de legalább 2-t vagy te fogod a anyutoknak elmondani. Ha valóban terhes, akkor nagyon rövid időn belül kell nagyon nehéz döntést hozni. A nem védekeztek rendesen részt, a kilyukadt a gumi szöveggel lehet enyhíteni. Itt már kb minden nap számít. Az is lehet, hogy csak rendszertelen a húgod vérzése és kimaradt egy, de ha nem csinál tesztet, akkor nem fogjátok tudni mi is van valójában. Lehet, hogy a hugi tart a szülőktől, de inkább legyen szigor, mint egy baba, ami egy életre kötelez.
2020. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
95%
De komolyan, mi az a béna kifogás, hogy anyutok megtalálja a tesztet? Elmentek egy drogériába, megveszitek, pláza wc-jében megcsináljátok, kész. Nehogy már ennyi esze ne legyen magától, bár inkább az lesz a helyzet amit mondasz, hogy nem akar tudomást venni a dologról. Majd amikor elkezd vajúdni mit fog csinálni? Sajnos ha terhes, akár megtartja akár nem, ez nem játék és mindenképp kell menni orvoshoz. Ahogy írták, adj neki ultimátumot, ha nem megy bele, szólj otthon, és egy ilyen súlyos helyzetben ne azzal foglalkozz hogy megsértődik.
2020. okt. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
99%
Előző vagyok, megértem, ha nehéz kiállni ilyennel a szülők elé, főleg, ha szigorúak (most hogy az ő hozzáállásuk mennyire helyes és mennyire hibásak ebben, abba ne menjünk bele), de ha megtörtént a baj igenis nincs mit tenni. Nem tudom védekeztek-e egyáltalán vagy valamit elcsesztek, egy esemény utáni ilyenkor célravezetőbb lett volna...
2020. okt. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
99%

Amint írták, adj ultimátomot.

Magyarázd el a húgodnak, hogy orvoshoz akkor is muszáj mennie, ha megtartja a gyereket. Azt is magyarázd el neki, hogy minél tovább húzza a dolgot, annál nagyobb balhé lesz belőle, örökre nem titkolózhat. Ha megtartaná, akkor kérdezd meg miből éa hogyan nevelné, mivel a szüleiteknek nem kötelessége eltartani a gyerekét, őt is csak 18 éves koráig. Azt is kérdezd meg, hogy ha már ennyit sem képes elintézni, akkor hogy akar szülő lenni?

2020. okt. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!