Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a volt ferj egy eve nem...

Ha a volt ferj egy eve nem fizet gyerektartast, van jogom azt mondani neki hogy akkor nem lathatja a gyereket?

Figyelt kérdés
2008. nov. 28. 21:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
28%
Igen.
2008. nov. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Azért nem ilyen egyszerű a helyzet. A két dolog különálló, a gyermekelhelyezés és láthatás kérdése nem keverendő a gyermektartásdíj megállapítására vonatkozó perekkel.

Attól, hogy valaki nem teljesíti kötelezettségét még neked nincs jogaiban korlátozni. A megoldás az, ha kéred a láthatás megváltoztatását (akár hivatkozva a gyermektartás nemfizetésére), emellett kérheted a gyermektartásdíj végrehajtását, esetleg állami megelőlegezését.

2008. nov. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%
Ugyan, nem kell ezt tulbonyolitani. Amint panaszt tesz ra, hogy nem lathatja a gyereket, es esetleg jogi uttal fenyegetozik, egyszeruen kozlod vele, hogy fizessen, mert ezert meg te vihetned birosag ele az ugyet. Vagy perkalni fog, vagy meglepni, de legalabb a problema le lesz tudva.
2008. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
39%

Ha pénzt ad gyereket is láthat. Nem vagy te egy kicsit önző? Ha nem ad pénzt nincs gyerek látogatás. Arra kíváncsi lennék,hogyha eléd dobna ötvenmillió forintot,hogy akkor mit reagálnál rá?! Bérletet adnál neki,hogy akkor mehet amikor csak akar? Juj! Tiszta szégyen az emberi viselkedés!


Csak példa képpen. A szülészorvos nem vezeti le a szülést ha nem dugsz a zsebébe minimum százezret. Hát hol élünk? A kizsákmányolás világában?


Ha egy nő hagy el egy gyereket akkor a nő fog fizetni azért,hogy láthassa a gyerekét? Üvöltene,hogy joga van látni a saját gyerekét.


A férfi csak dolgozzon,adja haza a pénzt és a nőnek meg az a dolga ,hogy elköltse és könnyű ezek után azt mondani a férfira,hogy nem csinál semmit itthon,de azt sok helyen elfelejtik hozzátenni,hogy reggeltől estig dolgozik és még másodállást is vállalt. Nagyon buta az emberi gondolkodás!

Mindenki azt hiszi,hogy ő cselekszik jól. Ebből van az,hogy itt a Gyakorikérdéseken szinte soha nem értünk egyet.

2008. nov. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Gondolj a gyerekedre, ne a pénzre. Mit gondolsz, mit okoznál azzal a gyerekednek, hogy nem engednéd, hogy találkozzanak? Mondanád neki, hogy "Ja, bocs, nem találkozhatsz az apáddal, mert nem fizet.."?

Egyébként meg szerintem nem teheted meg a jog szerint sem.

2008. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
33%

Ha ismeretlenként becsengetnék hozzád,hogy adjál légyszíves egy pohár vizet mert nagyon szomjas és lázas vagyok,akkor hány forintért adnál nekem egy pohárka vizet?


Tudom nem érthető a kérdésem,de gondolkodj rajta és megérted miért írtam.

2008. nov. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

A gyerektartas es a lathatas kulonbozo dolog. Az, hogy az apa nem fizet, es te ennek meg nem jartal utana jogilag, ezert te vagy a hibas. Eloszor inteztesd el a gyerektartast, es utana pedig a lathatast. Nagyon fontos, mert a gyereked egyszer majd felno, es igenis megfog toled mindent kerdezni. Azt is, hogy miert nem jartal utana a gyerektartasnak!!!!Ez a penz a gyereke, butasag, amikor valaki azt a tanacsot adja, hogy ne foglalkozz a penzzel. O nem tudom mibol el, talan levegobol? Kulonben az a penz a gyereke, az o JOGA!

Szerintem eloszor azt inteztesd el, es ne akard "maganuton" elintezni, hogy ne lathassa a gyereket.

Kulonben az ekezetek miatt gondolom, hogy kulfoldon eltek, hat ott pedig sokkal komolyabban veszik a gyerektartast, mint szep hazankban.

2008. nov. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,egyesek annyira értenek a túlbonyolításhoz hogy akár elmehetnek forgatókönyvet írni egy drámához.

1)Ha százmilliót adna akkor is a gyerekre költeném,bármilyen hihetetlennek is tűnik.2)Elárulom azt is hogy az összeg havi 3000,nem nagy összeg de a Gyereké.Tehát megnyugodhat az aki azt gondolta hogy a pénzre fáj a fogam.3)Augusztusban arról volt szó hogy elviszi a gyereket két hétre(ő Magyarországon lakik én külföldön),hát... azóta is várjuk hogy jöjjön.Ez vajon nem bántja a gyermek lelkét?Hála az Égnek-nem,mert a nevelőapját imádja és nem hiányzik neki a szeretet és az Apa.

2008. nov. 29. 08:56
 9/22 anonim válasza:
86%
nincs jogod.viszont visszamenőleg kérheted a gyt megfizetését,és a bíróság meg is fogja adni!
2008. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
30%
Ha én egy ismeretlenként becsengetek hozzád,hogy légyszíves adjál egy pohár vizet mer szomjas vagyok és lázas,akkor hány forintot kérnél azért a pohárka vízért?
2008. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!