Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülői ház elég ramaty...

A szülői ház elég ramaty állapotban van, ám a pénzt a párkapcsolatomra kellene fordítani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok párkapcsolatban, vele tervezek a jövőben is. A szülői ház viszont rendesen igényelné a lóvét, mert ha össze nem is dől, de nagyon sokmindent kellene rajta rendbetenni. A párom emiatt kiakadt, mert szerinte a pénzt amit a házra költök, inkább magunkra, a saját jövőnk építésére kellene fordítanom. Ebben igazat is adok neki, de mégsem hagyhatom hogy lassan megeméssze az idő a házat ahol felnőttem és anyám jelenleg is lakik. Ő a nyugdíjából nem tud ilyenekre fordítani. Ráadásul ha egyszer eladósorba kerül, annál könnyebben túl adunk rajta. Viszont így ugye nem haladunk a párommal előre a saját életünkben.

Mi a megoldás egy ilyen helyzetben? 34F


2020. okt. 30. 19:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
75%
A szülői házat majd az teszi rendbe, aki ott él.
2020. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
68%
A jövőddel foglalkozz. Igaza van a párodnak.
2020. okt. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
58%
A szülői hàz is egyszer a tiéd lesz.
2020. okt. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
75%
A párodnak igaza van, persze segíts A szülői ház karbantartásában ha megteheted de ha nem akkor adjatok el és vegyen anyukád egy kicsit amit fent is tud tartani.
2020. okt. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
77%
Sztem ez egyáltalán nem ilyen egyszerű kérdés, hogy bármelyik oldalra be lehessen állni... elsőbbséget élvez alapvetően a saját életed, viszont ha a ház még jobban tönkremegy, akkor totál ráfizetés lesz egyszer, amikor már nem lehet tovább odázni. Ráadásul ha lakhatatlanná válik, vagy nulla komfort lesz, hova teszed édesanyádat? Nem írtál róluk sokat, ezért nem akarok véleményt fogalmazni anyukádról és a párodról, de azt neked kell tudnod, hogy mennyire súlyos a helyzet. Kompromisszum lehet, ha csak a legszükségesebb dolgokat csináljátok meg a házon, ami tényleg ahhoz kell, hogy lakható maradjon és ne menjen tönkre. Ti meg dolgozzatok ezerrel a pároddal, remélhetőleg ő is kiveszi a részét a spórolásból.
2020. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
42%

A saját életeddel törődj a jövőddel.

Maximálisan a parodnak van igaza.

Ha a haz nem lakhatatlan csak épp teszem fel régi a fürdőszoba de használható akkor maradjon úgy.

Csak előre tekints minden helyzetben!

2020. okt. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
83%
Miben áll a a saját jövő építése a párod szerint? Mert nem mindegy, hogy a saját házatokon aktuális a tetőcsere, mert beázik, vagy le kell cserélni az iPhone-t, mert a régi már egy éves.
2020. okt. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk is hasonló volt a probléma. A párom szülei tartozások miatt elvesztették a családi házat, és mostanra gyűjtöttek egy kicsit, de nem eleget, hogy visszavásárolják, és kellett ehhez a párom segítsége is, amin én is kiakadtam, hogy nem ezért gyűjtünk. Végül nálunk kölcsön adta a pénzt, amit elvártak tőle, remélem egyszer visszakapja, de mondtam, hogy ez volt az első és utolsó, ráadásul arra a házra jócskán kell még költeni, hogy ne dőljön össze. Nekem rosszul esett a páromtól, de meg is értettem vhol, fordított helyzetben én is így csináltam volna valószínűleg, de nekem a párom szüleinek a hozzáállásával van a fő problémám.

Én egyébként sajnállak, mert lelkileg nem könnyű helyzet, vkit biztos meg fogsz bántani a döntéssel, ha anyukád is igényli a felújítást, és nem csak te gondolod így. Ha csinálsz is rajta vmit, hogy anyukád ott tudjon úgy élni, hogy nem szakad rá a tető, akkor tedd meg, de ne erre költsd teljesen a spórolt pénzetek, szerintem.

2020. okt. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
75%
A párod mennyit adna a közös jövőtökbe ha már követel? Mert gondolom legalább mindennek a felét ő állja.
2020. okt. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
64%
Véleményem szerint a szülői ház rendben tartása nem a te dolgod. Amikor a szüleid megvették vagy -építették, akkor tisztában kellett legyenek azzal, hogy egy házra mindig költeni kell, az nem olyan, mint egy lakásban élni. Téged felneveltek, kirepültél, neked a saját jövődet kell felépíteni. Ha édesanyád nem tudja fenntartani a saját házát, akkor adja el és költözzön egy olyan helyre, amit meg tud engedni magának. Ne akarj erődön felül segíteni neki, mert nem fog menni.
2020. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!