Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukámban felmerült egy...

Apukámban felmerült egy kérdés, szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés

Ők 20-as éveik elején házasodtak össze anyuval.

Nővérem 25 lesz és még nem házas, én még nem vagyok 20.


Azt mondja apukám,hogy szokta látni a fiatalokat (16-22 éves párok), hogy már gyerekük van és milyen jó ez így...


Vajon ők miért nem tudták nekünk azt a látást megadni, miért nem tudtak úgy nevelni minket, hogy mi is kiegyensúlyozottan 20-as éveink elején,vagy hamarabb kössünk házasságot és egyáltalán jobban foglalkozzunk ezzel a kérdéssel?


Jogos ez a kérdés? Lehet így nevelni a gyerekeket?


2010. aug. 9. 21:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem látja, hogy meddig tartanak ezek a házasságok.
2010. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

16 éves pároknak nincs gyerekük. 18-20 évesen sem egy főnyeremény. 22 már esetleg elmegy.

Szerintem nagyon fontos, hogy a személyiségfejlődés befejeződjön, és kellő ön- és társismerettel vágjon bele az ember a házasságba. Megspórolja magának a válást. Ehhez 22 év csak akkor elég, ha valakinek óriási mázlija van.

Én 31 évesen találkoztam a férjemmel, idén volt az esküvő.

33 nő

2010. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem neveles kerdese, h ki mikor hazasodik.Regen mar 25 evesen venlany volt vki, ma ugye ha ferjhez menne, akkor korainak szamit.Valtoznak az emberek, az ertekek, a szokasok...
2010. aug. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%

Részben igaza van az apukádnak. A gyerekszülésre a 200-30 év közötti idő az ideális. Igaz,ma divat a későn szülés,de ennek sok hátránya van. Nehezebben esnek teherbe,a gyerek is hamarabb genetikai hibás. De ha egészséges is a szülők jobban elkényeztetik,mint ha még fiatalok lennének.

Igaz az is,hogy ma a fiatalok többsége nem tudf alkalmazkodni másokhoz,ezért van a sok válás.

Különben titeket lehet,hogy jól nevelte,csak még nem találtatok olyan férfit,akivel együtt tudnátok élni és szeretni.

2010. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Bocs.20 évet akartam írni,nem 200-at.
2010. aug. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

Az az igazság , hogy igazából ez a pénzen is múlik . Nem minden fiatalnak van pénze arra , hogy összeházasodjon és még egy lakást is béreljenek. Vagy ha van akkor kibérelnek egy kis lakást, és alig tudják kifizetni és nem sok pénzük marad, aztán valami rosszul sül el, és kénytelenek hazaköltözni, és akkor mi lesz ? Pénz pénz pénz , én se szeretnék megnősülni 30 éves korom előtt, mert nincs elég pénzem / nem lesz úgyse addig , amíg nem érzem azt hogy eltudnék / eltudnán tartani egy családot.( mdjuk ha nyerek a lottón akkor lesz :D )

régebben ez könnyebb volt.

2010. aug. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Pedig én 16 voltam a párom meg 19 mikor szülők lettünk.Ennek már 17 éve, és még mindig együtt vagyunk.És nem volt segítség egyik oldalról sem, mert meghaltak a szüleink korán.Egyedül a nagymamám volt, de már akkor ő is 80 éves volt.És kijártuk a sulit felváltva, lediplomáztunk, van 5 szobás kertvárosi házunk, kocsink, vállalkozásunk, hitelünk meg nincsen.És van egy klassz 17. éves fiunk, aki olyan mint ha az öcsénk lenne.Tudom, hogy most lepontoztok, de semmit sem bántunk meg.Vagyis egyet igen, hogy nem szültem még egy gyereket.Most is lehetne, de a nagy korkülönbség miatt már én nem szeretném.


33/N

2010. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nen jogos. Elfelejti hogy a világ változik, nem maradhatnak az emberek ugyanolyanok mint akkor. Ma egy fiatalnak más ambíciói vannak és igaza is van, a jövőbeli csládjának is az a jó ha a fiatal képzi magáát, dolgozik.
2010. aug. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
senkit nem lehet kényszeríteni. szüleid idejében ők biztos érettebbek voltak mint a mai fiatalok. egyik ismerősöm anyja erőltette mindenáron a családalapítást a lányának. már 14 éves korában azzal szekálta hogy miért nincs még barátja aztán később meg a házassággal meg az unokával. és mi lett? szerencsétlen csaj hozzáment az első komolyabb pasijához 20 éves korában. rá 2 évre elváltak. 23 éves korára elvált nő egy kisgyerekkel.
2010. aug. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Igaz ,hogy ez nem ide tartozik, de


ez érdekes lehet , mármint hogy szinte az "öcsédnek"

tekinted a fiadat.


kíváncsi vagyok hogy telhet egy napotok, de most teljesen komolyan és full jóindulatból mondom .:)

2010. aug. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!