Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi állhat a háttérben, ha...

Mi állhat a háttérben, ha ennyire nekem esik a párom exfelesége a gyereke miatt? (hosszú mese)

Figyelt kérdés

Rövid háttér: 2 éve elköltözött az édesanyjához és a nevelőapjához a párom nagykorú gyereke. Előtte én csak 1,5 évig voltam képben, a párommal közös ingatlanban éltünk. Sajnos a gyerek elsőre jó fej kedves illedelmes valakinek tűnt, de aztán kiderült nem az. Tehát sorozatos, de többnyire pitiáner konfliktusok után, úgy döntött az anyjánál kényelmesebb lesz neki.


Viszont elfelejtett kijelentkezni tőlünk. Pontosabban nem tudjuk miért, de nem jelentkezett be az új lakóhelyére. Párommal megállapodtunk abban, hogy mivel ez egy végleges állapot, hozzánk se visszaköltözni nem fog, se nem jön látogatóba se (nincs ideje már a sok elfoglaltsága, tanulás mellett az édesapjához is járkálnia), így javasoltuk jelentkezzen be az édesanyjához.

Azt mondta rendben. Aztán nem történt semmi hónapokig. Utána kértük újra, újra és újra, végül az édesanyjának is jeleztük, hogy a lakcímre jelentkezzen be és megérdeklődtük van-e ennek akadálya. Írt, hogy természetesen nincs a gyereke bármikor bejelentkezhet hozzàjuk, amikor csak akar. Az édesapja ezt többször kérte utána is. Hónapokig ment a magyarázkodás, hogy hiányzik egy engedély az új lakáshoz, de a régi házukba is be tud jelentkezni, anyukája segít majd neki. Aztán üzente, hogy volt a kormànyablakban, de neki nem jutott már sorszám és haza kellett mennie. Aztán azt mesélte az édesapjának, hogy nem lehet elektronikusan bejelentkezni új lakcímre, de majd megint megpróbálja személyesen elintézni, végül sok ilyen után a legutolsó valtozat ez volt:

Nem elég édesanyám aláírása és hogy ő aláírta nekem a papírt, kiderült mindkét tulajdonos SZEMÉLYESEN meg kell jelenjen velem együtt.


Az ingatlanunkat szeretnénk a közeljövőben eladni. Ráadásul énszerintem a gyerek csak hazudozott és egyszer nem volt a közelében se a kormányhivatalnak.


Ezért szóltam kétszer is íràsban (miután ezt az édesapja is megtette még korábban), hogy kényszerkijelentést kezdeményezünk.

Egy hete megint jeleztem, és elküldtem a hivatalos ügymenet lehetőségeit, de semmi válasz a gyerektől, édesanyja meg azzal jött személyiségzavarral küszködök.


Tegnap beadtam a kényszerkijelentési kérelmet.

Rövid tárgyilagos üzenetben leírtam, hogy beadtam és az ügyintéző jelezte ezzel nagyon nehéz helyzetbe hozzuk, 2-3 napon belül mindenképpen jelentkezzen be, különben "majdhogynem hajléktalannak fog minősülni".


Üzentem a gyereknek (nagykorú felnőtt!!), és az édesanyjának is. Kértem intézzék, tudjanak róla.


Erre elkezdett drágaságomnak hívni, ecsetelni milyen szánlmas nemi életem lehet, meg keressek fel szakembert, és meditáljak inkább. Erre begurultam, visszaírtam, hogy hogy lehet ekkora tapló faék, hogy azzal foglalkozzon jelentse be a gyerekét. Mire nevetgélős fejeket küldött, hogy honnan tudom, hogy nem intézik? Visszaírtam onnan, hogyha intézné akkor azt írta volna nem a hülye sértegetéseket.


Mi az mi fölött elsiklottam? Sose jelezte se a gyerek, se az édesanyja, hogy nem lehet/szabad/akarna oda bejelentkezni ahol most laknak. Van 3 ingatlanuk. Egyik a nevelőapáé, kettő közös tulajdon. Év elején még semmi gond nem volt a bejelentkezéssel, leírta barmikor megteheti a gyerek.


Valaki hasonló tapasztalattal? Amikor nem akar kijelentkezni az ingatlanból valaki és csak mellébeszél?

(Édesanya és gyerek között nagyon jó a kapcsolat, nevelőapát korábban folyamatosan becsmérelte a gyerek, de most az apjának mindig azt mondja nagyon boldog ott, minden szuper.)

Csak légyszí ne írja senki én vagyok a pi.sa, mert akkor szeretnék bejelentkezni a saját tulajdonú ingatlanàba 😀, remélem hozzájárul és utána ha hetente kéri se jelentem ki magam😀.



2020. nov. 10. 21:55
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
86%
9-es írta, hogy el akarják adni az ingatlant. Gondolom a leendő tulaj nem örülne, ha ezt is neki kellene intéznie.
2020. nov. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
95%
Most a korona miatt mondjuk tényleg nehezített pálya volt az ügyintézés. De amúgy passz. Mi innen nem fogjuk tudni megmondani mi az oka, hogy ilyenek. Legközelebb ilyen konfliktus helyzetbe a párod álljon bele, ne te.
2020. nov. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom milyen a viszony négyőtök között, de: a fia végtelenül sokat halogat, vagy feledékeny (ilyen vagyok én is) vagy tényleg nehézségeik vannak a bejelentkezéssel illetve van valami előnye annak, hogy hozzád jelentkezik be (sokszor előnyösebb egy nagyvárosi lakcím, ha másért nem akkor mondjuk a helyi képviselő választason nagyobb tét lehet a szavazat ha tervezi a visszaköltözést a ti településetekre néhány éven belül). Amennyiben a fiún múlt a huza-vona bármilyen oknál fogva, akkor sértheti a nő büszkeségét, hogy ezt te intézted el, illetve be lehet avatva abba, hogy így nehezebben intézitek a házeladást és direkt ki akart cseszni veletek.

Én mindenképpen a kényszerkijelentkezést választottam volna ha az első alkalommal nem érdeki a srácot a kérésem, de ez mellékes: nem nagyon tudom mondott-e a nő vagy a fia valami egyebet a férjednek külön amivel jobbam meg lehet ítélni a helyzetet... Minden esetre fura hogy a férjednek sincs semmi tippje az ügy kapcsán, vagy nem mondja el

/ nem írtad le.

2020. nov. 11. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
81%

Májusban koronavírus idején váltottam lakcímet

Közlöm 2 hét alatt megvolt

2020. nov. 11. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
30%
Miért jelentkezhetett be a te ingatlanodba? Ha meg a pasidé, akkor a gyereknek több joga van hozzá mint neked.
2020. nov. 11. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
71%

Ami megtörtént az megtörtént.

hogy jól vagy nem az más kérdés


A fiú kijelentve van az ingatlanbol a többi az ő dolga

2020. nov. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy minek kellet ezen pörögni 1 felszólítás után ki kellet volna jelenteni azt kész az már nem ti problémáról kell legyen hogy a gyerek nem jelentette be magát az anyjához.
2020. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
86%
eladáshoz nem kell kijelenteni senkit
2020. nov. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
50%
Iskola példája ez a sztori a diszfunkciós mozaikcsaládnak. :D. Sajnálom a felnőtt gyereket is, téged is és mindenkit. Ez van, amikor elbeszélünk egymás mellett, és csak találgatjuk, mire gondolt a másik, természetesen a leggonoszabbat feltételezzük. Őszinte, gördülékeny kommunikáció 0.
2020. nov. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
69%

A lakcímbejelentés nem egy nagy wast ist das. Nyomtatványt csak a lakás tulajával kell kitöltetni előzetesen (azaz neki az édesanyjával), onnantól a kormányhivatalban intéznek mindent. Egy szimpla délután alatt megoldható.

Itt nem az általános ügyintézés bürokratikus jellegére van kihegyezve a sztori sajnos.

2020. nov. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!