Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi állhat a háttérben, ha...

Mi állhat a háttérben, ha ennyire nekem esik a párom exfelesége a gyereke miatt? (hosszú mese)

Figyelt kérdés

Rövid háttér: 2 éve elköltözött az édesanyjához és a nevelőapjához a párom nagykorú gyereke. Előtte én csak 1,5 évig voltam képben, a párommal közös ingatlanban éltünk. Sajnos a gyerek elsőre jó fej kedves illedelmes valakinek tűnt, de aztán kiderült nem az. Tehát sorozatos, de többnyire pitiáner konfliktusok után, úgy döntött az anyjánál kényelmesebb lesz neki.


Viszont elfelejtett kijelentkezni tőlünk. Pontosabban nem tudjuk miért, de nem jelentkezett be az új lakóhelyére. Párommal megállapodtunk abban, hogy mivel ez egy végleges állapot, hozzánk se visszaköltözni nem fog, se nem jön látogatóba se (nincs ideje már a sok elfoglaltsága, tanulás mellett az édesapjához is járkálnia), így javasoltuk jelentkezzen be az édesanyjához.

Azt mondta rendben. Aztán nem történt semmi hónapokig. Utána kértük újra, újra és újra, végül az édesanyjának is jeleztük, hogy a lakcímre jelentkezzen be és megérdeklődtük van-e ennek akadálya. Írt, hogy természetesen nincs a gyereke bármikor bejelentkezhet hozzàjuk, amikor csak akar. Az édesapja ezt többször kérte utána is. Hónapokig ment a magyarázkodás, hogy hiányzik egy engedély az új lakáshoz, de a régi házukba is be tud jelentkezni, anyukája segít majd neki. Aztán üzente, hogy volt a kormànyablakban, de neki nem jutott már sorszám és haza kellett mennie. Aztán azt mesélte az édesapjának, hogy nem lehet elektronikusan bejelentkezni új lakcímre, de majd megint megpróbálja személyesen elintézni, végül sok ilyen után a legutolsó valtozat ez volt:

Nem elég édesanyám aláírása és hogy ő aláírta nekem a papírt, kiderült mindkét tulajdonos SZEMÉLYESEN meg kell jelenjen velem együtt.


Az ingatlanunkat szeretnénk a közeljövőben eladni. Ráadásul énszerintem a gyerek csak hazudozott és egyszer nem volt a közelében se a kormányhivatalnak.


Ezért szóltam kétszer is íràsban (miután ezt az édesapja is megtette még korábban), hogy kényszerkijelentést kezdeményezünk.

Egy hete megint jeleztem, és elküldtem a hivatalos ügymenet lehetőségeit, de semmi válasz a gyerektől, édesanyja meg azzal jött személyiségzavarral küszködök.


Tegnap beadtam a kényszerkijelentési kérelmet.

Rövid tárgyilagos üzenetben leírtam, hogy beadtam és az ügyintéző jelezte ezzel nagyon nehéz helyzetbe hozzuk, 2-3 napon belül mindenképpen jelentkezzen be, különben "majdhogynem hajléktalannak fog minősülni".


Üzentem a gyereknek (nagykorú felnőtt!!), és az édesanyjának is. Kértem intézzék, tudjanak róla.


Erre elkezdett drágaságomnak hívni, ecsetelni milyen szánlmas nemi életem lehet, meg keressek fel szakembert, és meditáljak inkább. Erre begurultam, visszaírtam, hogy hogy lehet ekkora tapló faék, hogy azzal foglalkozzon jelentse be a gyerekét. Mire nevetgélős fejeket küldött, hogy honnan tudom, hogy nem intézik? Visszaírtam onnan, hogyha intézné akkor azt írta volna nem a hülye sértegetéseket.


Mi az mi fölött elsiklottam? Sose jelezte se a gyerek, se az édesanyja, hogy nem lehet/szabad/akarna oda bejelentkezni ahol most laknak. Van 3 ingatlanuk. Egyik a nevelőapáé, kettő közös tulajdon. Év elején még semmi gond nem volt a bejelentkezéssel, leírta barmikor megteheti a gyerek.


Valaki hasonló tapasztalattal? Amikor nem akar kijelentkezni az ingatlanból valaki és csak mellébeszél?

(Édesanya és gyerek között nagyon jó a kapcsolat, nevelőapát korábban folyamatosan becsmérelte a gyerek, de most az apjának mindig azt mondja nagyon boldog ott, minden szuper.)

Csak légyszí ne írja senki én vagyok a pi.sa, mert akkor szeretnék bejelentkezni a saját tulajdonú ingatlanàba 😀, remélem hozzájárul és utána ha hetente kéri se jelentem ki magam😀.



2020. nov. 10. 21:55
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
42%

Az addig rendben van, hogy az {sszes tulajdonosnak alá kell írnia a papírt, hogy a fiatalember oda bejelentkezhessen. De ennek mi az akadálya? Na ezt nem értem. Nem igaz, hogy egy napot nem lehetne rászánni arra, hogy az anyuka, apuka, meg a gyerek bemenjen együtt aláírni egy papírt ár mondjuk nekem ebben a sztoriban nem világos, hogy most kik is a tulajok.

A másik, ha valahova bejelentkezik, akkor az előző helyről automatikusan kijelentik.

2020. nov. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
61%
Szinte már várom, hogy mikor jönnek a gonosz mostoha kommentek és hogy te üldözted el a gyereket és sokkal több joga van a házhoz, mint neked😁
2020. nov. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
46%
Az állhat a háttérben, hogy generálod a konfliktust, hisztizel és hülyét csinálsz magadból pitiáner dolgok miatt, és szépen elérted, hogy a kölyök elköltözzön, majd annyira ellene fordítottad az apját, hogy már gyomra sincs hozzátok menni. Tudja, hogy zavar, meg pörögsz rajta, ezért nem jelentkezik ő sehova. Hogy te kattoghassál. Ilyen egyszerű.
2020. nov. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy meg nehogymár a párod kölyke meg az exe szivathasson téged, te meg őket nem. Én a helyedben egyszer szóltam volna, aztán szépen kijelentettem volna.
2020. nov. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Savlekotő ***** válasza:
37%
Örökölni ő is fog majd az apja után ha a házra fájna a fogad.
2020. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

25-os fele ház az enyèm, másé nem kell. Előtte volt sajátom csak eladtam, dehát ennek nem sok köze van az égèsz lakcím kérdéshez.


21-es az én otthonom fele részben az én tulajdonom. A többi ingatlan tullapját nem láttam sose és sok közöm nincs is hozza (a gyerek és párom elmondása alapján azok is fele-fele arányban tulajdonosok az édesanya és férje 2 ingatlanukra, 1 kizarólagosan a férje tulajdona).


22-es lásd 23-ast😊.



Így utólag tényleg nem értem magam. Elköltözött, kértük jelentkezzen át (volt rá bőven ideje és lehetősége, nekem ez minden költözésem alkalmával ment 10 napon belül és már vagy 12-szer költöztem) nem kellett volna ennyit várnom.

2020. nov. 11. 19:38
 27/39 A kérdező kommentje:

Ha kiköltöznénk, akkor nem kell kijelenteni senkit ez igaz lenne, ha akik ide bejelentkeztek azok maguktól valahiva bejelentkeznének. Én így tudom. Megyek új ingatlanba bejelentkezek oda, így a masik helyről automatikusan törölnek. A párom gyereke jekentkezik be sehova. De ez mar nem az én problémám.


Köszi az összes választ.


Én mindent leírtam, de tény, hogy nem tudhatom a hátam mögött még ki mit kommunikál.


Aki irta a mizaik csaladot. Igen igazad van. En vegig oszinte voltam es nem mukodott.

2020. nov. 11. 19:48
 28/39 Savlekotő ***** válasza:
0%
Ne hogy te is meg lepődj mert a legtöbb ilyen mozaik le sincs zárva és apa meg anya kavarnak csak az uj mozaiknőt elfelejtik értesíteni.
2020. nov. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
87%
28as te meg aztán megint idevágtál egy olyan értelmes kommentet aminek köze nincs a témához. Az adott sztoriban a pasi még a gyerekére se kíváncsi, nemhogy az anyjára. Amúgy meg valamiért minden exfeleség azt képzeli, hogy a gyereke apja még mindig odáig van érte és az új nő meg csak pótléknak van. És gondolom arra is csak kényszerítették, hogy aláírja a válási papírokat😆
2020. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 Savlekotő ***** válasza:
11%
Értelmes mert tele az oldal a mozaikozok sirámaival ahol apa vagy anya még a régit se hajlandó lezárni és kavarnak ide oda. 4 5 évente uj mozaikban mert ma ez a divat nem a normális család,hanem ez ahol a gyerekek őssze vissza születnek szülők meg összevissza ugrálnak kapcsolatokba.. :(
2020. nov. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!