Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában egyre több anyuka nem tud főzni, és a legfőbb emberi értéknek a külsőt veszik, ami fontosabb, mint az, hogy szeretetben, tisztességesen, odaadóan neveli valaki a gyerekét?

Figyelt kérdés
Szóval én, aki minden nap főzök, mosok, takarítok, gyereket nevelek segítség nélkül, én 1 sz.r anya vagyok, mert nem fogytam le szülés után azonnal. De aki a gyerekre szinte rá se néz, folyton a nagyihoz passzolja a gyereket, semmit nem csinál otthon, viszont lefogyott, ő a tökéletes anyuka, mert ő ad a külsejére gyerek mellett is.
2020. nov. 11. 13:04
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
95%

10!


Nem vagyok mai csirke. Az én időmben nem volt Facebook, se plaza. Kvara nem érdekelt gyerekként a főzés ettől még, se a házimunka. Utóbbit nyilvan megcsináltam főzni viszont nem akartam megtanulni. Huszonévesen döntöttem úgy, hogy érdekel, akkor egyedül neki álltam. Közé nincs az egésznek ahhoz, hogy miylen az anyja a gyereknek -az enyem egy hagyományos hazitunder volt

2020. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 Metionin ***** válasza:
97%
Az hogy valaki "szeretetben, tisztességben, odaadóan" neveli a gyerekét, nem egyenlő azzal hogy fel kell adnia a saját életét és házicseléddé kell válnia. Ki várja el hogy minden nap főzz, moss, takaríts, ki várja el hogy azonnal lefogyj? Attól hogy valaki szülő lesz, nem fogja megszeretni vagy megtanulni automatikusan a főzést ha előtte valamiért nem tette. Nem ez tesz szülővé. És rossz szülővé sem az tesz ha lepasszolod időnként a gyereket, hogy emberek közé mehess és elmész tenni a külsődért. Amit te írtál, az 2 véglet és egyik se jó.
2020. nov. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem vagy-vagy kérdés.

És nem újdonság,anyám 40 évvel ezelőtt is adott magára ,és jól nézett ki amikor kisgyerek voltam .

Honnan veszed,hogy aki nem fogja 10 évig a gyerekszülésre azt ,hogy dagadt,vagy hogy a haját nem lusta megmosni ,nem szakadt,leböfögött cuccokban megy le az utcára ,az nem főz mos takarít otthon ????

Amúgy meg mindnekinek a saját dolga ,hogy néz ki meg mit csinál magával. Ami fontos az embernek,arra szakít időt /energiát ,ami meg nem arra nem .

2020. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
88%
Sztem meg hülyére vannak frusztrálva a nők mindenféle, sokszor egymásnak ellentmondó elvárással, ami elsősorban a férfiak elvárása. A környezetemben viszont azt látom, hogy 10 férfiból 9 semmi megértést nem tanúsít a felesége iránt, segíteni nem segítenek, aztán vagy magában puffog vagy lelép. Persze a neten mindenki férje tökéletes, csak hát a valóság meg a statisztika mást mutat. Mind a két félnek van felelőssége, de jól jellemzi a társadalmi állapotokat, hogy ez az egész gyerek utáni maradjunknők dolog teljesen a nőkre van hárítva és egyedül maradnak, segítség nélkül ebben. Aztán aki kevésbé ügyes, azt vagy elhagyják vagy megcsalják.
2020. nov. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
91%

Te meg a másik véglet vagy. Nem attól lesz valaki jó, hogy mindennap főz, mos, takarít. Te sem vagy jobb, mert te meg azt nézed le, aki foglalkozik magával.

Egyébként egyszerre is megy a kettő. Lehet magaddal foglalkozni úgy, hogy közben otthon is rendeben vannak a dolgok.

2020. nov. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
61%

Annak, hogy nem értenek a nők a házimunkához, az az oka, hogy ma már egy férfi egyedül nem tud eltartani egy családot, muszáj a nőnek is dolgoznia, emellett viszont továbbra is tőle várják el, hogy egyedül ő gondozza a gyereket. Vagyis nincs se ideje, se energiája a háztartással olyan szinten foglalkozni, mint pár generációval korábban.


Az, hogy sok ember szerint csak az az igazi nő, aki külsőre olyan, mint a magazinokban lévő modellek, egyáltalán nem új keletű dolog. A női testet a társadalom már évszázadok óta tárgyiasítja és szexualizálja.

2020. nov. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim válasza:
91%

Miért emeled ki a saját erényeidet, míg másokét lebecsülöd? Nem állítom, hogy irígy vagy kevély lennél, hogy lusta lennél sportolni, vagy falánk lennél azért tartod előbbre a főzést, esetleg fösvény lennél sportbérletet venni, vagy kielégítetlen bujaságod miatt zavar mások vékonyabb testalkata.

Lehet, hogy nem jutalmaz senki a munkád miatt? Nem tudom.

Tisztességesen tud-e gyereket nevelni az aki lebecsül másokat? Nem tudom.


Az a nő, aki le tudott fogyni, lehet azt kérdezi:


"Miért van az, hogy mostanában egyre több anyuka inkább a gasztronómiai képességeiket, főzéstudományukat fejlesztik, és a legfőbb emberi értéknek a

a szeretetben, tisztességben való odaadó gyermeknevelést tekintik, mint azt hogy odafigyeljenek az egészségükre, a testalkatukra és sportszeretetükkel már ilyen korán példát mutassanak a gyerekeiknek, nem mellesleg kielégítve a gyerek nagymamájának az unokázás érzését, felidézve bennük azt, amikor ők voltak kezdő édesanyák?"


Vajon könnyebb-e a konyhában recepteket olvasgatni, ételt kavargatni, mint nekiállni edzeni?

Vajon mindegy-e mibe fekteted az energiát, a sportba, a főzésbe és mellettük a gyereknevelésbe?


Vajon a túlzó gondoskodás később okoz-e problémát a gyerek pszichés vagy más fejlődésében?

Vajon mivel okozol később nagyobb gondot a gyerekednek? Az egésznapos

ételfőzéssel, amivel olyan vizuális és szag, illat ingereket programozol a fejébe, amitől később az étel lesz a legfontosabb jutalmazó elem az életében?


Vagy a sportolás amivel később eltanulva tőled, sportsérüléseket szerezhet neki?

Nem tudom.


Vajon a vajon szóról a vaj jut az eszedbe és szaladsz gyorsan kenni egy vajaskenyeret?


Nem tudom.

2020. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
88%
14 hidd el nem azért fogja a férje megcsalni a nőt, mert nem 10/10es a pörköltje vagy mert van egy kis por a szekrény tetején, de ha 0-24ben a gyerek körül ugrál, a pasit le se szja, 120 kiló, igénytelen, zsíros a haja akkor inkább valószínű
2020. nov. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
54%

Meg sem híztam terhesség alatt, 2 napos császárosan takarítottam, 3 hetesen edzettem. Míg a gyerek 2 évesen el nem kezdte az ovit, minden nap főztem neki (akkor valamiért tudtam is) és csodásan megterítettem (nálunk nem volt kajában fetrengés). Minden nap edzettem, adtam magamra, minden nap puccba volt vágva a lakás. Közben a gyerek mindig velem volt, együtt csináltunk mindent. Most 6 éves, és ugyan így van. Kivéve azt, hogy semmit nem főzök. Fantasztikus a konyha az oviban (és jövőre az iskolában is),ő ott eszik. A férjemnek dettő a munkahelyén. Én nem vagyok főtt kajás és nemi studok, valamint nem is akarok a konyhában csicskázni. Hétvégén étterem.


Szóval én a kérdésed alapját nem értem: miért zárja ki a gyerek azt, hogy önmagad és jó nő maradj? Valamint miért csak az a jó anya, akinél a gyerek van az első 1000 helyen és magára meg tesz? Ez a mesterkélt mártírkodás annak a kétségbeesett leplezése, hogy egy nő nem képes az anyaságot az élete többi részével összehozni, hanem a babával a káosz költözik be a családba.

2020. nov. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező amúgy senki se tökéletes, de ha tökéletes anyuka akarsz lenni, akkor elfelejtessz nő lenni, ami a férjednek nyilván nem fog tetszeni
2020. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!