Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mostanában...

Miért van az, hogy mostanában egyre több anyuka nem tud főzni, és a legfőbb emberi értéknek a külsőt veszik, ami fontosabb, mint az, hogy szeretetben, tisztességesen, odaadóan neveli valaki a gyerekét?

Figyelt kérdés
Szóval én, aki minden nap főzök, mosok, takarítok, gyereket nevelek segítség nélkül, én 1 sz.r anya vagyok, mert nem fogytam le szülés után azonnal. De aki a gyerekre szinte rá se néz, folyton a nagyihoz passzolja a gyereket, semmit nem csinál otthon, viszont lefogyott, ő a tökéletes anyuka, mert ő ad a külsejére gyerek mellett is.
2020. nov. 11. 13:04
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
54%

29: Miért kék az ég? :) a legtöbb ember nem lát a saját orránál tovább és nem mindig látja, hogy nem a megfelelő emberrel van együtt. Akkor már dögöljön meg?


Sztem pont, hogy az a kegyelmi állapot, amikor az ember tényleg jól is választ, tesz is a kapcsolatáért és a gyereke is egyszerű eset, plusz nincsenek külső problémák, kihívások, amik tovább bonyolítják az életet. De lássuk be, ez a 4 dolog a legritkább esetben jár együtt, mert hatással vannak egymásra. Ha problémám van a munkámban, az megjelenik a kapcsolatomban is, ha gond van a párommal, mert rossz irányba változik, ahhoz meg tudatos kapcsolat kell. A kör be is zárult. Nem akarom elvenni az egyéni felelősséget, mert természetesen múlik a nőkön is, hogy milyen a kapcsolatuk minősége, de az ilyen sommás kijelentéseket nem tudom elfogadni, hogy a zsíroshajú kövér anyuka álljon be a sarokba, mert kizárólag az ő hibája, ha a pasi lelép mellőle. Ha kizárólag ezen múlna, akkor a mindig ápolt, mindig tökéletes (és ettől 90%-ban neurotikus) anyukától soha nem lépnének le a férfiak. Tudjuk, hogy nem így van,ugyanúgy csalnak és ugyanúgy lépnek. Ennek ellenére a nők mégis egymást tapossák és egymást hibáztatják, méricskélik, ítélik meg minden percben és egyik se gondol bele, hogy neki is rosszul esne, ha a gyenge pontjába taposnának. És az a durva, hogy még anonim fórumon is ez megy, ahol aztán tényleg nem lenne tétje annak, hogy igazat mond-e vagy sem, de még itt is kamuzik a többség. Ha bárki végignéz az ismerősi körén, nem a wonder womanek lesznek többségben, hanem azok az átlagos nők, mint a kérdező is.

2020. nov. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
49%
Kedves kérdező! Nem vagy sz@r anya. Szememben szuper anya vagy.
2020. nov. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 Savlekotő ***** válasza:
60%
Munkamegosztás,az hogy te egyedül csnálsz mindent egyéni szociális probléma. Gyerek előtt ismerkedni kéne gondolom előtte is egyedüli cseléd voltál..
2020. nov. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
75%
Csinos anyuka is nevelheti szeretetben a gyerekét, és mindennap főző anya is lehet csődtömeg.
2020. nov. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
90%

Nem értem a kérdésben feltett összefüggéseket!

Aki főz, vagy a házimunkát elvégzi annak lompos tramplinak kell lennie, mert ez a jó anya ismérve?


Nekem alapban természetes volt, hogy aki otthon marad a gyerekkel, az végzi a házimunkát - esetünkben én, de ha az apa marad otthon (ilyen is van) akkor ő - nem pedig ezekkel megvárja a munkából hazatérőt. Mindezeket úgy, hogy soha nem volt cselédkomplexusom.


Sőt, ha valakinek megadatik az a "luxus", hogy tud főzni, akkor még a menüt is tudja úgy alakítani, hogy az ne legyen hizlaló, tehát máris tehet valamit a háj ellen.

Tornázni a baba mellett is lehet, az ápoltság meg igényesség kérdése. A jelenlegi vírushelyzetben nem tanácsos kozmetikushoz, körmöshöz járni, de körmös nélkül is lehet ápolt valakinek a keze és kozmetikus nélkül is rendben lehet az arca. A fodrász már húzósabb, ha valakinek rövid a haja, mert azt rendezni kell időnként, a hosszút elég csak mosni, mert most ilyen kompromisszumokat kell kötni.

2020. nov. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
77%
Én vállalom, hogy sz@ranya vagyok, de soha nem is dicsér senki hiába vagyok vékony. Sajnos nem birkózom meg a takarítással. Mindig is hadilábon álltam vele, mindig is szégyelltem. A rendszerezés sem az én asztalom. Kicsi a lakás és rengeteg cuccunk van, szinte lehetetlen szépen elpakolni. Mire összepakolok a gyerekszobában, szétvállogatom a játékokat hogy végre felporszívózzak, akad más teendőm is és mire visszatérek, ugyanúgy minden széthajigálva, mint volt. Éjszaka nem alszom mert a fiam legalább 10x kel, tudom, hogy ez nem mentség, de így inkább fekszem én is a fiammal délután. Ezt leszámítva mindig csinálok valamit, de soha sincs szép rend és tisztaság. Úgy érzem az egész napom abból áll, hogy főzök meg mosogatok meg kaját vásárolok, meg ellátók a gyerekeket. Én vagyok a kutya aki folyton kergeti a farkát, de sosem fogja elérni. Párom nem sokat segít, konkrétan semmit, nagy ritkán ,,vigyáz'' a gyerekekre, miközben ül a tv előtt. Szóval sz@ranya vagyok, ez vagyok én.
2020. nov. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó: éppen hogy JÓ anya vagy, mert a gyerekedet fontosabbnak tartod, mint a (felületes) rendet, takarítást, stb.
2020. nov. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 Metionin ***** válasza:
65%
36. Szerintem a lakás nem dől össze ha nincs patika rend, nálatok inkább az a baj hogy a férjed nem veszi ki a részét a dolgokból. Vigyázhatna a gyerekre pl. hétvégén amíg te mondjuk egyik nap kitakarítasz teljesen, másik nap meg mondjuk elmész 2órára egyedül sétálni, mozogni, barátnőddel stb. Sokan azért robbannak le szülés után mert a kedves párjuk a tévé meg az xbox mellől nézi ahogy ők "kergetik a farkukat" ahogy írtad. Itt inkább a fickó "szarapa".
2020. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
81%
38as azért azt ne felejtsük el, hogy amelyik férfi a gyerek születése után egész nap xboxozik meg a tv előtt ül az valószínű már előtte is ilyen volt. Erre szokás mondani, hogy most szagolja amit választott
2020. nov. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 Metionin ***** válasza:
50%
39. Igaz. Ha előtte el voltak osztva a feladatok akkor a gyerek tulajdonképpen egy plusz feladat amit automatikusan elosztanak egymás közt. Csak sajnos ez a ritkább. Úgy tűnik, "szarférjből szarapa" lesz.
2020. nov. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!