Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez normális vagy...

Szerintetek ez normális vagy mi a baj? Vagy mi vagyunk a hibásak?

Figyelt kérdés

Nevelőapám 3 éve jött össze anyukámmal és azóta borzalmas az életem. Velem már az eleje óta állandóan veszekszik, belém köt. Ha valami nincs a helyén üvöltözik és odébb dobja, azt mondja erre sem vagyunk képesek. Felmosunk, majd besétál sáros cipővel és közli, majd felmosom újra. Ha tévézni merünk abba is beleköt, hogy mi egész nap csak fekszünk és semmit sem csinálunk. Ordibál, csapkod mindenért és semmi sem felel meg számára. 18névesen nem járok el itthonról sehova, takatítok, főzök, segítek anyjkámnak a 2 éves kistesóm gondozásában, mégis minden héten meghallom hogy kidob a házból. Mióta úhra online oktatás van minden nap elmondja, hogy egész nap csak vagyok, fekszem és semmit sem cdinálok, holott az óráimon veszek részt. Leszól mindent, amit teszek, semmiért sem szólhatok. Multkor megfenyegetett, hogy fogok én még sírni. Minden héten sírok miatta, sokszor ideges vagyok. És mindig úgy tesz, mintha mi sem történt volna. Múlt héten is berúgva jött haza, anyukám nagyon ideges lett rá de másnap mintha mi sem történt volna. Van olyan, hogy idegesen már tényleg szemtelenül szólok vissza, de ezt hozza ki. Nagyon kikészültem, és már anyukám sem bírja de nem tud lépni, mert az ő pénzéből nem tudnánk megélni, a mamáékhoz meg nem tudunk menni. Ha én is elmegyek dolgozni suli mellett akkor sem elég, mert a kistesóm tartós beteg.

Mit tehetnék?



2020. nov. 20. 22:14
1 2
 11/14 anonim válasza:
82%
Hasonló dolgokon mentem ám, mint a 10 es kommentelő. Egy kiszámíthatatlan idegrendszerű apa mellett nőttem fel, és gyűlöltem otthon lakni. Bántott minden, rettegés volt, menekülés előle. Tanulj szorgalmasan és ha tudsz egyetemre menni, akkor válassz koleszt. Az talán egy jó átmeneti megoldás, ha nem akkor gyorsan keress egy szakmát és lépj le. Vegyél egy nagy levegőt, és dolgozz keményen, hidd el utána rá se kell nézned. Anyukád jelen pillanatban sajnos rossz helyzetben van. Sajnos nagyon nehéz egy tartós gyereket gondozni, és ő a kissebb így anyukádnak fogait összeszorítva ki kell bírnia. Engem is zavar, hogy saját anyukám még mindíg az apámmal van, még ha fizikálisan nem is de anyagilag terrorziálja és az idegeire megy a kesergésével és a negativitásával. Tudd, hogy ez nem egy normális minta és neked ha lesz valakid, biztosan nem fogsz egy ilyen agresszort magad mellé választani. Nem tudom elégszer elmondani, hogy nem normális amit tesz és keresd és küzdj a lehetőségért, hogy kigyere. Elvégre ez a patkány neked senkid, csak most függesz tőle.
2020. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
94%

A 10-es válaszoló vagyok. Nekem is megfordult annak idején az egyetem és a kollégium, mint lehetséges kiút abból a mérgező környezetből, de nem volt rá lehetőségem, viszont több barátom is megismerkedett az egyetemen a mostani barátaival, akikkel diploma után össze is költözött közös albérletbe. Szóval ez is lehet egy opció akár.

Valószínűleg a kérdező anyukája is változtatna a dolgokon, de egyrészt ott van a kicsi gyereke, akit gondozni is kell, másrészt a saját anyámból, és apámból kiindulva azt láttam, hogy egy ilyen elnyomó kapcsolatban a bántalmazott fél sokszor meg van bénulva, és inkább semmit sem tesz, csak tűr. Egyébként ajánlom Susan Forward írónőtől a Mérgező szülők könyvet, nekem segített megérteni, hogy mi folyik körülöttem, és hogy tényleg igazam van, hogy ez egy nem normális helyzet, és talán segít abban is valamennyit, hogyan lehet kezelni ezt a kapcsolatot.

Amúgy rövid távon nekem az segített, hogy akkor takarítottam, amikor otthon volt, és látta, így kevesebbet kötekedett, hosszútávon pedig az, hogy elköltöztem. Más nem segített.

2020. nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
11-es vagyok. Nekem annó a Dr.Elvira Lux Férfisorsok könyve is segített. Valami oka van, hogy ilyen parazst jóval mélyebb dologról van szó.
2020. nov. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
34%
Nevelőapádnak az a baja, hogy sérült gyereke született, ami, ő is tudja, haláláig odaköti a gyerekhez és anyádhoz, mivel beteg gyerekkel nem rúghatja ki. Csapdádban érzi magát. Ettől viselkedik őrülten. Téged csak plusztehernek tart, elég neki a saját gyerek, legalább te lennél neki teher. Itt az a veszélyes, ha mégis megtalálja az utat a beteg gyerektől és anyádtól való megszabaduláshoz, mert akkor be kéne állnod most már a te életed hosszáig, hogy anyáddal ketten eltartsátok a beteg kistestvért. Egy fizetésből nem lehet. Szóval ahhoz, hogy az elkövetkező szakítás után (ne legyenek illúzióid, ez csak idő kérdése) ne "kelljen" kötelességérzetből anyádnak meg a kis betegnek az eltartójául szegődni, külföldre kéne menned. Mert a féreg pasi után anyád többé nem fog tudni férfit fogni magának a beteg kicsivel, csak te maradnál neki opciós eltartónak.
2020. dec. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!