Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normalis, hogy kellemetlenul...

Normalis, hogy kellemetlenul erzem magam, hogy ha a volegenyem csaladjanal vagyunk, mindig egyutt eszunk, asztalnal?

Figyelt kérdés
Nalunk soha nem volt szokas ez. En egesz eletemben a szobamban ettem. Volegenyem csaladjaban minden etkezes kozosen, asztalnal zajlik. Nekem kenyelmetlen ott uldogelni, nekik visznt a vilag legtermeszetesebb dolga barmilyen kajaval asztalhoz ulni, meg egy szendvicsel is. Ertem en, hogy erre van az etkezo asztal, de akkoris... Ha otthon vagyunk volegenyem is allnadoan az aszltalnal terit meg, ha meg a kanapen ennek tv-t nezve ki van akadva, hogy egyunk egyutt es beszelgessunk, ne a tv-t nezzem. Masnal mi a szokas?
2015. ápr. 22. 21:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos nálunk nem ez a szokás, de nekem lenne rá igényem :)
2015. ápr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%

Mi is asztalnál eszünk.

Kivétel a nasi TV közben.

2015. ápr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%

Nem normális. A vőlegényedéknél csinálják helyesen. Nálunk sem eszik soha senki külön, a szobában pedig semmiképpen. Étkezés közben nem szokás TV-t nézni, vagy netezni, de telefonálni sem.

Hallgass a vőlegényedre.

Minden normális családban így van.

2015. ápr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 jackson666 ***** válasza:
16%
Eléggé szar szokás... ugy egyél ahogy neked kényelmes nemkell mindig asztalhoz ülni..
2015. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
58%

Nem te tehetsz róla, de azért elég tré, hogy te egész eddigi életedben egyedül, a szobádban ettél. Az étkezésnek meg kellene adni a módját, együtt asztalhoz ülni, ez fontos egy családban.

Nálunk gyerekkoromban minden este együtt vacsoráztunk az étkezőasztalnál, a kanapén maximum nasizni lehetett időnként. Hétvégén természetesen az ebédet is közösen ettük, nem is nagyon tudom elképzelni, hogy ez máshogy lett volna, ha már egyszer mindannyian otthon voltunk.

Most már saját családom van, iskolás gyerekem van. Hétköznap nem mindig jön össze, hogy együtt, mind a hárman asztalhoz üljünk enni, de azért ha a fiam vacsorázik, odaülök mellé, még ha én nem is eszem, és addig beszélgetünk. A férjem sajnos nem mindig ér haza vacsoraidőben, úgyhogy emiatt ritka, hogy együtt együnk hétköznap. De hétvégén mindig együtt ebédelünk, vacsorázunk. Nekem ebben semmi furcsa nincs, sőt, furcsállnám, ha valaki ezt kifejezetten nem akarná. Hiszen ha már ott az étel az asztalon, és ebédidő van, akkor ugyan már miért ne jönne enni? Tévét nézni utána is lehet.

2015. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%

ahány ház annyi szokás :)


különben mi csak vasárnaponként ülünk össze enni, mivel akkor van itthon mindenki :)

2015. ápr. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
54%
Soha nem ettem konyhában.Mióta együtt lakunk 50-50 % az arány.
2015. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
63%
Bocs, de nekem nagyon fura, ha egy családban soha nincs közös étkezés, asztalnál. Nálunk hét közben eléggé szanaszéjjel van mindenki, de a hétvégi ebédek, és hacsak lehet, a hétköznapi vacsorák is asztalnál zajlanak, közösen. Remélem, meg tudod szokni, és idővel ráérzel az ízére, hogy nálatok is szokássá váljék, amikor összeházasodtok, szerintem ez nagyon jó dolog, ha összeül a család és beszélgetnek. A gyerekek is könnyebben megtanulnak így társaságban étkezni.
2015. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk csak az ebédet szoktuk együtt enni de azt is csak hétvégén a szüleimmel vagy anyósékkal. Férjemmel mindig "vitázok" hogy együnk az asztalnál ő állandóan a tv előtt akar enni.
2015. ápr. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy a család tagjai együtt étkezzenek az étkezőasztalnál, még pár évtizede is teljesen általános szokás volt.

Csak az utóbbi 30-40 évben, az egyre több rohanással és az egyre több csonka családdal kezdett ez megváltozni.

Ha Te másképp nőttél fel, érthető, hogy fura ez Neked.

Egy pár két tagja különböző szokásokat hoz egy kapcsolatba/házasságba, össze kell "csiszolódni", ehhez idő és türelem kell, ez természetes.

Ami az egy asztalnál közös étkezést illeti hasznos dolog, kitűnő alkalom az egymással (és majd később a gyerekeitekkel) való beszélgetésre. Mert az egymással való beszélgetés nagyon fontos összetartó ereje egy családnak.

2015. ápr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!