Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt köztetek olyan, akit...

Volt köztetek olyan, akit különcnek tartottak a szülei? Hogyan kezeltétek a helyzetet?

Figyelt kérdés

2020. nov. 21. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
nem vagyok kulonc, en egyeniseg vagyok :-)
2020. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem ma azt mondták, hogy egy különc vagyok és elegük van belőlem.
2020. nov. 21. 10:59
 3/11 anonymousreview60 ***** válasza:
80%

Ha különcnek tartanak, akkor az azt jelenti, hogy úgy gondolják, nem illesz bele/nem akarsz beleilleni a - nem feltétlenül csak az általuk - "helyesnek tartott" normákba. Ezt azért teszik, mert:

1. féltenek, hogy boldog, sikeres leszel-e, mert nem látják - még - benned azt a potenciált majd a sikereket, amivel ez menne neked (kisebb valószínűség),

2. irányítani akarnak az általuk helyesnek tartott úton (nagyobb valószínűséggel).

A kezelése: Azt teszed, ami neked az épülésedet szolgálja - és a tanulást/munkát - érdemben nem hátráltatja, majd a "különcséged"-ből fakadó sikereidet kommunikálod feléjük. Ekkor egy idő után:

1. elkezdenek a sikereidnek örülni (1. eset),

2. nem örülnek, lekicsinylik az eredményeidet stb. (2. eset).

A 2. esetben meg kell védened a határaidat, lehet, hogy harcolnod kell a "különcségeddel" kapcsolatos lehetőségekért. Ebben az esetben ideiglenes - de a szülők jellemétől függően véglegesen is - megromolhat a kapcsolatotok. A harc eredménye az lesz, hogy vagy megtörsz, vagy egy sokkal önállóbb és talpraesettebb ember leszel, mint voltál te vagy ők. Ha a kapcsolatromlás csak ideiglenes, akkor utána jobban fognak tisztelni, mint a harc nélkül, mert látják, hogy teszel a célért és felelősséget vállalsz, ami a legfelnőttebb jellemkategória.

2020. nov. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonymousreview60 ***** válasza:
79%
Mi a "különcséged"?
2020. nov. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
Nekem azt mondta anyám, hogy nem tudják eldönteni, bolond vagyok-e, vagy zseni. (14 éves voltam) Mondtam neki, hogy szerintem teljesen mindegy. Apám sajnos már nem él, így a szülői dolgokat anyám mindig a bátyámmal beszélte meg.
2020. nov. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem egy szülőnek a saját gyereke sosem különc, hanem az egyetlen, a legszebb és a legjobb - kivéve, ha valamivel elkrta. Mit csináltál!?
2020. nov. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Engem azért nevezett anyám, és a nővérem különcnek, mert csendes voltam, vagyok, gyakran elvonultam, és rajzoltam, és nem voltam hajlandó részt venni a pletykálkodásban, ami más rokonak illet, főleg amit a nővérem művelt... fasza család...
2020. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
* "más rokont illet"
2020. nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a kifejtést, így már értem mit takar és hogyan kezeljem. 7-es válaszolóhoz hasonul a történetem, egyszerűen szeretem az egyedüllétet, a magányt. Gyakran nézek egyedül filmeket, rajzolok, olvasok és meg enni is ritkán járok ki. Viszont törekszem ezzel szemben, keresem a társaságot, a mai nap is, mikor ez a kérdés fel ötlött bennem, mikoris különcnek neveztek vétettem egy apró hibát, ami által a komplett családom le támadott, durva megfogalmazásokkal illettek és meg azon csaladtagok is nekem ugrottak, akiknek köze sem volt ehez és azt várták ezután, hogy a társaságukban maradok, miután egy apró hiba miatt le különcöztek és elhordtak mindennek. Nagyon szeretem a családom, a környezetemben nem sok ember mondhatja el magáról hogy ilyen jó családi háttérrel rendelkezne, csak hat mostanában történtek megrázó dolgok, ami által meg jobban magamba zarkoztam és a magány felé fordultam, de ezzel szemben tényleg igyekszem időt tölteni velük, meg akkor is ha éppen nincs ínyemre, de fontosabb számomra a boldogságuk, mint a kényelem éreztem.
2020. nov. 21. 23:32
 10/11 A kérdező kommentje:
Viszont van, hogy egyszerűen nem tetszik egy film amit nézünk közösen, vagy éppen olvasni és feküdni van kedvem az ágyamban, vagy rosszul vagyok és elvonulok lefeküdni és gyakran ez sem tetszik nekik, ez ellen viszont már nem tudok mit tenni.
2020. nov. 21. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!