Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim előtt kell védenem...

A szüleim előtt kell védenem a férjem - aki mellesleg nagyon megbántott- ez normális dolog? Az eset után meg a szüleimet kritizálja, vajon miért?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz időszakban vagyunk. Most született a második gyermekünk, építkezésbe kezdünk(szeretnénk), rengeteg a munka stb. De nem védem a férjem mivel tény hogy elég bunkó mostanában. Az ok ismeretlen.

Rengeteget "bírál", viccesen adja elő a dolgokat.

Pl, hogy lóg a mellem (ami nem így van) de azért nem vagyok 18 éves már az tény. Azt mondta a múltkor tusolás közben, hogy úgy lóg, hogy nemsokára a gatyámig ér és kinevetett.

Folyamatosan azzal poénkodik nekem milyen arany életem van itthon a gyerekekkel, csak sajnos a stílusa fáj. Régen tisztelt engem, úgy is beszéltünk egymással, egymásról de a közös élet felülírta ezt. Persze vannak poénok értem is ezeket de ezek amiket ő mond sértőek.

Na és az új poén az hogy ha vmit mondok de neki nem tetszik azt vágja hozzám, hogy váljunk el.

Abszolút nem gondolja komolyan, de a múltkor viccesen a barátnőm előtt is előadta magát majd elsüllyedtem.

És a hétvégén a szüleim előtt is (videochateltünk). A szüleimet kb sokkolta a stilusa, ahogy beszelt velem. Poénkodott hogy jöhetnének látogatóba hozzánk mert akkor végre lenne időm takarítani, meg sütit sütni. Vagy 2x is elsütötte ezt a poént. Apa sose szól bele a dolgainkba de ez után felhivott és mondta hogy szépen leosztott a férjem és hogy neki sem tetszik hogy igy beszélt, de a gyerekek előtt nem akart erről beszélni.

Igazából én is megmondtam neki hogy ez nekem hogy esett, de fel sem veszi. Céloztam rá, Hogy ilyet sehol se de még a szülők előtt se mond az ember. Meg h az ő szülei előtt ha én ilyeneket mondanék nem tudom mit mondanának. Erre közölte velem, hogy ő leszarja ki kit gondol róla, meg hogy apám is milyen ember és elkezdte szidni. Pedig ők rengeteget segítenek nekünk.

Miért ilyen?

Miért nem becsüli meg, hogy tényleg mindent megteszek érte és a gyerekekért?

2 gyerek után is kb 3 kiló ha maradt rajtam csinos nő vagyok. Sütök főzök mosok takarítok, miért ilyen bunkó és elégedetlen?


2020. nov. 28. 01:25
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
93%

Jaja, ne gondolkodj közös jövőbe, ha megtudod majd mit muvel a hátad mögött...


Addigra, majd beleolsz a szüleid fel egy csomó pénzt a házba, és sose fogod vissza kapni..

2020. nov. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
25%

Az tuti, hogy nem szeret. Azért van ez a sok kretenseg mert unatkozik.


A melle nem központi téma, csak a kérdező felhozott egy példát.


De aki azt mondja, hogy az évek alatt nem baj ha lóg a mell, elhiznak stb az hülye.. Ha szeret valaki az azt akarka hogy a legjobb formában légy, hiszen akkor érzed magad jól a borodben, nem gondolnám hogy a mély szeretet jele a kolcsonos leigenytelenedes lenne.

2020. nov. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
93%

"Céloztam rá, Hogy ilyet sehol se de még a szülők előtt se mond az ember."

Nem célozni kell rá hogy más mit gondol, hanem azt kell mondani, hogy NEKED nem mondhat ilyet, igazságtalan és sértő. Ajánld fel neki, hogy maradjon ő otthon "semmit tenni" meg "nemfőzni", te meg mehetsz dolgozni.

Ne légy nyuszi, gyenge lábakon állhat az önbecsülésed, ha ezt meg lehet veled tenni.

2020. nov. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
92%
22: véletlenül felpontoztalak, de ennél kevésbé nem is érthetnék egyet veled.... az emberi test megöregszik, mégis hogy akadályozza meg bármelyik nő, hogy ne lógjon?? El se hiszem, hogy ilyet vki leír, komolyan... Ráadásul saját magadnak mondasz ellent, mert azt írod, hogy a mell nem központi kérdés csak egy példa, a következő bekezdésben pedig már arról írsz, hogy mégis az egyik legfontosabb dolog ez egy kapcsolatban. Kicsit unalmas már ez a norbiápdét vonal, hogy a test természetes változásait leigenytelenezzük, csak mert sokan nem kepesek ennél nagyobb mélység megélésére.
2020. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
96%
Azt szokták mondani, minden viccnek a fele igaz. Amit viccesen felemleget, azt valójában komolyan gondolja. Nehogy még mentegesd, azzal gyönyörűen belemész egy bántalmazó kapcsolatba. Most szabj neki határt, hogy re ezt nem tűröd.
2020. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
97%
Már most kezdj el gondolkozni hogyan fogod megoldani az életeteket nélküle! A házépítést felejtsd el sürgősen, azt is a fejedhez fogja vágni! Bár szerintem mire az a ház bekoltozheto allapotban lesz, addigra nem lesztek együtt. Irasodbol ugy vettem ki jo viszonyban vagy a szuleiddel, biztosan tamogatni es segíteni fognak egy válás esetén. Kitartást!
2020. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
84%
Az őszinte beszélgetések elmaradtak? "figyelj, szerintem nem poénos a válással való viccelődés részedről", "fáj hogy szóban bántasz, alázni próbálsz, lehet azt mondod erre hogy poén de számomra nem az", "mi történt veled, régebben nem voltál ilyen" (ha régen nem volt ilyen), "a jövőnket illetően beszélnünk kell úgy érzem, mert nem szeretnék szóbeli bántalmazást a jövőben, sem válással való poénkodást, ha problémánk van oldjuk meg, vagy ha együtt nem működik, menjünk külön" stb.
2020. nov. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonymousreview60 ***** válasza:
91%

"hogy lóg a mellem" Apja f@sza a baromnak. Szoptatós/szült nő persze, hogy nem 20 éves modell. Ha nem tetszik neki, fizesse a műtétet! Nem nagy ügy (a műtét).

Amit a férjed művel, az roppant tapintatlan és tkp. érzelmi abúzus. Mindegy, hogy ő azt mondja rá, hogy vicces, mert nem az. Aki ilyent tesz, az 1. vagy fél, és kontroll alatt akarja tartani a másikat, 2. vagy érzelmileg így akar szakítás előtt elhidegülni, és tudat alatt arra okot teremteni, 3. vagy csak szimplán boxzsáknak használ.

Erről beszélnetek kell együtt vagy párterápián, különben semmi értelme építkezni és folytatni bármit. Ha elzárkózik a kommunikációtól, akkor sajnos ennek a kapcsolatnak reszeltek. Erre egy évet hagyj, de ne többet, mert, ha ezalatt nem indul meg a javulás, akkor te a gyerekek miatt csak belefásulsz-szoksz a sz@rba (anyámnál ez volt).

2020. nov. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:

32 évesek vagyunk. Sajnos igen ő ezt ilyen vicces poénnak szánja. Pedig tény hogy a mindennapokban nem vagyok kisminkelve a ruhám a főzés gyereknevelés miatt a pici miatt nem tipp top mert ki akar egy 10e ftos felsőt lecsóriztatni. Senki..

De nem vagyok igénytelen. Tény hogy a szex heti 1-2 lett mert tényleg rengeteg dolog van a két gyerekkel

Nincs másik nő, tényleg nincs mert a munkahelye a szomszédban van kvázi egész nap látom őt. És nem jár el semerre, nincs sms telefon semmi. Pesze hiányzik neki h az a régi dögös csaj legyek de már azért felnőttünk. De ő is csak szimplán el kényelmesedett. Meg most önmaga lehet és ő ilyen.

Beszélni fogok vele. Igazatok van.

2020. nov. 28. 10:31
 30/51 anonim ***** válasza:
96%
Ezzel hiába is beszélsz...
2020. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!