Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezelnétek a helyzetet,...

Hogyan kezelnétek a helyzetet, ha mindig csalódnátok a testvéretekben?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú vagyok a testvérem miatt, mert nagyon szeretem. Egész egyszerűen minig mindenkit átver a családban, valamint levesz és hazudik. Nagyon sokszor adtunk (szüleim és én is) neki újabb esélyt, de mindig rosszul végződik. Nem tudom, hogy tudatosan él e vissza a helyzetekkel, vagy csak sodródik... Sok rosszat tett már, és nem értem, miért nem érti, érzi, hogy mit tesz, hogy bánt vele másokat. Pl. pénzt kért egyszer kölcsön, és azt mondta a hitelezőjének, hogy nekem kérte. Persze a hitelező nálam kereste, én meg csak álltam, és féltem, mert akkoriban egyedül éltem. Most éppen nálam áll alkalmazásban; iszonyú telefonszámlát csinált, és eldugta a számlát, engem meg hívogattak, hogy tartozom. Elszomorít, hogy mióta az eszemet tudom, csak kínlódunk a szüleimmel miatta. (Én 30 vagyok, ő 39. Tudom, hogy fejtegetni lehetne az okokat; nevelés, stb., de a családból senki nem ilyen, ráadásul az a múlt, ez pedig a jelen, amit tudnom kell kezelni, nem hagyhatom, hogy az ő élete az enyémet is elrontsa...)
2010. aug. 11. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor ne hagyd! Így is túl sokáig hagytad.
2010. aug. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engedjétek el. Ne segítsétek, ne akarjátok megmenteni. Például ne vedd magad mellé alkalmazásba, ha ilyen. És menjetek el együtt Hellinger-féle családállításra.
2010. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Akármennyire is szereted őt, az nem optimális, ha aláássa a karrieredet és adósságokba sodor. Támogasd máshogy!
2010. aug. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem elég esélyt kapott, majd talál mást, akit becsaphat.
2010. aug. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

El kell engedni a kezét, felnőtt, 39 éves ember.

zért ilyen, mert tudja, hogy bármit csinál, valaki úgyis kirángatja a szarból.

2010. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzet nálunk is!Tesóm ugyanezt csinálja!Állandóan kölcsön kéreget mindenkitől,hogy másnak odaadja a tartozását!Anyámnak lóg,tesóimnak lóg nekem is lóg,de én mondtam neki,hogy hagyja,tartsa meg,szülinapra vagy bármire kapta.De nem hinném,hogy ez itt vége is.szerintem tartozik ő sok mindenkinek.És lehet,hogy ezért szurkálták meg egyszer.(Azt mondta,hogy megtámadták egy aluljáróban)

Nem volt ő mindig ilyen.Rendesen dolgozott,hazaadta anyukámnak a pénz,mikor anyukámnak nem volt melója.Fizette a lakbért stb.Mióta volt egy barátnője,azóta ilyen.Valamivel meghülyítette.Csak félek hogy valami nagy ostobaságot fog csinálni...:(

Mondtam már neki,hogy mondja el,hogy mi a helyzet,hogy tudjunk neki segíteni,de sajnos rosszul hazudik és akkor sem vallaná be,hogy nagy baj van.Mi meg állunk tétlenül,hogy mit is tehetnék.Nem élek már velük,de annyira rosszul esik,hogy pont nekem hazudik,aki világéletében mellette állt.(2 petéjű ikrek vagyunk)

És mindenkinek mást mond és nem tudom,hogy tudatában van-e annak,hogy úgy is vissza halljuk mástól a témát,csak mindig máshogy és így rögtön kiderül,hogy már megint nem stimmel valami.Egyik tesóm,aki ott lakik még anyukámmal vett egy telót magának.Kölcsön adta az ikertesómnak,az meg biztos hogy eladta,de állítja,hogy elhagyta.és ilyen dolgokat csinál.Másik tesóm jószívűen hitelre vett egy laptopot a barátnőjének,hogy az majd részletekben visszafizeti neki,de szarban hagyták őt.És most ő kínlódik azzal is.Barátnő meg már nincs.Munkahelyét is elcseszte,bár fogalmam sincs,hogy miért és mi volt az oka!Nagyon fura egy barátnője volt.Én állítom,hogy volt a ludas mindenben.Azóta vergődik.


Fogalmam sincs,hogy hogyan oldjuk meg.Saját családom van és nem igen díjaznák,ha egy olyan embernek segítenék,aki átver másokat.Tudják,hogy nem stimmel valami,de nagyon nem részletezem nekik,mert egyébként nagyon nagy arc,de most el van veszve.Rosszul érzem magam,mert segítenék,de meg van kötve a kezem.Nekem is véges a pénzügyi kasszám,na meg nem akarom,hogy mindig az én nyakamra járjon,hogy aztán én legyek nagy szrban.

Várni kell türelmesen,és óvatosan faggatni,hogy mondjon el mindent.Egyszerűbb lenne,ha elmondaná,hogy mi van,akkor talán nem akarná senki a családban,hogy nekik visszaadja a tartozást,hanem közösen megoldani a rossz helyzetét,hogy esetleg ne legyen belőle nagy baj(Verés,börtön).

Nagyon rossz helyzet.


Szurkolok,hogy sikerüljön észhez térítenetek a tesódat,mi is azon vagyunk.

bocsi,hogy hosszú lett,de annyira bánt a dolog!

2010. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a véleményem, hogy nekünk nem dolgunk (már) őt észhez téríteni. Megpróbáltuk, sok esélyt kapott, megbukott. Valóban az ő élete, már nem tehetek érte semmit. Az ő problémáit nem húzhatom magamra, azzal nem teszek jót senkinek. (Sajnos a szüleimnek ezt nem tudom elmagyarázni; persze gondolom más, ha az ember gyerekéről van szó.) Csak azt nem tudom, hogyan dolgozzam ezt fel magamban. Nem haragszom rá, hanem szomorú vagyok, hogy tönke teszi az életét és másokét. (Főleg a gyerekéét, akinek szuper példát mutat...)
2010. aug. 11. 15:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Esetleg a gyereket magatokhoz vehetitek, a többi az ő gondja. Úgysem menthetitek meg, legfeljebb benneteket is magával rántana.
2010. aug. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!