Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezen az oldalon miért mondják...

Ezen az oldalon miért mondják sokan, hogy a szülei szerelmi életéhez semmi köze a gyereknek?

Figyelt kérdés

Olvastam olyan kérdéseket, ahol az egyik szülő megcsalja a másikat, a gyerek meg tudja és azt tanácsolják neki a válaszadók, hogy ezt tartsa titokba, ne árulja el a megcsalt szülőnek “mert nem a Te dolgod”...


Miért nem az Ő dolga? Nincs hatással az Ő életére?

Illetve ha előtte csinálják, akkor neki kelljen még hazudni a másik szülőnek?

Ezzel a teherrel kínozni mégis mennyire normális dolog?


Mert sokan itt úgy állnak hozzá, mintha ez alap lenne, hogy a gyerek falaz a hűtlenkedő szülőnek...



A másik szituáció, amikor olyan kérdések jönnek, hogy valamelyik szülő (akivel a gyerek együtt él) új párt talált és nem is ismeri, de az már beköltözött hozzájuk...


Erre is azt szokták írni, hogy nincs köze hozzá.


Milyen lehet egy vadidegen emberrel, hirtelen egyháztartásban élni?

Ez szerintem komoly hatással lehet az iskolai teljesítményére is.


Miért nincs köze hozzá? Én már felnőtt vagyok és gyerekként nem éltem át hasonlókat, de komolyan nem értem...

És annyi ilyen válasz érkezik ezekre a kérdésekre, és leginkább pozitív értékeléseket kapnak.


Velem lenne a baj, hogy mindkettő esetben azt gondolom, hogy abszolút van hozzá köze a gyereknek és a szülőnek elsődlegesen rá kéne hogy tekintettel legyen?


2020. nov. 30. 16:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

6-os

Ha jól látom nem az volt a kérdés, hogy elmondom e a legjobb barátomnak.

5-ös voltam.

2020. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
30%
Én nem mondom, hogy titkolózni kellene egymás előtt egy családban, de alapvetően a szülők szerelmi életéhez tényleg nincs köze a gyereknek, vagyis nem szóljat bele. Elszenvedője az sajnos lehet, de akkor sincs beleszólása abba, hogy együtt maradjanak, vagy ne. Én ezt úgy mondom, hogy ebben nőttem fel. Volt ordítozás, megcsalás, válás, majd anyám következő kapcsolata is elcseszett volt, és erőszakos. Szenvedtem is sokat, mégse mondhattam azt, hogy “bocsi, menjetek már szét, mert ezt szeretnén”. Sajnos ez tényleg a “felnőttek dolga”, bármilyen fájó is.
2020. dec. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!