Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokan nőnek fel vitatkozó,...

Sokan nőnek fel vitatkozó, megalázó megjegyzéseket tevő családban? Ki hogyan dolgozza fel és mennyire tudja a háta mögött hagyni az önértékelést romboló balhékat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Megszokod. Én is szokom.

L/15

2010. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pl. én is. Ahogy az első válaszoló is írta, megszokod.

Nálam Apum verte Anyut, éjjelenként szöktünk,...

Szerintem ez miatt vagyok ideges típus, és türelmetlen...

2010. aug. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokára tatáltam magamra.

Ma már nem érdekel, mit mondanak.Meghallgatom, mert az anyám, de elengedem a fülem mellett.

2010. aug. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Apámmal könnyebb, mert vele nem beszélek, és találkozom... az anyám, annak az ostoba pszichiátriára való némbernek a megjegyzései pedig a napom elba szásán túl az életem elba szására is kihatnak.
2010. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Megszokás. Sajnos nem mindenki tud elmenni. Tönkretesz, az biztos, igyekezni kell a saját életre.
2010. aug. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát én már csak úgy tudtam túltenni magam ezeken, ha nem találkozom a szüleimmel :)


Ha külön élek, és nem látom őket soha, akkor minden okés.

Karácsonykor meg sírok :/ Ez van :)

2010. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én nem tudtam feldolgozni, nővérem sem... Sokak szerint mi vagyunk a hibásak, de ez hülyeség, vmi oka csak van, hogy mind2 jártunk, járunk a probléma miatt orvoshoz... Sosem tudod feldolgozni, én a mai napig ideges vagyok, minden idegesítem magam, soxor érzem hogy összesúgnak a hátam mögött... iylnek... munkanélküli vagyok, és rettegek visszamenni emberek közé dolgozni, mert tudom hogy miylnek a napjaim mikor állandó stresszhatás alatt vagyok.... "önértékelést romboló balhék..." ez a valaha halott legjobb fogalmazás...:)
2010. aug. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én úgy dolgozom fel azt hogy anyám mindent rajtam ver le ha valaki felhúzza, hogy én ezt a saját gyerekeimmel soha nem fogom megtenni. Iszonyúan érzem magam mert nem vághatok vissza, mert akkor csak jobban üvölt, szóval csendben ráhagyom és kész. De már rég eldöntöttem hogy én sose leszek ilyen.

24/L

2010. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Engem apán szidott rendszeresen: idióta hülye vagy, esetlen semmire való, semmi sem lesz így belőled, ha rajtam múlna éhen halnál mert életképtelen vagy, az ismerőseinek mindenféle sz*rnak lehordott (ezekután beszélgessek velük, mikor semmi jót nem hallottak rólam soha). Ennek már 2 éve minimum van, mert apu 2 éve meghalt. Azóta nagyon sok mindent én csinálok: hivatalos ügyeket, minden napos dolgokat intézek. Mégsem vagyok annyira életképtelen :))Nem haragszom rá egyébként, csak néha ezek a szavak járnak a fejemben...
2010. aug. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem az egész család lesajnál.

Hogy csúnya vagyok, kövér, abszolúte tehetségtelen, szar a melóm, a diplomám nem ér annyit, mint a testvéremé vagy az unokatestvéreimé, és egyébként sincs lakásom, sem családom.

Semmi baj, elég hosszú időbe telt, mire túlléptem rajta, és az ország másik felére kellett költöznöm...így csak kéthetente egyszer hallom ezeket, amikor hazatelefonálok érdeklődni a hogylétük felől.

Fel kell építeni a saját önbecsülésedet. Minél messzebb a kevéssé bátorító családtól, mert igaz ugyan, hogy egyedül leszel, de lesz egy munkád, amit te magad, a saját legjobb lelkiismereted szerint fogsz elvégezni, és találsz szülőpótlékot, akik pont azt nyújtják, amit a szüleid elmulasztottak: megdicsérnek. Ettől jobban fogod magad érezni, és felfedezed a saját értékeidet. Kitapasztalod a határaidat, és egyre kevésbé fogsz undorodni saját magadtól. Ez a felnövés folyamata.


Én otthon folyton zabálással kompenzáltam a családom gunyoros és lesajnáló megjegyzéseit, utáltam az összes tükröt és leginkább benne saját magamat, és teljesen elhittem, hogy nem érek semmit.

Amióta Pesten vagyok, ledobtam 14 kilót, van egy szuper munkahelyem (amit a családom változatlanul nem tart sokra, de már nem érdekel), remek fizetésem, és egy kedves barátom. Tavaly mentem haza 5 év után először, és a család el volt ájulva tőlem. Mindent megért az a pillantás, amikor megláttak, és még inkább, amikor az összes ismerős engem dicsért...Ezt ők is tudomásul vették, bár a telefonban változatlanul a 14 éves kis hájgombóc énemmel kommunikálnak, de már nem érdekel. Felnőttem, saját barátaim és életem lett, amivel elégedett vagyok.

2010. aug. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!