Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom feldolgoz...

Egyszerűen nem tudom feldolgozni, mit csináljak? Már 5 éve, hogy elment. Ő volt a NAGYMAMÁM. Az én drága, egyetlen NAGYMAMÁM.

Figyelt kérdés
Ő volt a mindenem.Ha ő nem lett volna, én talán nem is élek.Anyám alkoholista volt, szerelem gyerek vagyok, apám csak a gyerektartást küldte.De a nagyi.Ő volt a minden, a támasz a bajban, az anya az anya helyett.Ő vitt oviba, ö volt velem ha beteg voltam, ő vett cipőt, ha a másik kilyukadt, mindig a kedvencemet főzte, Ő volt anyám helyett anyám.Aztán az évek teltek, felnőttem Nagyi mellett, közben anya meghalt, csak mi maradtunk egymásnak.A NAGYI meg én.Én közben kamasz lettem, majd találtam egy társat, és a Nagyim a lakását rám iratta.Dédunoka is lett, de Ő már akkor majdnem 90 éves volt.Nagyon beteg lett, de az utolsó percig itt volt velünk, én soha nem engedtem el.A mai napig hallom a lépteit, és álmomban mindig az a kislány vagyok, akiért a NAGYI a csillagos eget is lehozta volna.A férjem imád, a fiam is, de abban biztos vagyok, hogy amíg élek, soha az életemben senki nem fog úgy, olyan feltétlen szeretettel szeretni, mint a NAGYMAMÁM.De valahogy fel kellene már dolgoznom az elvesztését, de nem megy.Éjszaka felriadok, hogy meg kell néznem a szobájában mi van vele.Kell pár perc, míg rájövök, hogy hiába mennék, már ő nincsen ott.Ha álmodom vele, érzem az illatát, az ölelését, és mindig sírva ébredek.Nekem az idő nem oldott meg semmit, ugyanúgy fáj, ha nem jobban.Hogyan tegyem túl magamat rajta?
2010. aug. 11. 21:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

21:08

Annyira sajnálom ami veled történt, ez is borzalom.Nagyon sok erőt kívánok nektek!

2010. aug. 11. 21:33
 12/20 OliaTIRA ***** válasza:
ez nagyon szomoru: (
2010. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg szomorú, de próbáld máshonnan is nézni.

90 éves volt, tehát szép kort megért, Te imádod a mai napig, tehát biztos boldog volt melletted. Amiket érted tett, azért biztosan hasznosnak érezte magát az utolsó pillanatig.

Próbálj erőt meríteni az ő életéből, hogy Terád is így felnézhessenek majd az unokáid és Te is ennyi szereteted adj a gyerekednek/gyerekeidnek és unokáidnak, amennyit ő adott neked.

Akármennyire szomorú, sajnos ez az élet és nem csak az idősek mennek el......

2010. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
100%

Szerintem túl érzékeny vagy. 16 éves vagyok,nagyon közel állt hozzám édesapám, négy éve halt meg, és tudod, megtanultam felnőttként kezelni. Egyszer sírtam emiatt, akkor minden távozott. A görcsös ragaszkodás, a holtig tartó gyász, ez a mérhetetlen szomorúság nem normális.. engedd el, élj, élj helyette is. Nem tudsz mit tenni, én az első hét után már jobban voltam, letisztáztam magamban, és kész. Elment. Megakadályozni nem tudtam, hibás nem vagyok, ezt rendelte neki az élet, és előbb-utóbb megtörtént volna. Ne tragédiaként fogd fel, ez egy természetes momentum az ember életében, a elmúlás mindig végigkíséri életutunkat. A gyász nem rossz, de nem ilyen mértékben, évente néhány napot(szülinap, halálévforduló, halottak napja) szentelj a teljes gyásznak, a többin pedig próbáld élni az életedet, mert az, hogy elsírod magad, már a gondolatra is...nem tudom, nekem furcsa.


Jobbulást.

2010. aug. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az én Mamám is 5 éve halt meg, elütötte egy kukás autó. :'(

Nekünk kb. 4 év kellett, hogy nagyjából feldolgozzuk. Nekünk is nagyon nehéz volt. Anya és a testvérei elmentek egy jósnőhöz, és megidéztették a Mama szellemét. Le is tudták ellenőrizni, hogy nem e kamu. Pl. azzal. h az uborkát iborkának ejtette, és megkérdezték tőle, h hogy szokta mondani. A jósnő megtudta mondani. Hülyén hangzik, de a Mama szellem mondta, hogy amikor mi sírunk miatta, akkor az neki fáj. El kell engednünk őt, mert csak akkor fog ő is megnyugodni. Mondta,hogy ha haza mennek anyáék, akkor gyújtsanak gyertyát, és ő jelezni fog h ott van. Úgyis volt. Egy művirág a vázában mozgott. Nagyon jó érzés volt.

Én ajánlanám neked, hogy ha vagy olyan erős akkor te is menj el egy jósnőhöz, és idéztesd meg a szellemét. Hátha megnyugszol. De mindenképp egy neves jósnőhöz menj, mert veszélyes lehet. Pl. nem tudja visszaküldeni a szellemet. Ami nem jó. Ha ez nem segítene vagy hülyeségnek tartod, akkor próbáld meg lefoglalni magad vm-vel, hogy elvon a figyelmed. Anya is inkább elment dolgozni, minthogy itthon egyedül búslakodjon. Emberek közé akart menni, hogy elvonják a figyelmét. Gondolj arra, hogy neked van egy gyereked is akit fel kell nevelned, és erősnek kell lenni. Szedd össze magad és próbálj meg talpra állni. Tudom, könnyű mondani, de meg kell próbálni. Sajnos visszahozni nem tudjuk őket, de az életnek mennie kell tovább. És legyen szemed előtt a gyereked, mutasd meg neki, hogy te erős vagy. Nem szabad úgy látnia téged, hogy lelki fájdalmaid vannak, mert az neki is fáj. Mutass neki példát azzal, hogy erős vagy és talpra állsz. Gondolj bele, hogy majd egyszer amikor te és a férjed már nem lesztek, akkor neki is talpra kell állnia, erősnek kell lennie, mert az élet megy tovább, csak sajnos az egyik szerettünk nélkül, akit nem tudunk visszahozni. :(

Remélem azért valamit segítettem és nem bántottalak meg semmivel! Jobbulást neked! Kitartás!

Szép estét,Bountyka

2010. aug. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Élj úgy, hogy ha látja, büszke lehessen Rád! Azt a rengeteget, amit Tőle kaptál, add tovább.
2010. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%
Örülj neki!Mit meg nem adnék érte ha az enyém is meghalt volna időben ahogy azt kell:S
2010. aug. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
megsirattam a történeted..:(
2010. aug. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg el kellene mennem egy pszihológushoz, de nem is akarom teljesen elnyomni az álmaimat, mert annyira valóságosak, és olyankor megint együtt vagyunk, és látom, és érzem, és azt hiszem mindig is itt volt és itt is van mellettem.Soha nem fog enyhülni a hiánya.
2010. aug. 15. 10:13
 20/20 anonim ***** válasza:
Sajnálom hogy elvesztetted a dedimamad én is nagyon szerettem 14 évesen vesztettem el.ma már 29n vagyok.a lányom véletlen baba,gyógyszer mellett fogant meg.20090909en derült ki hogy jön.2010/április 17re voltam kiírva.a dédim meg április 22en született.1910ben.s a kislányunk végül április 22én született meg,100ev különbséggel.az ő nevét szereettem volna adni,de nem egyezett bele a család.igy egy azonos napon de masik hasonló nevet kapott.a dedin nagyon természet szerető,állat barát.lanyom mintha a dédi lenne,csak piciben..kis törékeny virágszál.ezt a bölcsiben írták rola s az..
2014. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!