Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így mi értelme van a karácsony...

Így mi értelme van a karácsonynak? Ajándékozás.

Figyelt kérdés
Mama múlthéten adott 20 ezer ft-ot Mikulásra és karácsonyra, mi pedig vettünk neki egy turmixgépet pontosan ugyanennyiért. Szóval konkrétan megvette tőlünk a turmixot 🤦‍♀️ Más rokonokkal is ez van, valakinek mi adunk pénzt és ő kb.abban az árban vesz nekünk ajándékot vagy éppen nagybátyámnak anyám ad pénzt, amit nem kell visszaadni, de ő nem ad semmit, aztán anyukám panaszkodik milyen bunkó. Mióta az eszemet tudom nálunk megy a vita/kavarás ilyenkor karácsonykor az ajándékon, ami szerintem elég gáz. Nálatok is ez van ilyenkor?
2020. dec. 14. 18:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem kérdező te is átvetted a családodtól ezt az anyagias felfogást. Nagymamádnak szándékosan ugyanolyan értékben vettél ajándékot hogy ne maradj az adósa. Ha mindenki ugyanígy gondolkozik a családban az gáz.

Nem lenne gyszeűbb megbeszélni legközelebb hogy csak a legszűkebb családi kör adjon egymásnak? Vagy higy inkább ne legyen ajándékozás? Mert ha egyetlen embernek már teher akkor változtatni kell. Nem szabad egy embert se kellemetlen helyzetbe hozni.

Értem hogy hány ház annyi szokás, de azt látom hogy sokszor ez a kötelező ajándékozás teher, időigényes is szándékok után rohangálni amik sokszor feleslegsek is. Nagybácsinak pl minek pénzt adni? Ez olyan erőltetett, és nem nevezném ajándéknak sem. Megbeszélték vele a karácsonyi ajándékozást? Mert lehet hogy ő nem szeretne az egész rokonságnak ajándékozni. El kellene ezt fogadni.

2020. dec. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
93%

Tényleg nem érti senki, amit a kérdező leírt? Nem az ajándékozással van a baja, se nem anyagias. Csak nem érti, hogy mi értelme van az egésznek, hisz körbeér az ajándékozás, mindenki vesz mindenkinek, mindenki kap mindenkitől, ergo abból a pénzből, amit ajándékokra költünk, megvehetnénk azt amire nekünk van szükségünk (és mondjuk a nagyi veszi meg).

Mindenki ugyan ott tartana.

2020. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
15%

Nem, senki nem tartana ugyanott. Mert az ajándékozás nem arról szól (normális helyen), hogy letudjuk gyorsan, és végre lesz egy serpenyőd, amit magad is megvehetnél.


Jobb esetben úgy működik, hogy figyelmes vagy, érdekelnek a családtagjaid, tudod, mire vágynak és megleped őket azzal.

2020. dec. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy mit nem lehet érteni. Kicsit megfordítjuk az időrendet, akkor íme a történet:


Kérdező vesz egy turmixot a Nagyinak ajándékba. Ez kerül 10 895 forintba.


Oda adják a Nagyinak, aki pedig ad nekik 20 000 forintot.



Tehát lényegében olyan, mintha a Nagyi megvette volna tőlük vagy inkább ő fizette volna ki nekik.


Bár itt a Nagyi előre oda adta. Tehát lényegében elküldte őket, hogy vegye meg a gépet.


És most ott tartunk, hogy a Nagyi mínusz 20E, de gazdagabb egy géppel.


Kérdezőék pedig ugyanott tartanak, ahol eddig, mert se pénz, se ajándék.

2020. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Én értettem, csak azt mondtam hogy nem ilyen anyagiasan kellene felfogni az ajándékozást mint a kérdező és a családja. Nem tudnak mit adni ezért pénzt adnak (nem értem egyáltalán miért kell rokonnak pénzt adni karácsonyra, én el sem fogadnám), a másik fél pedig ugyanolyan anyagias mert úgy a abban az értékben vesz ajándékot. Ennek tényleg semmi értelme.

Így kérdező te teljesen félreértelmezed az ajándékozás értelmét, de ez nem feltétlenül a te hibád mert ezt tanultad. Ha neked ez kényelmetlen ne félj szólni hogy téged ez zavar.

Ajándékozás arról kellene hogy szóljon hogy te is akarj adni szívesen, mert még akarod ajándékozni a szerettedet. Ez lehet kis ajándék is meg nagy is lényeg hogy lehetőleg örüljön az illető. Ha ajándékot kapsz azt meg nem kölcsön el kell felfogni hanem annak aminek szánták. Ajándéknak. Úgy látom ez nem ennyire egyértelmű egyes családoknál.

2020. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
#25 16 évesen, ha akarnék se tudnék anyagias lenni, mivel nincs pénzem ajándékra és amúgy ez nem is a pénzről szól, hanem arról, hogy nem ajándékozuk meg egymást, legalább is szerintem ez nem ajándékozás. Mindenki jön azzal, hogy "jajjj, valami hasznosat akarok adni, mit vegyünk?" Full időpocsékolás az egész, mert ennyi erővel simán megvehetné mindenki magának, de neeeeem egy hónapig ezen megy a nyafogás, hogy akkor ki, mit és hogyan. Nem éltem még más családban úgyhogy nem tudom másoknál hogyan szokás ez, de szerintem nálunk hányinger az egész.
2020. dec. 16. 06:29
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
Egy csomo embernek mindene megvan, nincs szuksege semmire. Miert kene barkinek is serpenyo vagy sal?Gasztroajandek a legjobb.
2020. dec. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!