Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Néha kellemetlenül kicsinek...

Néha kellemetlenül kicsinek érzem a házunkat. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy 16 éves lány vagyok, remek családi kapcsolatokkal. Idősödő szüleimmel, és 20-as éveinek végén járó nővéremmel élek. Szeretem őket, és ez nagyon kölcsönös. Rengeteget kapok tőlük, én is igyekszem ott segíteni, ahol csak tudok.

Viszont, hogy ezt elrontsuk, mint mindenhol, nálunk is vannak problémák. Kicsi a házunk. Amin bemegyünk egy kis előszoba fogad. Jobb oldali ajtó fürdőszoba, balra konyha. Előre egy nappali. Itt alszanak a szüleim. Egy kicsi, elkerített rész, itt én. A nővéremé egy ebből nyíló, tágad szoba, ahol kényelmesen el lehet férni.

Én viszont nem találom a helyem. Sehol nem tudok kényelmesen ellenni, sehol nem volt jó online tanulni. Egy alkalommal sem voltam képes bekapcsolni a kamerám, vagy a mikrofonom. Teljes zaj vol, vagy valaki a közelemben.

A barátaimat sem hívhatom át, nem tudnánk kettesben ellenni, pedig egy tini lánynak szüksége lenne néha a magányra.

Egyéb kellemetlenségek is szoktak lenni.


Mit tehetnék, hogy elviselhetőbb legyen a helyzet?



2020. dec. 19. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
A noverednek van parja? Ha a 20-as evei vegen jar, akkor csak koltozik nemsokara? Akkor megkapod a szobajat..
2020. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a lakás nem lesz nagyobb próbáltál már a szüleiddel beszélni arról hogy legyenek halkabban míg te tanulsz? Óra van.
2020. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A novered szobajat nem lehetne kettevalasztani? Beszelj a szuleiddel, hatha.
2020. dec. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1 nincs párja sajnos, egyszer volt még 21-23 éves korában. Azóta senkivel nem ismerkedik.


#2 apukám szokott olyankor TV-t nézni, hiába kérem meg. ,,fejhallgató van rajtad, nem?”


#3 esélytelen sajnos :(


De azért köszönöm mindenkinek!

2020. dec. 19. 11:20
 5/15 anonim ***** válasza:
38%
Miért nem akar senkivel ismerkedni a nővéred?
2020. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#5 nem tudjuk, nem beszélünk ilyenekről. Jól érzi magát egyedül, költségekbe beszáll.
2020. dec. 19. 11:37
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

pont így voltam én is..hozzátoldottunk a házhoz egy kis szobát, és egy nagyobbat. Egyből élhetőbb lett. Csend, béke.


Kérdezed, mi tévő légy?


Ahogy leírod, tényleg kicsi a lakásotok. Az inkább két személyre épült, már három is sok..


A nővéred marad, te is, szüleid is, tehát bővítésen kívül nincs ötletem. Itt a közelemben egy srác a nagy pincéjüket hozta rendbe, kellemesen lakhatóvá tette.

Nálatok ez nem járható út, csakis hozzáépítés. Nem kell óriási építkezésben gondolkodni, ma már lehet könnyűszerkezetes toldást, vagy fából készült, jól szigetelt szobát is hozzáépíteni.


Észre sem veszed, és a szervezeted teljesen kikészíti az állandó stressz(magamból kiindulva).mert az ott van, csak már vele éltek...aztán jön a kórház..


Padlástér mekkora, milyen magas? Elférne egy kis szoba? Mondjuk 3x3-as. Az már neked megváltás lenne. Ráadásul a tanulmányi eredményed is jobb lenne. Nem sértegetni akarlak, de mindentől van jobb, még akkor is, ha kitűnő vagy.


Lehetetlen, hogy a szüleid nem törték anfejüket egy bővítésen...ma már baromi egyszerűen lehet toldani, ráépíteni, beépíteni..


Tudom...pénz..

2020. dec. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7 nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Az új évben megpróbálom nekik felemlegetni ezt az ötletet! 😊 Kijövünk a pénzből, egy kicsit félreteszünk, én sem kérem a dolgokat amiket szoktam és meg is vagyunk
2020. dec. 19. 11:42
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Remélhetőleg te nem leszel majd olyan életképtelen, mint a nővéred, és hamar a saját lábadra állsz. (Tudom, addig is ki kellene bírni valahogy).
2020. dec. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9 mint ahogy említettem, dolgozik, segít és beszáll a dolgokba :)

Magának vesz mindent!

2020. dec. 19. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!