Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most tényleg én vagyok a...

Most tényleg én vagyok a hibás? Mert meghívtam őket?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott,hogy életemben nem gondoltam volna,hogy ebből balhé lenne.2 lányomnak tegnap tartottunk egy szülinapi bulit amire elhívtam a rokonságot plusz két embert.Édesapám pár hónapja hunyt el,neki volt egy régi és nagyon jó barátja aki német.


Ideutazott a fiával,hogy megemlékezzenek rá,stb én is ismertem őket régről és úgy voltam vele,ha már itt vannak,elhívom őket is.Párom családja nem ismerte őket,nyilván,honnan is ismerhette de ez zermészetes.Az viszont nekem is rosszul esett(még szerencse,jogy nem tudnak magyarul)amikor olyan megjegyzéseket hallottam,hogy ők mit keresnek itt meg ilyesmi.Meg amikor megkérdezték:"A németek esznek vagy etetni kell őket?"Nagyon nevetséges volt.Au elkülönülés nyilván megvolt csak én illetve a bátyám beszélgettünk velük,ennek ellenére úgy éreztem,hogy jól érezték magukat.Még ajándékot is hoztak Németországból.

Ma reggel párom felhozta,hogy az édesapja nagyon nem díjazta,mert szerinte illetlen,hogy ők leültek először az asztalhoz és nem a nagyszülők.Értem,hogy mire akart volna kilyukadni de ők ültek le hamarabb és a kertben is lehetett volna enni

Ezen az óvodás dolgok vesztünk össze,ami abból fakadt,hogy elhívtam megboldogult édesapám legjobb barátját és fiát.

Szégyellem magam,hogy a rokonság ezt ilyen rosszul fogadta és a párom ezt nem érti meg.


Tényleg nem kellett volna? Én voltam a hibás?


Ui:lányaim szerint semmi baj nem volt ezzel,mondjuk már ők találkoztak velük.


Előre is köszönöm a válaazokat:)



2020. jún. 28. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem kedves gesztus volt tőled. Apósodék nem tudom minek rugóznak hülyeségeken. Az hogy ki ült előbb az asztalhoz, nevetséges, egyrészt ki a tököm nézi, másrészt nem várhatják el hogy aki máshogy szocializálódott az ő agymenesüket kövesse, más szokások stb.. Alapból kedves embereknek tűntek, nem tudom miért nem lehet ezt értékelni , vagy csak siman hallgatni, az ócsarolás helyett. Nekem nem lett volna velük gondom. Ha ezt sem értik meg hogy apukadra emlekeztek, sok empatia nem szorult beléjük, ilyen véglények szava ne szamitson, viszont meg lehet jegyezni hogy nalatok nem szokas a vendégeket b.sztatni.
2020. jún. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját házadban egyik meghívott a másikra megjegyzéseket tett? Soha többé ne hívd el azokat a tahókat. Soha. Meg is mondhatod nekik, miért nem jöhetnek többé. Más házában nem dirigálhatnak, mintha te csak a szolgájuk lennél.
2020. jún. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Apósod egy hülye tahó, nem kell foglalkozni vele. Az hogy láthatóan a párod is hasonló mentalitású, már jóval aggasztóbb. Semmi rosszat nem tettél, nagyon kedves gesztus volt tőled, hogy meghívtad apád barátját. A "kedves" rokonoknak kellene szégyellni magukat. Apósodnak meg mond meg nyugodtan, hogy ha legközelebb valami gondja van, hozzád menjen vele, ne a párod fülébe duruzsoljon.
2020. jún. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagy hibás. A másik oldalon viszont vannak gondok. De azt engedd el. Én tuti újra elhívnám őket, hogy szokják őket is.

Erről a ki, mikor ül le dologról még sose hallottam.

2020. jún. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Apósod lányaid nagyapja, de ez nem mentesíti őket a kuturált viselkedés alól.

A ti lakásotokban a meghívottak EGYFORMA VENDÉGEK, azonos kötelezettségekkel és jogokkal. Ezt tudatosítani kell a viselkedni nem tudó nagypapával is.

Azért nem "apóst" írok, hogy ne meny-após vitának tűnjön a dolog, hanem a nagypapa ne mutasson rossz példát lányaidnak.

Erre hivatkozásoddal egy szava sem lehet apósodnak.

2020. jún. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy semmiben hibás. Suttyó a rokonság, a távoli vendéget kell leültetni elsőre, főleg, hogy nem egy nyelvet beszéltek. Ez téged ne érintsen, a párod viselkedésén gondolkozz el!
2020. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Szép kis papa...Ő is csak vendég nálatok vagy ezt elfelejtette? A te édesanyád sem ülhet előbb asztalhoz, mint ő?

Mellesleg szerintem teljesen normális, hogy egy szinte teljesen idegen körbe csöppent, a nyelvet nem beszélő embert ültetsz előbb asztalhoz, nem azt, aki már ismeri a járást.

Szerencsétlenek...Udvariasan eljöttek, felköszöntötték a lányokat, még ajándékot is hoztak, erre ilyen a fogadtatás. Sajnos nem vagyok biztos benne, hogy nem vették észre, nem kell ahhoz beszélni a nyelvet, hogy az ellenséges hangulatot megéreznék. A helyedben bocsánatot kérnék tőlük a kedves papa helyében, utóbbitól meg komolyan megkérdezném, hogy miért zavarta ennyire két kedves, kulturált vendég a TI házatokban? De majd a jövőben akkor ügyelsz rá, hogy ha ők meg vannak hívva, papa ne legyen, csak hogy kerüljük a konfliktust :)

2020. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%
Én más oldalról közelítem meg a problémát. Azt írtad, a lányod születésnapja volt. Egy gyermek születésnapját meg lehet ünnepelni pl az apa és az anya családjával közösen, de még ott is adóshatnak konfliktusok, ha a két család nem igazán fér össze. Lehet hívni barátokat is, de vegyíteni a barátokat és a rokonokat a gyermek születésnapján még inkább nehéz, főleg ha nem ismerik egymást a vendégek, de nálatok apukád barátjának és annak fiának eleve nem volt köze a lányod születésnapjához, hiszen Te is így foglamaztál: "úgy voltam vele, ha már itt vannak, elhívom őket is". Szerintem a férjed szüleinek ezzel volt problémája, hogy olyan vendégeket hívtál, akik nem illettek bele a családi eseménybe, csak nem tudták jól megfogalmazni, mi zavarja őket.
2020. jún. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

#8,igen én is erre gondolok.Épp ezért még a szülinap előtt megkérdeztem az ünnepelteket,hogy jöhetnek-e.Beleegyeztek.Nekem ez elég volt,meg sem fordult a fejemben,hogy ez másnak kellemetlenséget okozna.De ha apósom el mondta volna rendesen,akkor meg is értettem volna és nem született volna meg ez a kérdés. Nekem a viselkedéssel volt a problémám,mert mint irtam előbb is,azt teljes mértékben megérteném,hogy azért nem tetszett,mert nem a csaladhoz tartoznak.

2020. jún. 28. 14:42
 10/11 anonim ***** válasza:
97%

Teljesen egyetértek az 1-7 válaszolókkal.


8-ra és 9-es kommentedre:

Az ünnepelteknek nem volt kifogásuk a két német ismerős ellen, ÉS CSAK EZ SZÁMÍT! Ha bármelyik vendégnek büdös a másik meghívott, az egyvalamit tehet: hogy ő nem megy el oda legközelebb. De ahhoz k...vára semmi köze, hogy a vendéglátó rajta kívül még kit hív meg. Ha nekem ott elkezdték volna tenni a megjegyzést, ha rosszabb pillanatomban találnak meg, lehet, hogy ott a helyszínen jelenetet rendezek és úgy hazazavarom őket, hogy soha többé nem akarnak meglátogatni minket.

Párod viselkedése is minősíthetetlen. Én valószínűleg emelt hangon közöltem volna vele, hogy ha az apja ilyeneken fennakad, legközelebb érkezés után azonnal leültetem az asztalhoz, és szigetelőszalaggal oda is kötözöm a székhez, nehogy el tudjon mozdulni onnan. Megmondanám a páromnak, hogy a legközelebbi meghívásnál após számítson egy ingerült veszekedésre részemről, úgy készüljön. Ha ezek után el mer jönni.

2020. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!