Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szeretnék a családommal...

Nem szeretnék a családommal karácsonyozni?

Figyelt kérdés

Egyfolytában civakodnak, sokszor hazudnak egymásnak. Nem látom semmi értelmét annak, hogy elmenjek az egyik rokonhoz és ott ünnepeljünk többen. Azt mondják a szüleim, hogyha nem megyek el, akkor nem fogják megtartani, és biztos meg fognak rám haragudni, mind a szüleim és a rokonok. De nekem nincs kedvem jópofizni, tettetni a mosolygós angyalkát. Egyedül vagy a mamámmal szeretnék karácsonyozni. (Ő mindig otthon van, nem megy el senkihez sem, szívesen fogad).

Te mit tennél ebben a helyzetben?



2020. dec. 20. 09:05
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
83%
Ez egy nehéz kérdés, hány éves vagy? Mit értesz civakodáson? Csak kötekednek egymással, vagy komoly vitáik vannak? Mondjuk azt teljes mértékben megértem, ha nincs kedved jópofizni, nekem se volt sose.Belőlem is dühöt váltott ki. Már nem is járunk össze rokonokkal karácsonyozni, persze nem miattam, hanem családi okok miatt.
2020. dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Komoly viták és kötekedések is vannak. Kiabálnak, vagdalóznak, dobálóznak, beszólogatnak...

(///1||5////). Lány vagyok.

2020. dec. 20. 09:38
 3/22 anonim ***** válasza:
89%

Egy 15 éves lány “nemakarom”-ja miatt nem tartanák meg a karácsonyt?

Egyébként megértelek, de ez nekem fura, hogy hozzád alkalmazkodnának.

2020. dec. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Indulás a mamához. Legalább ő sem lesz egyedül, és ez sokkal fontosabb, mint a rokonok előtti erőltetett jópofozás.
2020. dec. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Ibw4x ***** válasza:
96%
Menj a nagyihoz ;)
2020. dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
94%
1-es válaszoló vagyok. Ebben az esetben, ha tényleg nem szeretnéd és mamáddal szeretnéd tölteni és ő is szeretné, meg van rá lehetőséged akkor menj mamádhoz, legalábbis szerintem. Egyébként 17/f. Csak tapasztalatból mondom, hogy lehet hogy így tényleg jobban jársz. De részben a 2-es válaszolóval is egyetértek egy kicsit, hogy ezért nem tartják meg a karácsonyt? O_o
2020. dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Részükről ez érzelmi zsarolás, hogy ilyet mondanak neked, hogy csak akkor tartják meg, ha te is mész. Azaz bűntudatot akarnak benned kelteni, hogy ha nem mész, akkor érezd magad rosszul, mert nekik is rosszat teszel. Ez milyen dolog? Nélküled is tudnak menni, miért kell erőltetni, ráadásul zsarolni?


Ha ők annyira akarnának menni, nélküled is mehetnének, de elképzelhető, hogy valójában nekik sem minden vágyuk a közös karácsony, de lehet, hogy rád akarják varrni a felelősséget, hogyha nemet mondasz, akkor te leszel az oka, hogy elmarad, nem ők. "A gyerek nem akart menni, így nincs értelme nekünk se...".


Ha mamáddal töltenéd a karácsonyt, valaszd azt, mondd meg, hogy te ezt szeretnéd, mert neked semmi örömöd nincs a másikban, és kész.

2020. dec. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
29%
Mond azt hogy kovidos vagy.
2020. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a véleményét, segítségét! (Továbbra is várok még válaszokat).

Valóban azt mondták a szüleim, hogy akkor bizony ők sem mennek, nem lesz megtartva.

Kedves 7.válaszoló! Lehetséges, hogy így próbálnak zsarolni, náluk ez gyakori.

2020. dec. 20. 11:08
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát akkor ők sem mennek, probléma megoldva. Egyébként hasonlót nálam is játszottak volna el, ott végül az indulás napján volt oltári hiszti és ordítás hogy de márpedig én azonnal szedjem magam és indulunk.. szóval erre is készülj
2020. dec. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!