Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Együtt vagy külön karácsonyozni?

Együtt vagy külön karácsonyozni?

Figyelt kérdés
Párommal 3 hónapja vagyunk együtt, én a szüleimmel lakom még, neki saját lakása van, a szülei máshol élnek. Azt szeretné ha a szüleinél, azaz náluk otthon töltenénk a teljes Karácsonyt azaz a 24,25,26-át. Én meg egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy mit tegyek: hagyjak csapot papot és tartsak vele, vagy inkább családom körében töltsem az ünnepet? Én úgy érzem helyénvalónak ha mindenki a saját családjával ünnepel, de "egyedül" sem hagynám, ahogy ő fogalmazott hogy tenném, ha egyedül kéne hazamennie. Nem tudom hogy lehetne döntésre jutni.

2016. dec. 18. 15:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
24-en mindenki otthon, 25-en egyikotok szuleinel, 26-an a masikotok szuleinel.
2016. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Három hónap? ... és máris azt akarja, hogy sz@rd le a szüleidet, a családodat és menj el hozzájuk, mert neki így kényelmes?

Tudod, a bevezetéstől nagyon sok függ, lehet, hogy az egész életed.

Most tisztázd, hogy a karácsony családi ünnep, te otthon leszel családi körben, ha gondolja, meglátogathat.

Ha tovább erőszakoskodik, akkor kirúgnám, nincs mese.

2016. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kellene a saját családodat kizárni az ünnepekből. 1 napot minimum a saját családoddal kellene eltöltened, utána mehettek 25-26.án a párod szüleihez. A testvérem 500km-re lakik tőlünk, 2 pici gyerekkel utazik, hogy a karácsonyt az egész családdal tölthessék. 24.-én mindenkinek "otthon a helye", a következő 2 nap meg a többiek látogatására alkalmas. Ezt a párodnak is meg kell hogy értse, ha már mindketten felnőttek vagytok. Ha még nagyon gyerekes a kapcsolat, akkor lehet kiakadna ezen.
2016. dec. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Így a legtisztább ahogy az első írta. Szenteste otthon, utána egyik nap a te szüleidnél a másik az övénél. Vagy sorrendcsere mindegy, de így mindenkinek kijut amit szeretne. A családdal is vagy, az övével is, és ő is a tieddel.
2016. dec. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Felnőtt kapcsolatról van szó, sajnos nem megoldható, hogy egyik nap itt, másik nap ott legyünk. Nem szeretném a páromat se megbántatni, csak tényleg nem tudom mennyire jogosan elvárható friss kapcsolatnál.
2016. dec. 18. 16:11
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem elvárható. Akkor csináld azt, hogy 24-én a szüleiddel ünnepelsz, 25-26-án náluk, de akkor is alig van kompromisszum. Mi az, hogy nem megoldható??? Nem értem, hogy miért nem megoldható?
2016. dec. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
semennyire. 3 hónap után mindenki karácsonyozzon akkor együtt a szeretteivel.
2016. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem megoldható?
2016. dec. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

A barátod nagyon önző.

Neked is vannak szüleid, már mi alapján várja el,hogy az ő szüleivel legyél mind a 3 nap?

Szerintem 24-én legyetek kettesben, 25-én menjetek a te szüleidhez,26-án meg az ő szüleihez.

Vagy ha ez nem tetszik,akkor 24-én együtt, 25,26-án pedig te a saját szüleidnél, ő a saját szüleinél.

Mindkettő korrekt megoldás.

A barátod javaslata nem az.

Nehogy el menj vele 3 napra..A szüleidet tuti megbántanád ,hogy feléjük se nézel egész karácsony alatt, a 3 hónapos kapcsolatod miatt.

2016. dec. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Azért nem megoldható, mert nekem nincs mivel odautaznom 25-én,ő meg pihenni szeretne és nem vezetni az ünnep alatt. Úgyhogy szerintem marad a külön karácsonyozás.
2016. dec. 18. 16:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!