Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék nyugodtabb,...

Hogyan tudnék nyugodtabb, komfortosabb lenni a közelében?

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit hosszú lesz.


Szóval nagyjából már 1 éve, hogy anyum és apum elváltak (apám erősen ivott és ezért jutottak el a váláshoz). A válást nem igazán szeretném részletezni a lényeg az, hogy nem volt valami szép "esemény".

A válás után 1 hónappal anyum elmondta, hogy új párja van amivel nekem semmi bajom. Örülök annak, hogy boldog viszont apám folyton azt mondogatja még mindig, hogy biztos az új párja miatt váltak el. Anyum persze mondta nekem, hogy ez nem igaz de így is kételyeim vannak hiszen sokszor láttam anno mikor a szüleim együtt voltak, hogy vele beszélget, képeket küld neki. Visszatérve arra, hogy 1 hónap múlva mikor elmondta, hogy új párja van rá 1 hétre be is mutatta. Aranyos meg kedves de ugyanakkor furán éreztem magam a közelébe. Ezt betudtam annak, hogy még idegen számomra illetve, hogy vannak kommunikációs problémáim (ezzel járok pszichológushoz is mivel sok minden áll a háttérben ami miatt nehezen megy a szociális élet, ismerkedés stb). A bemutatása után eltelt fél év nagyjából mikor anyum csak úgy bejelentette, hogy 2 év múlva gyereket szeretne vele. Emiatt volt egy nagy vitánk is anyummal de inkább rá hagytam. Itt vagyunk már 1 éve és sajnos még mindig nem érzem komfortosan magam ha a közelben van. Egyszerűen elkap a szorongás ha beszél hozzám nem tudok a szemébe nézni, nehezen beszélek hozzá és így tovább. A pszichológusom szerint ez normális abból kiindulva, hogy nehezen megy az ismerkedés de engem ez nagyon zavar. Mit tudnék tenni, hogy a közelében ne szorongjak és ne legyenek problémáim? 18/l



2020. dec. 28. 23:55
1 2
 11/14 anonim válasza:
Ja értem :D
2020. dec. 29. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%
Nincs ebben semmi fura, engem is frusztrálna ha egy idegen odajárkálna heti egyszer ottaludni. Nem kell nektek jóban lenni, anyukád pasija, neked senkid. Én is elkerülném. Nem kell erőltetni a közös programokat. Majd eljön annak is az ideje.
2020. dec. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
51%
nem gaz ez, miert kene jobalenned anyud jelenlegi båszojaval? lesz meg par...
2020. dec. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig kapott válaszokat
2021. jan. 2. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!