Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha másokhoz...

Mit csináljak ha másokhoz képest le vagyok maradva az életben?

Figyelt kérdés
Szétnézek az ismerőseim között már szinte mindenkit vagy eljegyeztek, vagy megházasodtak, vagy már gyerekeik is vannak. Én meg itt vagyok 28 évesen, de mivel a barátommal nem hosszú ideje vagyok együtt, így mostanában nem esélyes semmi sem, ráadásul most még munkám sincs. 28 évesen még mindig csak várhatok mindenre, ami másnak már régóta megvan.
2021. jan. 16. 11:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
78%

Ez a baj a közösség oldalakkal, hogy az emberek mindig csak a szépet kürtölik világgá, ezáltal sok emberben kisebbségi érzetet keltve. De miért?

Hány olyan van, aki kiteszi, hogy saját házuk lett, meg ide - oda járnak külföldre nyaralni, aztán kiderül, hogy csak a pasija gazdag, vagy anyuék vették neki a házat...

28 éves férfi vagyok. 21 éves korom óta dolgozom, 4 hónapot nem dolgoztam csak összesen.

A leghosszabb kapcsolatom 6 hónapig tartott. Az is már 6 éve volt. Nem is akarok másik kapcsolatot még hosszú évekig vagy soha többé.

1 évvel ezelőttig egy nagyszülőmmel éltem, míg ő el nem ment a Mennyországba.

Most végzek majd a sulival, amit meló mellett csinálok.

Nem vágyom gyerekre, se szerelemre, semmi luxusra. Pont nem érdekel, kinek mije van. Így elégedett vagyok a magánéletemmel.

2021. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
87%

Ne mindig a Facebookot meg az Instagramot bújjad mások életét figyelve, mert az csak egy illúzió... Nem minden az, aminek látszik!

Ha állandóan mások életét figyeled, sosem leszel magaddal megelégedve, mindig boldogtalan leszel! Ne tedd tedd!

Ismertem olyan párt nem egyet, akik neten azt mutatták, milyen boldogok, közben meg se veled se nélküled kapcsolatban éltek. Persze, már mind külön mentek...

2021. jan. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
82%

Csatlakoznek az előző kettő kommentelőhöz, ne tölts időt a közösségi oldalakon, fordítsd inkább vmi hasznos tevékenységre, hobbira, amit szeretsz csinálni.

A másik gondolatom egy mondás, ami néha jusson eszedbe, amikor mások "tökéletes" életét látod: mindenhol ég a ház, csak senki se kiabál.

2021. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonymousreview60 ***** válasza:
77%

1. A másokkal való összehasonlítás a nem jó önértékelésű emberre rosszul hat, ezért amíg rendbe nem jössz, ne tedd!

2. Őszintén nézz szembe magaddal, mire vagy képes, mik a céljaid, mi megvalósítható, mit kell tenni ezért.

3. A szükséges és lehetséges tevékenységekez (tanulás, edzés stb.) építsd be a napi rutinba.

2021. jan. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
91%

28 vagyok, 3 éve házas. Önismeret nélkül belerohantunk a házasságba, majdnem el is váltunk az első évben, de a 2. is kemény volt, mostanra mondom azt hogy szépen alakulunk. Semmi irigylésre méltó nem volt ezekben az években.

Magadra figyelj, ne másokra, mindennek megvan az oka, annak is most miért tartasz ott, ahol épp tartasz. Azzal törődj, hogy te, a jelenlegi helyzetedben kiegyensúlyozott légy, az irigyeltek életében is vannak bajok, csak nem tudsz róla. Butaság csak a mázra figyelni, meg azt hinni, hogy "miiiilllyeeen boldogok", csak mert a facen mosolyognak.

2021. jan. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
74%

én is azt látom hogy mindenkinek tök jó az élete, a szoros ismeretségi körömben. Apum kapott jó nyugdíjat, van egy jó befektetése sok millióval, szoval pénz megvan, nőre nem vágyik, magányos farkas hobbikkal.


Anyum új építésű szép lakásban lakik az új párjával, akivel nagyon jól kijön, bolthalózatai vannak a pasanak, pénzhiány nincs.


Testvérem egy gazdag pasas nője, megteremtette neki egy jó életszínvonalat. Önálló céget inditott neki.


Én egy állami cégnél vagyok, középfokú végzettségű helyen alkalmaznak, de van egy erős diplomám. baratom van, aki nem akar gyereket, ezen kívül súlyos betegségem volt, és már 37 vagyok... szar az élet...

2021. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
95%

Senkinek nem tökéletes minden téren az élete. Nekem a pákapcsolati része rendben van, minden nap hálás is vagyok érte. Viszont 6 évig végeztem egy amúgy 3 éves alapszakot (szünetekkel), most 25 évesen csinálok még egy mesterszakot. Emellett "rendes" munkám soha nem volt, csak ilyen eladói meg vendéglátós, ami nem is érdekel, nem is szeretem, nem is vág a tanulmányaimba, de nappali egyetem mellett ezek maradnak. A velem egyidős barátaim meg már évek óta jó állásokban vannak, csomó releváns tapasztalatuk van. Mesterszak után gyereket is szeretnék, de sokszor kétségbe esek, hogy ki fog akkor közel 30 évesen, szakmában pályakezdőnek számító gyerekes nőként felvenni engem bárhova is.

Ez ilyen. Nem szabad másokhoz mérni magad. Tudom, nehéz, mert én is szoktam. De csak rosszat tesz, mérgez. Amúgy meg SEMMIRŐL nem vagy lekésve 28 évesen. Pláne, hogy bárki bármikor elválhat, bámikor kirúghatják. Az élet nem egy verseny, ahol mindenkinek ugyanazokon az állomásokon kell vegigmennie. Sokféle út van, és bárki bármikor visszaeshet, vagy nagyot ugorhat.

2021. jan. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim válasza:
83%
Hát én már férjnél vagyok pár éve, most vagyok 29. De ezt leszámítva gyerekeim meg fú de nagy karrierem nekem sincs. De nem érzem úgy,hogy le lennék maradva. Vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévő emberek is. Régebben pánikoltam olykor,hogy más így meg úgy hol tart,de rájöttem hogy felesleges, mert nem tudhatom mi van a felszín alatt. Derültek már ki olyan dolgok. Ha a közösségi oldalak információira alapozol akkor meg végképp fölösleges. Nem a nyomorukat mutogatják általában az emberek.
2021. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
94%
25 vagyok, egy idegen országban, nulla forinttal, munka nelkul, majdnem nulla nyelvtudassal. Nyelvsuliba jarok, hogy legalabb egy takaritoi munkat szerezzek, mert kapcsolatok es nyelvtudas nelkul azt sem lehet találni. Szerinted en jól allok?
2021. jan. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
72%
#19 miért vagy ebben a helyzetben?
2021. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!