Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom családja hozzánk...

A párom családja hozzánk költöztetné az exét és én vagyok beállítva bolondnak, üldözési mániásnak? Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

A párommal fél éve vagyunk együtt, együtt is élünk.

Előttem volt egy exe (nem miattam szakítottak), aki a szakítás után elég pszicho lett. Pld. szakított vele a párom, rá 1 hétre a csaj felhívta, hogy terhes, még a pozitív teszteket is megmutatta neki, orvosi leleteket is adott, meg uh képeket lefotózva. Emiatt még együtt voltak 2 hónapot utána, de aztán kiderült, hogy hazudott végig és mind kamu volt, vagyis egy terhes barátnőjétől voltak a tesztek és a képek is. Vagy felhívta azzal az éjszaka közepén, hogy egy buliból sétál haza és követi két srác, menjen oda a barátom érte, mert nagyon fél (ezt többször eljátszotta). Mikor összejöttünk, folyamatosan kamu Facebook és Instagram üzeneteket kaptam lányoktól, hogy nem akarnak belerondítani a boldogságomba, de a barátommal ők hetek óta beszélgetnek és találkozgatnak és hogy ők a létezésemről sem tudtak eddig. Heti 1-2 ilyen biztos volt, de még a covid alatt is, amikor konkrétan 0-24 együtt voltunk, tehát ideje sem lett volna neki másokkal találkozni. Kiderült, hogy ez is ő volt.

Gyűlölködő leveleket dobált be a postaládánkba, írt a volt barátomnak is, csak éppen azt benézte, mert a szakításunk után a jó viszony megmaradt közöttünk és felhívott, hogy megkereste egy lány azzal, hogy ÉN elszedtem az ő barátját tőle és hogy bosszút állhatnának rajtam, erre felvázolt 2-3 opciót, de olyanokat, hogy a hajunk is égnek állt.


Mikor otthon a barátom szüleinél ezeket elmeséltük, ők szinte védték a lányt. Hogy szegénynek nagyon nehéz élete volt régen és hogy ők együtt voltak a párommal egész kamaszkoruktól kezdve (14 évesen jöttek össze és 24 évesen szakítottak). Elhiszem, hogy ennyi év alatt biztos kialakult egy bizonyos szintű kötődés és nehéz a szakítás, de a barátom elmondásából a végén a kapcsolatuk egyáltalán nem volt már boldog. A lányt a családja nagyon szerette, pl. a barátom szülei fizették az egyetemi tandíját, tőlük kapta az autóját még a 20. születésnapjára, vitték magukkal mindenhová, a lány hozzájuk járt haza, nem is a szüleihez, mert velük nagyon viharos volt a kapcsolat.


Karácsonykor is ott voltam náluk, készülődtünk az ebédhez, erre beállított az exe. A párom anyja meg nagy ártatlan szemekkel nézett, hogy jaj hát nem szólt, hogy elhívta őt is?! Mert ne legyen már egyedül karácsonykor egy albérletben szegény, hát elvégre valaha ő is családtag volt.

Január elején elutaztak családilag nyaralni, erről tudtam is. Nem zavart, mert igaz, hogy én nem bírtam volna kifizetni ennyit egy útra, de azt sem vártam volna el, hogy a barátom szülei kifizessék helyettem és utaztassanak. Viszont azon eléggé felkaptam a vizet, mikor egy barátnőm küldi az ex Instragramját, hogy ugyanonnan teszi fel a képeket, ahol a párom is van... Elkapott a hányinger hirtelen, mert nem tudtam, hogy mi ez. Rákérdeztem a barátomnál kerek-perec, mire elmondta, hogy igen, a szülei elhívták a volt barátnőjét is, de ő ezzel konkrétan az indulás hajnalán szembesült és nem akart balhézni, mert tudta, hogy az anyja mennyire várta a családi nyaralást, tavaly február óta sehol nem voltak együtt. Engem meg nem akart ezzel idegesíteni, mert tudta, hogy akkor két hétig másra sem gondolok majd és remélte, hogy "nem derült ki", meg hogy neki én vagyok a legfontosabb és minden nap rám gondol, stb.

Hazajöttek, volt emiatt egy kisebb vitánk és belátta, hogy ez így nem működik és hogy mostantól tényleg kerülni fogja, nem segít neki és beszél a szüleivel is. Múlt héten meg is volt állítólag a beszélgetés.

Erre tegnap hívja az anyja, hogy képzelje el, mi történt, a volt barátnője albérletében csőtörés lett a fürdőszobában és szét kell verni az egészet, 3 hétig se fürdőszoba nem lesz nála, se víz és hogy ő felajánlotta, hogy költözzön HOZZÁNK. Ide, ahol ketten élünk, egy másfél szobás lakásba. Mikor elmesélte a barátom, mondtam rögtön, hogy nem. Mondja meg az anyjának, hogy hárman itt sokan lennénk, nem vagyok hajlandó majdnem 1 hónapig nap, mint nap nézni a volt barátnőjét az otthonunkban. Főleg hogy gyanítom, "véletlenül" a fürdőszoba-javítás elhúzódna, már ha egyáltalán igaz a sztori. Az anyja nagy ötlete erre az volt, hogy miért nem költözöm haza vidékre akkor addig a szüleimhez én, elvégre úgysincs már több vizsgám az egyetemen, nem kell tanuljak, tehát semmi nem indokolja, hogy maradjak Pesten. Meg hogy én csak a saját frusztrációmat és önbizalomhiányomat vetítem ki arra a lányra és hogy nekem pszichológushoz kéne járjak, mert nem normális, hogy ÉN utazom a párom volt barátnőjére és mindig a rosszat látom minden tettében.


Komolyan még a fejem is belefájdul és kezdek kételkedni a saját épelméjűségemben is lassan.


2021. jan. 20. 15:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/157 anonim ***** válasza:
98%

Ugye ez valami rossz vicc? 🤣 Mert még olvasni is szörnyű volt. Én az első olyan alkalomnál ahol az "ex" szóba kerül és védve van már húztam is volna el hogy akkor tessék lehet jönni.

Amit a pasid csinál is borzasztó, de amit az anyja még jobban.

Te meg jó hülye vagy hogy tűröd. De komolyan.

Le lehet pontozni, meg minden de nincs az az ember aki miatt ezt én elviselném. Ennek a pasinak aranyból van a farka vagy mi??? Hogy ennyit ér...? Az "anyós" kicsit sem titkolja hogy szét akar benneteket választani és a kettyós csajt akarja vissza. Látszólag a pasidnak sincs ez ellen kifogása.

Én nem tudom miért van ennyi megalkuvó szolgalelkű ember, de az anyós nyakára rátérdelve köszönnék el a "páromtól" a helyedben.

2021. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/157 anonim válasza:
99%
Szia. Párod mit szól ehhez? Ő benne lenne, hogy költözzön hozzátok az exe? Ha igen, akkor komoly bajok vannak nála.
2021. jan. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/157 anonim ***** válasza:
98%

Szét akarnak szedni a szülők titeket, és újra összehozni a fiúkat az ex-szel. Ez világos.

A barátodnak kellene keményen helyre tenni őket,

2021. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/157 anonim ***** válasza:
99%
Ha a párod nem áll ki melletted és nem állítja le az anyját, akkor hagyd ott. Vicc kategória, amit művel.
2021. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/157 anonim ***** válasza:
98%
A párodnak már rég el kellett volna küldeni az anyját a picsába!!!! Ha nem tud kiállni érted/melletted egy NULLA! Menj onnan. Csak te fogsz szenvedni.
2021. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/157 anonim ***** válasza:
95%
Menekülj
2021. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/157 anonim ***** válasza:
99%

Két út van, ezt tudod te is.

Az egyik, hogy hanyatt-homlok elmenekülsz ettől a pereputtytól.

A másik megoldás, hogy a pasiddal együtt menekültök ettől a családtól.

Középút, ahogy én látom nincs.

Tudod, hogy ki tűrné meg a pasi volt nőjét?

Senki, vagyis én biztos nem.

Harcolni meg felesleges.

A pasidnak kell döntést hoznia, hogy veled tart-e vagy enged a családi nyomásnak.

Neked pedig el kell fogadni a döntést.

2021. jan. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/157 anonim ***** válasza:
97%

Minek vagy még ezzel a pasival?

Egyrészt elmebeteg a családja.

Másrészt total munya a csávó, ha képes elmenni nélküled nyaralni, ( bár nem tudom hova lehet most menni fizetős helyre, mert azt jobban elhittem volna ha azt írod a saját nyaralojukba mentek.) és utána még nem vágja az anyjára az ajtót és rohan haza hozzád mikor meglátja az exet.

2021. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/157 anonim ***** válasza:
86%
Úristen. Mondjátok, hogy nem csak én gondolom úgy, hogy ez egy kamu. Senki se ilyen beteg, hogy a fia exét oda akarja költozteni a fiához, úgy hogy van ,barátnője?
2021. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/157 kicsibarany ***** válasza:
97%

Legkésőbb a közös nyaralásuknál már otthagytam volna a pasit. Az anyja és az exe irányítja, mert nem teszi helyre őket amint látod. Most komolyan, kell ez neked?

Még most menekülj, amíg csak fél éved ment rájuk.

2021. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!