Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerek elmúlt 18 éves és...

Ha a gyerek elmúlt 18 éves és otthon lakik, kell otthon pénzt adnia és mennyit?

Figyelt kérdés
Ha nem túl indiszkrét megirnátok h mennyit kerestek,és mennyit adtok le belőle otthon,ha adtok.
2010. aug. 15. 13:13
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
90%
én tanulok még ,nem várhatják el a szülök h azért mert itt lakom pénzt adjak nekik. ha már dolgoznék akk jogosnak érezném ,igy nem
2010. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
69%
Nem a kor a fő meghatározó ebben a témában. Ha van saját jövedelmed, igenis köteles vagy anyagilag beszállni a közös költségekbe. Meg kell beszélni a szüleiddel, mennyi legyen az az összeg. Ha ők nem igénylik, akkor nyiss valami megtakarítási lehetőséget és oda gyűjtsd a pénzed.
2010. aug. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
83%
Én azt hiszem, nem kérnék a gyerekemtől pénzt (bár ő mégcsak 10 éves). Ha mégis kérnék tőle, akkor félretenném neki, úgy, hogy ne is tudjon erről. A nőveréméknél a legnagyobb gyerek 20 éves, neki alkalmi jellegű munkái vannak, mert tanul még, de neki nem kell hazaadnia a fizujából semmit.
2010. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
77%
a tesóim otthon laknak.80-100 ezer ft a fizetésük,és 20 ezer ft ot adnak bele,de ez csak a rezsi,a kaját maguknak intézik.
2010. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
79%

Ez szülőtől, és az anyagiaktól függ.

Én például hazaköltöztem 24 évesen, és egy fillért nem adtam le. Inkább gyűjtöttem.

Amikor a férjem otthon lakott még őneki sem kellett leadni, így ő is tudott gyűjtögetni.

2010. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
89%
A fiam idén először nyáron alkalmi munkát végzett, nem kértem tőle semmit, de így magának állt bulit, vett ezt azt, nyaralni ment, már az is segítség, hogy nem nekem kellett adni neki. Ősztől ismét sulis lesz, így ez megszűnik. Én ennél többet egyenlőre nem várnék, hogy fizessen, ameddig megtehetem. Később nem tudom mit hoz a jövő, legfeljebb egy 20000-t csak hogy érezze, hogy minden pénzbe kerül, és az élet nem könnyű!
2010. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
98%

Szia!


Én régóta /kb 18 éves koromtól/ havi 10ezret adtam a mamámnak-az Ő házában élünk

amióta ideköltözött a párom és lett egy babánk, azóta húsz ezret adok Neki, és én intézem a nagy bevásárlást


De ez sok mindentől függ, hogy mennyit kell/ene adnod!

2010. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
80%
valahogy így, ahogy az előzőkben írták, de családja válogatja..(közös anyagi helyzet leginkább) meg kő' beszélni VELÜK.. nem az interneten.. :D
2010. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
68%

Jogilag nem.

Jobb helyeken ez úgy van, hogy ameddig tanul - mert ma ritka, ha valaki 18 éves korában már kereső - addig eltartják, amikor meg dolgozik, valahogy ez természetesen jön. Én havi 80-at kereset (nettó) + kajajegy, ebből változó, hogy mennyit adok le. Illetve általában úgy szokott lenni, hogy leadok 30-40 ezret, meg természetesen a bevásárlásnál besegítek (anyagilag értve).

2010. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:

"a tesóim otthon laknak.80-100 ezer ft a fizetésük,és 20 ezer ft ot adnak bele,de ez csak a rezsi,a kaját maguknak intézik." Ugyanez van nálunk is!!

Csak nekik 15 kell plusz a kaját maguknak,de amit főz anya azt ugyanugy ehetik

2010. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!