Normális ez így ?

Figyelt kérdés

Vőlegényemék négyen vannak testvérek.Nagyon jó kapcsolatban vannak.A nagyszülei csakis őt, az egyszem fiút támogatják, a lányokat semmivel sem.Nagyon jól állnak a nagyszülők, de náluk csakis a fiú számít .Normális az , hogy ha bármit kap tőlük a vőlegényem, azonnal elosztja a tesóival?Vagy mivel már felnőtt emberek, nem kellene ezt tennie,

gondolhatna magunkra is ,mint önálló családra (épitkezni akarunk,gyereket tervezünk,stb)Mindezt persze a nagyszülei háta mögött, mert ha ez kiderülne,valószinű nem is kapna többé semmit .Egyébként nincsenek a lányok rászorulva, kb. egyformán állnak mindannyian anyagilag.



2021. jan. 22. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 A kérdező kommentje:
Mi?? ha nincs saját pénzem, akkor ne szüljek? Te gondolod, hogy egyedül az én pénzemből kell a gyereket majd felnevelni??Mi az, hogy semmi közöm a pénzhez? 2 hónap múlva esküvő, ha a felesége leszek , ez nem az én ügyem is?
2021. jan. 22. 16:33
 22/88 A kérdező kommentje:
Egyébként természetesen dolgozok én is,de ha egy család leszünk,közös kasszán, amibe én is beleadok mindent, akkor ez a páromtól is elvárható, nem?
2021. jan. 22. 16:36
 23/88 anonim ***** válasza:
8%

Úgy látom, a gyakori hozza a szokott színvonalat, itt mindenki egy földre szállt szent, aki szétosztaná a pénzt a rokonai között önként és dalolva.

Márpedig azt a pénzt/támogatást a vőlegény kapja, és nem a testvérei. Elég balfék, és szerintem felelőtlen is, hogy osztozkodik. Kérdező, nem biztos, hogy építeni mernék rá családot.

2021. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/88 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan. Ha nincs saját pénzed, akkor ne szülj. Jegyezd meg, hogy magadnak szülsz és annyit szülj, amennyit el is tudnál tartani. Akármi közbejöhet.

Szerinted ki a francnak a pénzéből kéne azt a gyereket felneveli, ha nem a tiedből? Komolyan úgy gondolod, hogy a nagyi pénzéből? A férjed dolgozik, kap fizetést, nyilván hozzájárul a gyerekneveléshez, elvégre az ő gyereke is. De a nagyi pénzéhez akkor sincs semmi közöd, azt a párod kapta és nem ti kaptátok. Ha az egészet szétosztaná a hajléktalanok között, akkor se szólhatnál egy szót se.

Ha a nagyi a párodnak se adna egy fillért sem, ahogy a testvéreinek, akkor mi lenne? Mennél hozzá döngetni az ajtót, hogy te márpedig szülni akarsz adjon pénzt? Milyen alapon várod te el azt a pénzt, amit ő ajándékba ad? A te nagymamád mennyit adott eddig? A te párod nem reklamál?

2021. jan. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 A kérdező kommentje:
teljes a homály nálad előző: nem CSAK az én pénzemből kell egy KÖZÖS gyereket felnevelni, hanem a ketténk (férjem és én) pénzéből.
2021. jan. 22. 17:44
 26/88 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, nem hogy annak örülnél, hogy a párod kap valamennyi pénzt. Ha azt hinnéd alapból csak ennyit kap, akkor azon háborognál miért nem kap többet? Nem mindegy, hogy a nagyszülők osztják el a pénzt az unokáik közt, vagy a párod? Legyél hálás, hogy egyáltalán részesülhetsz más pénzéből. Azt még mindig nem írtad, hogy a te családodtól mennyit kaptok.
2021. jan. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 A kérdező kommentje:
közöd?
2021. jan. 22. 18:16
 28/88 anonim ***** válasza:
94%
Ez így van. De Nem a nagymama pénzéből. Az másodlagos bevételi forrás. Ketten, az azt jelenti, hogy te és a gyereked apja. Hogy gondolatod, hogy az a pénz neked, és a majdani gyerekednek jár? Afelett a párod rendelkezik, és szerencsére okosan. (tudod, vannak akik el isszák).
2021. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
95%
Hát, nem csodálom, hogy a párod inkább elosztogatja a pénzét. Ilyen nő elől én inkább a Dunába dobnám, mint hogy az ajándék pénzra verje a nyálát. Tudod mi jár neked? Az, amiért te saját magad megdolgozol.
2021. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 anonim ***** válasza:
94%
29 Nagyon fájt volna leírnod, hogy semmit nem ad nektek a családod? :) Ne félj, eddig is tudta mindenki, nem véletlenül nem válaszoltál erre. De legalább bebizonyítottad ismét mennyire primitív vagy.
2021. jan. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!