Normális ez így ?

Figyelt kérdés

Vőlegényemék négyen vannak testvérek.Nagyon jó kapcsolatban vannak.A nagyszülei csakis őt, az egyszem fiút támogatják, a lányokat semmivel sem.Nagyon jól állnak a nagyszülők, de náluk csakis a fiú számít .Normális az , hogy ha bármit kap tőlük a vőlegényem, azonnal elosztja a tesóival?Vagy mivel már felnőtt emberek, nem kellene ezt tennie,

gondolhatna magunkra is ,mint önálló családra (épitkezni akarunk,gyereket tervezünk,stb)Mindezt persze a nagyszülei háta mögött, mert ha ez kiderülne,valószinű nem is kapna többé semmit .Egyébként nincsenek a lányok rászorulva, kb. egyformán állnak mindannyian anyagilag.



2021. jan. 22. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
87%
Nekik is* bocsánat elirtam
2021. jan. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
94%

A 23-as válaszodra kérdező: közös kasszán nem attól a papírtól lesztek, amit az esküvőn aláírtok, hanem a bizalomtól. Ennek semmi köze az esküvő időpontjához. Ha a párod akarta volna, akkor már most is megosztaná veled mindenét, de inkább a megkérdezésed nélkül - egyébként nagyon helyesen - szétosztja a testvérei között. Ha arra hajazol, hogy akkor ezután majd megmondhatod neki, hogy mire költheti a saját pénzét, mert az már a tiéd is, azt felejtsd el. Nem minden vagyon lesz közös attól, hogy összeházasodtok.

Ha jól értelmezem, akkor abból, amit a nagyi ad, a negyed részét a párod megtartja. Akkor meg mi a problémád? Hogy azt kevesled? Ahelyett, hogy megköszönnéd? Úgy, hogy a te részedről egyáltalán nem jön ilyen kis extra juttatás a családi kasszába? Nem szégyelled te magad?

2021. jan. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 A kérdező kommentje:
10millával lehetne mit kezdeni, de ha csak a negyede marad meg a szétosztás után, azzal nem sokat lehet csinálni.
2021. jan. 22. 21:16
 44/88 anonim ***** válasza:
92%

Már kezdem azt hinni, hogy trollkodsz. Ennyire nyíltan számító, aranyásó nem lehetsz.

Tudod mit kaptam a családomtól nászajándékba annak idején? 10 darab törülközőt.

Mikor anyósomék meglátogatnak minket, mindig hoznak valamit. Múltkor egy 6 darabos fagyis kanál készletet kaptunk. Következő alkalommal meg a macskának hoztak valami finomságot. 10 milla, hát pofám se lenne elfogadni. Megkeresem inkább magamnak, arra még büszke is lehetek. Mondd, hogy csak trollkodsz.

2021. jan. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
90%

De jó lenne, ha a vőlegényed is láthatná/olvashatná, amiket írsz!

Azt hiszem, holnaptól nem lennél menyasszony.

2021. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 Savlekotő ***** válasza:
92%
Más 10 milliójára ne asszociálj,mert nagyot koppanhatsz ha a pasi megneszeli hogy pénzért vagy vele,és kisemmiznéd a testvéreit is csak hogy a tíz misire is te tehesd rá a kezed,úgy kirak babám mint macskát eü sétára vagy tarifásként kezel,mert ez se különb attól aki ilyen nyíltan pénzéhes és vinné azt amihez semmi köze,az a tiéd amiért megdolgozol,de gondolom a munka világa nem ismerős neked.
2021. jan. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 Savlekotő ***** válasza:
92%
A csávó szerintem tudja róla a pénz központúságot,ez látszik messziről egy emberen, ezert nem ad neki már most lóvét és hisztike van Krisztikénél.. Nem lesz itt esküvő .. Maximum házassági szerződéssel,ne hogy a házat bugyiját is elvigye később..
2021. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/88 A kérdező kommentje:

mondtam, hogy tehetősek a nagyszülei, és már ne is haragudjatok, de kinek adnák, ha nem az unokának??????????talán a szomszédnak???????

miért kellene érdekelnie engem, hogy kiskanalat, vagy miféléket kaptál ?Sajnáljalak? Mi a fészkes fenét tehetek én róla?? Bár kaptál volna valami értékeset, szivből kivánom!

2021. jan. 22. 23:00
 49/88 A kérdező kommentje:
10 millát megkeresni több év. Miért ne fogadhatná el, üljenek rajta a mamáék inkább? Ugyse csinálnak vele semmit, egy családalapításnál meg minden pénz jól jön.Úgyis ő örökli, legfeljebb most kicsit előbb kap néha belőle.Hál isten a mamájáék nem akarják a pénzüket sírba vinni, miért ne adhatnának belőle még életükben?Azért mert itt egyesek nem kaptak semmit,meg el se fogadnák, nem értem miért kellene lesülnie a bőrnek a képemről, csak mert a páromnak meg nyomják a pénzt.
2021. jan. 22. 23:13
 50/88 A kérdező kommentje:
és nem tudom miért óbégattok, hogy pénzéhes, meg ilyen-olyan vagyok.Nem, nem vagyok az, csak józan.És miért szórná a Dunába,nem hülye! Nem irigy vagy, ezért acsarkodsz?
2021. jan. 22. 23:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!