Normális ez így ?

Figyelt kérdés

Vőlegényemék négyen vannak testvérek.Nagyon jó kapcsolatban vannak.A nagyszülei csakis őt, az egyszem fiút támogatják, a lányokat semmivel sem.Nagyon jól állnak a nagyszülők, de náluk csakis a fiú számít .Normális az , hogy ha bármit kap tőlük a vőlegényem, azonnal elosztja a tesóival?Vagy mivel már felnőtt emberek, nem kellene ezt tennie,

gondolhatna magunkra is ,mint önálló családra (épitkezni akarunk,gyereket tervezünk,stb)Mindezt persze a nagyszülei háta mögött, mert ha ez kiderülne,valószinű nem is kapna többé semmit .Egyébként nincsenek a lányok rászorulva, kb. egyformán állnak mindannyian anyagilag.



2021. jan. 22. 12:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/88 A kérdező kommentje:
Nem csak nekem kell a gyerekhez a feltételeket megteremteni, hanem KÖZÖSEN a párommal. A nagyszülőre meg bízd rá, hogy kinek mennyivel segit be.És mondtam már, hogy dolgozok.Nem menti a pénzét, csak szerinte igy igazságos a tesóival.Már most is közös kasszán vagyunk.
2021. jan. 23. 00:09
 62/88 anonim ***** válasza:
87%
Alapvető baj van az értékrendeddel kérdező.
2021. jan. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/88 Savlekotő ***** válasza:
90%
A párodnak járt ő meg szétosztotta a testvérei közt,emészd meg,.. Vagy linkeld neki a kérdésed tuti nem akar utána se esküvőt gyereket meg legkevésbé--
2021. jan. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/88 A kérdező kommentje:
Most, hogy olvasgattam itt a gyakorin, most látom, hogy te mindenkibe beleállsz!! Erre vered ki esténként?
2021. jan. 23. 00:12
 65/88 Savlekotő ***** válasza:
89%
Nem tűnik fel hogy 58 válaszadó tőlem független ugyan azon a véleményen van hogy veled van a baj..
2021. jan. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/88 anonim ***** válasza:
92%

Idefigyelj kérdező. A kiskanalat nem azért írtam, hogy lesajnálj, mert nincs miért. Ebből is látszik, hogy csak a pénz jár a fejedben. Azért írtam, hogy vedd észre a különbséget a normális gondolkodás meg a pénzhajhászás között. Nem kell sajnálni, mert tele vagyunk pénzzel, és képzeld nem a nagyitól kaptuk, hanem dolgozunk és spórolunk. Szerencsére nem kell senkitől kuncsorogni, mint neked, hogy gyereket tudjak szülni a más pénzén.

Az exem anyja ugyanilyen volt, mit a párod nagyanyja. Állandóan tömni akart minket pénzzel, és én minden egyes alkalommal visszautasítottam, pedig akkor még nem voltam ennyire eleresztve, mint most. Nem is értem, miért kellett volna elfogadnom, nem dolgoztam meg érte, én addig nyújtózkodok, ameddig a takaróm ér.

Azt meg nem tudom, honnan veszed, hogy sehol nem írtad, hogy abból neked jár valami, mert egész végig arról beszélsz, hogy a párod miért osztogatja szét, mikor az nektek milyen jól jönne. És ha a felesége leszel, akkor neked is lesz hozzá közöd. Erről szól az egész.

Igen, a nagyi kinek adja, ha nem az unokáknak, a párod közreműködésével pontosan ez történik, de te mégis azon vagy fölháborodva, hogy miért nem neked adja.

És még mindig nem veszed észre, hogy nem az a probléma, hogy elfogadjátok tőle, hanem az, hogy azok elől akarod elvenni, akiknek egyébként jár. Azért, hogy TE szülhess. Mert a saját pénzedből nem telik rá, akkor elvennéd a másét. Ez a nagyon undorító hozzáállás.

2021. jan. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/88 A kérdező kommentje:
sehol nem irtam, hogy a sajét keresetemből nem tellene rá. De közös gyereket nem én egyedül akarok eltartani, az a szülőK dolga, nemcsak az anyáé.Igen, azt irtam, hogy NEKÜNK milyen jól jönne, nem azt, hgy NEKEM. Ragozás megy neked?Az, hogy a nagyi öröksége kinek JÁR, azt a nagyi fogja eldönteni, nem te. Ha ő csak az egyik unokájára akarja hagyni, akkor annak jár. slussz.Igen, az egy tény, hogy ha összeházasodunk, nekem is közöm lesz a pénzéhez, ahogy neki is az enyémhez,végülis már most közös kasszán vagyunk.Az , hogy te visszautasitottad a felkinált pénzt, gondolom nem teszi ezt mindenki számára kötelező eljárássá. Más meg elfogadja. És??Magánügye mindenkinek. Nem hülyéztelek le érte.Nem venném el a másét. A nagyi annak adja, akinek akarja. A párom meg a háta mögött osztozik a tesóival .Nem kell belemagyaráznod hülyeségeket az irásomba, hogy el akarom venni, hogy szülhessek,stb. Hol olvastad ezt a hülyeséget??
2021. jan. 23. 01:05
 68/88 Savlekotő ***** válasza:
89%
Mivel a párod ember testvér.. Nem akar kisemmizni másokat. De látom nem érted meg a lényeget,inkább örülnél hogy tisztességes ember,nem te a pénzen vagdalkozol hogy ő kinek adja amit ajándékba kapott.. Értékrend...
2021. jan. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/88 anonim ***** válasza:
89%

"nekem is közöm lesz a pénzéhez" = ebben nagyon tévedsz, kérdező!

Az örökség, a családtól kapott vagyon sose lesz a tied.

A közös kassza csak a párod keresetére vonatkozik.

2021. jan. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/88 A kérdező kommentje:
hát tudod ha beleteszi a közösbe, mint ahogy eddig is mindig tette, akkor az a közös kasszában van és közösen gazdálkodunk belőle.Nálunk ez igy van.Ha tetszik neked,ha nem,akkor is.
2021. jan. 23. 01:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!