Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezen változtatni?

Hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne hogy a családomban már mindennaposak a szülő-gyerek veszekedések és ez engem nagyon idegesít 16/f vagyok. Igazából jó módban élünk minden megvan ami kell de nem is ez a lenyeg. A veszekedések nem az alkohol miatt vannak ne olyan képzeljetek el mint egy alkoholista apa. Egyszerűen az a helyzet hogy amikor hazajön munkából anyám vagy apum akkor mindig megy ez a "ez miért nincs elpakolva, ti itthon vagytok az online oktatásba egész nam és nem csináltok semmit. Kezdem úgy érezni hogy nem vagyunk egy család csak 2 felnőtt és 2 gyerek. Őszinten beszélek most: jobban érzem magam itthon ha egyedül vagyok mint mikor itthon van mindenki. El szeretnék menni pszichológushoz bár erre most nem lenne lehetőség. Nyilván tudom hogy nekem kéne változtatnom de már nagyon unom hogy minden este az ordítás van és feszült hangulat. Mit lehetne ilyenkor tenni esetleg másoknál is volt ilyen.
2021. jan. 22. 19:24
 1/8 Savlekotő ***** válasza:
35%
Valószínű csak együtt laknak,és nem veled van bajuk hanem egymással,az egy légtérrel, de te vagy mindkettőnek kifogásos villám hárítója hogy ne kelljen szembe nézni egymással meg a probléma gyökerével.
2021. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát mondjuk az nem tiktok hogy a szüleim egy kicsit elhidegültek egymástól.
2021. jan. 22. 19:32
 3/8 anonim válasza:
45%
Majd megtudod ha dolgozol... Doldoznak, faradtak, te pedig egesz nap otthon, ha màr elmosogatnal felsepernel meg foznel nekik egy kavet, mindez ossz fel oradba telik... OK meg hajtanak robotolnak hogy tudjanak enni adni a szádba és mire haza ernek folytathatjak a munkát funyiras fozes mosogatas mosas egy kis ez egy kis az meg sem állnak lefekvésig... És még te akarnal menni pszichologushoz.... 12 eves hugom spagettit fozott nekik valamelyik nap mire haza értek, rogton feldobta a besavanyodott napjukat a munka utan...és még meg sem kérték rá,csupan meglepi volt..
2021. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
62%
1-es, lehet benne igazsag de ha a fiuk semmirevalo... Te is ki lennel akadva... Nem 8 éves. Hanem 16
2021. jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Itt azzal kiegészítenem hogy mindent elvégzek amit mond tehat felporszívózok és ha kell el is mosogatok csak volt hogy felporszívóztam a házat és egy kis sarokba maradt valami pókháló. Természetesen anyam kiszúrta és egyből mondta hogy te itt 100% hogy nem porszívóztál fel stb... M1 be kell látnom hogy szar a családi kapcsolatunk es ezen már rég változtatni kellett volna csak senki nem teszi meg az első lépést. De szerintem el fogok beszélgetni anyámmal őszintén hogy valamin VÁLTOZTATNI kell mert így ez mindenkinek szar.
2021. jan. 22. 19:48
 6/8 anonim válasza:
Akkor bocsánat, hirtelen jött velemeny volt mert talalkoztam már ilyen helyzettel... Beszelj vele mindenkepp, de ha egymassal van bajuk ultesd le mindkettejuket egyszerre
2021. jan. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A stressz állhat mögötte, valakin le kell vezetni. Nem hiszem, hogy pszichológus kellene, amúgy sem egyszerű ez az időszak, nekik sem, neked sem, a kamaszkor önmagában is gáz tud lenni, de még a bezártság, meg a többi, frusztráltak ők is, Te is, a megoldás a közös programok lenne, szabadtéren, kirándulás, ilyesmi. Ahol ők is és Te is tudsz lazítani, kikapcsolódnának, közelebb kerülnének egymáshoz. Ha látsz rá esélyt, próbáld kicsit összeboronálni őket, vegyél vmi sütit, készíts nekik oda egy bort estére, hagyd őket kettesben, hogy foglalkozzanak egymással, kicsit több időt töltsenek egymással, érdemi időt. Aztán veled is foglalkozzanak többet, lehet, hogy már játszmák alakultak ki, berögzött dolgok jönnek elő, muszáj szólni hogy miért nincs rend stb, de ez csak egy jelenet a színdarabból, amit mindig eljátszanak, mint megszokás, ebből kéne kizökkenteni őket. Itt kevés, ha 100%-ot is adsz bele, mert nem ez a probléma forrása. Szabadidő, pihenés, egymásra figyelés. Tereld össze a családot, és mindenki idege kisimul majd. Reméljük, hogy hosszú távon is. Legyenek új közös hobbik, elfoglaltságok. Mi esténként elmegyünk sétálni a gyerekkel hármasban, vagy biciklizünk egyet.. Még a vásárlás is családi program ebben a hülye helyzetben ami van. Alig várjuk, hogy tényleg fel lehessen lélegezni. Addig akkor is stresszelünk, mikor nem érezzük stresszesnek magunkat. Belénk égett. Ki tudja nekik milyen gond nyomja a vállukat, amit nem mondanak el, nem terhelnek vele. Sok sikert, és zárd ki őket inkább a fejedből, ha nem hajlanak rá, hogy normálisabbak legyenek. Mondd meg, hogy leépülsz otthon ettől a negatív hangulattól, kicsit kapják össze magukat, kérdezd meg mi a baj, mi segítene ezen a helyzeten, mert a tanulásra sem tudsz így koncentrálni, mert foglalkoztat, hogy veled van a baj?? :O Szóval beszélgessetek. Az lesz a legjobb. És lepd meg őket vmivel, hogy kizökkentsd őket. :)
2021. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tud jó irányba sehogy sem változni a helyzet. (Stagnálni nem fog vagy egyre rosszabb vagy jobb lehet csak.) Akkor jársz a legjobban, amint teheted el kell költözni. És saját utadon járni. Rokonokat nem lehet megválasztani, olyanok amilyenek. Egyedül csak barátot lehet választani az életben arra van lehetőség. (Igaz barátot viszont nagyon nehéz találni aki ténylegesen az, de ha találsz az éri a legtöbbet az éltben.) Azért remélem nem értesz félre remélem jó irányba rendeződnek a dolgaid a családoddal. Két szó a végére sorrend nincs: kommunikáció, tettek
2022. jan. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!