Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben tudok...

Ebben a helyzetben tudok valamit tenni? Kell valamit tennem?

Figyelt kérdés

Van barátom, akivel együtt is élünk egy ideje már. Nekem van két gyerkőcöm, neki egy. Az övét anyuka neveli, az enyémek velem vannak.

A láthatásokkal nem mindig él, ez tény. Én már többször mondtam, hogy mondja hogyan, én pedig segítek neki, hogy láthassa a gyereket. Nem látok benne ellenfelet, sokkal inkább áldozatot, hiszen ő aztán nem tehet semmiről. Ő egy kisgyerek, aki szeretetet, törődést és időt érdemel mindkét szülőjétől.

A nagymama is elhozhatja láthatásra. A barátom anyukája hozta el most is, a nyáriszünetre. Meg vol beszélve, hogy elhozza tegnap haza a barátom, de nem adta neki a nagymama (születésnapot ünnepeltünk, náluk voltunk), de ehelyett lett egy jó nagy balhé.

Engem gyűlöl ez a nő, pedig nem nagyon beszéltem vele, eddig kétszer látott...a szüleimet nem választhattam meg, sajnos. Így lenéz, mert én cigány vagyok, az ő családjuk meg magyar. Dolgozok, igyekszem tiszta, rendes otthont biztosítani mindannyiunknam. Főzök, mosok, takarítok munka mellett és el tudom tartani a gyerekeimet (4 évet voltam egyedül előtte).

A vita után csak azt tudtam mondani, hogy támogatom, hogy szeretném segíteni abban, hogy a fiával legyen és ne veszekedjen az anyjával, ne akarja megverni (mert mondta, hogy szívessen megütné), hanem akkor hozza el jövőhéten a gyereket, aztán ha nem 2, hanem 4 hetet lesz nálunk, az sem baj, megoldjuk, mert társak vagyunk és mivel az ő fia, neki fontos, így nekem is az.

Kicsit rosszul éreztem magam, mert ezután mi elmentünk négyen fagyizni, de az ő fia szomorúan ott kellett maradjon a mamájánál.


Igyekeztem itthon is csitítani, hogy semmi baj, az se baj, ha engem utál az anyja. Nézzük a gyereket, nem tehet olyant, amit felhozhatnak ellene, hogy ne láthassa.


Én ebben tudok még valamit tenni? Kell tennem valamit? Mit mondhatnék még, hogy támogassam?


2018. júl. 29. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Szia. Nem ismerlek, de az írásod alapján a párod baromi szerencsés, hogy ilyen értelmes, intelligens nõt talált. Sajnos manapság még mindig ott tartunk, hogy a cigány származás automatikusan beskatulyázza az embert, hendikeppel indul. Úgy tǔnik, a kedves mama is eme korlátolt elv híve. Ez ellen nem tudsz mit tenni. Szerintem az, ahogy hozzá, a párodhoz és az adott helyzethez állsz, elismerésre méltó Es követendõ. Én a helyedben folytatnám ezt, ha megfeszülsz sem tudsz az ilyen ember kedvére tenni. Illetve lehet megérne egy próbát a sokkterápia. Egyszer leültetnèm a kedves mamát, és szembesíteném a viselkedésével. Elmondanám neki, hogy tudod hogy nem kedvel azert mert roma vagy, de értse meg hogy te errõl nem tehetsz. Az ember a családját nem tudja megválasztani. Te õt egy okos nõnek tartod(igen, itt nyalizz neki kicsit:) ), ezért arra kéred próbáljon meg a származásodon túllépni és csak téged, az embert nézd, ahogyan viszonyulsz a párodhoz Es a fiához. Hátha ez segít és kizökkenti õt az utálatból. Sok sikert:)
2018. júl. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tegnap beszélgettünk, miután hazajöttünk. Mindketten úgy gondoljuk, hogy a gyereket kell nézni. Mondjuk este az anyukája megkapta a magáét. A barátom kiosztotta, de utána gondolkodtunk el azon, mi lehet az oka, hogy nem adja oda a gyereket. Nekem jutott eszembe, hogy valószínű az ok én vagyok. A fiának elmondta, mit gondol, ő meg ugye nekem. És előtte (amikor nem tudott rólam) simán odaadta a gyereket, most, mikor tudja, hogy hozzánk hozza haza, már nem.


Pedig ezért én nem tettem semmit. Persze nem is én vagyok itt a lényeg, ő állítólag mindenkiben talál hibát, bennem ezt találta. Sajnos.

Szeretnék segíteni, hogy jobb legyen. Tegnap csak sírt szegény kisfiú, olyan szomorú volt. Én nem szólhattam, csak "szótfogadtam", hogy indulunk és útközben próbáltam nyugtatni a barátomat. Nagyon dühös volt.

Ennek a nőnem sajnos semmi sem használ. A fiát is bántja (szavakkal, tettekkel), a másik fia nejét is csak elviseli (és szúrkálódik, ha teheti), pedig ők 10-en pár éve együtt vannak, évek óta házasok is és közös baba is van már.

2018. júl. 29. 09:43
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Amit nem értek: a párod kisfia miért a mamánál van, és miért nem nálatok? Ez ugyanis nem a mama döntése, hanem a párodé meg a gyerek anyjáé és ebbe a mama nem szólhat bele.

Ezt az anyukával kellene megbeszélni, hogy a kisfiú nálatok legyen, amennyi idöre el tudjátok vállalni, mert neki is rossz, hogy a nagymama miatt lemarad sok mindenröl.

Másrészt meg a párod helyében nem hagytam volna ott a kicsit, hanem összecsomagoltam volna a cuccait és viszem öt magammal.

Amíg a mama ennyire gyülölködö, addig a gyereket nem szabadna ráhagyni, mert igen komoly lelki sérüléseket okoz a fiúnak, amit utána nehéz vagy majdnem lehetetlen helyrehozni!

2018. júl. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

"Ebben a helyzetben tudok valamit tenni? Kell valamit tennem?"


Nem, NEKED nem kell semmit tenni, viszont a PÁRODNAK mint APÁNAK igen!

A gyereket nem hagyni a nagymamánál, mert csak tönkreteszi a gyereket, a gyerek kapcsolatát az apjával, és veled.

Viszont ez KIZÁRÓLAG az apa dolga lerendezni és nemcsak ennyi, hanem ez KÖTELESSÉGE is, ha felelöségteljesen akar a gyerekkel szemben eljárni!

A nyári szünet meg a láthatás a PÁRODNAK jár és NEM a MAMÁNAK, szóval szedje össze magát és hozza el magához a gyereket, ehhez NEM KELL a mama engedélye!

2018. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

El akarta hozni. A kiabálás után (az anyja kiabált) felállt az asztaltól, azt mondta, hogy megyünk és hozzuk a kisfiút is. Ebből mégnagyobb kiabálás lett, aztán minket kiküldött. Azt tudom, hogy el akarta hozni, de nem adta az anyja oda.

A gyerek anyjával úgy volt megegyezve, hogy egy hét a mamánál, aztán jön hozzánk és hó végén majd újra a mamánál.

A nagymama és az anyuka jelenleg éppen jóban vannak. Néha puszipajtások, néha utálják egymást.

Most éppen közösen utálják a barátomat. Miután eljöttünk, nemsokára hívta a barátomat a gyerek anyja, hogy mi is volt?


Nem láttam még ilyen dühösnek. Szerintem csak az tartotta vissza, hogy ott volt a fia meg a tesója a családjával.

Azt mondta, hogy bemegy a gyámügyre, aztán kérni fogja, hogy a láthatás csak az övé legyen, mivel régen ő önszántából megosztotta az anyjával. Így akkor nálunk lesz, amikor érte tud menni. Inkább dolgozzon kevesebbet (most heti 7 napon Dolgozik 14-16 órát, mert nincs alkalmazottja. Aki volt, az meglopta, a másik meg nem a munkára figyelt. Én sem látom túl sokat, pedig vele élek), aztán menjen a fiáért. Én ezt mondtam neki, nem tudom, hogy ez mennyire jó tanács. Ez butaság?

2018. júl. 29. 10:08
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
Ebben az országban sokan utálják a cigányokat, és nem ok nélkül. Te okosnak, intelligensnek, jólelkűnek tűnsz, de ezt a párod exanyósa nyilván nem tudja, ő csak a bőröd színét látja. Valahogy jobban meg kéne ismerniük, hogy lássák, jó kezekben van a gyerek, ha nálatok van.
2018. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A batátom anyját emlegettem és a gyerek anyját (a barátom exe). Persze biztosan hallott rólam, de ő eddig nem szólt. A barátom anyja meg

.. Hallott is rólam és tegnap találkoztunk másodszor. Első alkalom után leírt minket. Nem mintagyerekek, otthon valóban rosszalkodnak. Viszont ha elmegyünk, vállalhatóan viselkednek.

2018. júl. 29. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!