Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlanak a családi...

Hogyan zajlanak a családi összejövetelek kisgyerekek mellett nálatok?

Figyelt kérdés

Érdekelne az is, havonta/ évente kb. hányszor találkoztok? Mennyi idősek a családban levő gyerekek, és hányan vannak? Hány órát töltötök el a vendégségben?


Ha a párom családjával vannak az összejövetelek ünnepen, névnapon, születésnapon; ők szinte semmit nem beszélgetnek egymással, csak a gyerekekkel foglalkoznak. 5 és 3 éves a két gyerek, ez így van már szinte a születésük óta. Együtt van a család úgy 4-5 óra hosszát, hogy csak a gyerekeket nézegetik, mit csinálnak, és ennyi. A felnőttek alig szólnak egymáshoz. Nekem ez nagyon furcsa. Csak az érdekelne, ez így van-e a legtöbb kisgyermekes családban.


2021. febr. 16. 12:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
98%
Tesómék 300 km-re élnek tőlünk, egy 3 és egy 1 éves gyerekkel. Kb 3-4-5 hetente jönnek egy hétvégére, mikor hogy jön ki a lépés nekik. Mi is nonstop a két gyerekkel foglalkozunk, de mi sokan vagyunk olyankor. A 2 gyerek, tesóm és felesége, másik tesóm a párjával és anyukám és én, tehát 6 felnőttre jut 2 gyerek. Legalább 1 felnőtt van a 2 gyerekkel mindig, de inkább 2 felnőtt, a másik 4 beszélget egymással ÉS azzal a 2-vel is akik a gyerekekkel vannak, amikor van rá lehetőség. Mi a gyerekek mellett is tudunk beszélgetni. Nyilván nem pont úgy, mintha nem lennének ott, de azért tudunk egymásra is figyelni.
2021. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk csak nekem van gyerekem. Az egész rokonság elég karcsú. Nálunk szüleim és nagyszüleim általában a gyerekkel foglalkoznak, én meg addig tudok normálisan dumálni tesómmal és párjával vagy a férjemmel. Meg nálunk így beszél mindenki mindenkihez, ha olyan van. Ez általában karácsonykor és egyéb ünnepnapokon van.
2021. febr. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk szerencsére nem. Három gyerek van a családban, 3-5 évesek, ők eljátszanak a nappaliban, mi felnőttek pedig elbeszélgetünk, iszogatunk, sztorizgatunk az étkezőben. Kb havonta találkozunk. Nem azért megyek oda, hogy a gyerekekkel legyek, hanem kiváncsi vagoyk mi van a tesóimmal, szüleimmel.
2021. febr. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
98%
A gyerekek (négyen) elvannak egymással (nem csecsemők), a felnőttek meg beszélgetnek. Ha valami gondjuk van a gyerekeknek, a saját szüleik ellátják. Nem is gondoltam, hogy másutt másképp lehet!
2021. febr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Mi elég sűrűn összejövünk.

Az én részemről a közeli családban csak nekem vannak kicsi gyerekeim, 4,5 éves és 5 hónapos. Tesóim gyerekei kiskamaszok-kamaszok, meg felnőtt is van.

Nyilván a kicsik vannak középpontban, de mindenki beszél mindenkivel. Nincs olyan, hogy 2 ember külön elvonul mondjuk. Olyan szokott lenni, hogy külön a férfiak és külön a nők összeülnek. De általában keresztül kiabálunk mindenkin, szeretünk jókat beszélgetni, elég hangos család vagyunk😁

A férjem rokonságában több a pici.

Ugye vannak a mieink, meg van még egy 1 hónapos, 8 hónapos és egy 3 éves. Meg itt is vannak kiskamaszok is. Nyilván azért itt is a kicsi gyerekek vannak középpontban, de ugyan úgy itt is mindenki beszél mindenkihez, itt is hangosak vagyunk.

Ilyen alkalmakkor ha mondjuk délre megyünk ebédre, simán ott vagyunk este 8-9-ig (most a korlátozás miatt nyilván nem, de normál időkben igen). Mi mondjuk most a pici miatt nem szoktunk olyan sokáig maradni.

2021. febr. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Most a járvány előtti időkről beszélek.

Névnapokon, születésnapokon, karácsonykor, húsvétkor szoktunk összejönni testvérem családjával és szüleimmel, ill. feleségem testvérének családjával és az ő édesanyjával (időnként sógorom öccse is ott van a két kisgyerekével). Ez évente 6-8 alkalmat jelent mindkét ágon. A mi gyerekeink a legkisebbek: 7 és 4 évesek. Testvérem gyerekei már nagyok, a legkisebb is 12 éves. Feleségem testvérének a gyerekei is nagyok, a legkisebb 16 éves.

Értelemszerűen csak a mi gyerekeink igénylik, hogy foglalkozzunk velük, de már a 7 éves gyerekünk is remekül eljátszik az unokatestvéreivel.


5 és 3 éves gyerekéknél (ahogyan kérdező írta) logikus, hogy a gyerekekkel foglalkozni kell. Nem okvetlen nézni őket, hanem inkább kiszolgálni (vágni nekik tortát, tölteni üdítőt), válaszolni a kérdéseikre. Ha nincs más, akivel játszhatnának, akkor adott esetben valamennyire játszani is kell velük, mert nem biztos, hogy idegen helyen egymagukban eljátszanak. Ezek egyrészt átmeneti, néhány évig tartó dolgok, másrészt ha valaki szereti a gyerekét, akkor szívesen foglalkozik vele. Apukám egyszer bevallotta, hogy neki nagyobb öröm az unokáival (ill. rokon gyerekekkel) játszani, mint a sógornőinek a szövegelését hallgatni. Teljesen egyetértek vele. :-))))

2021. febr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Szűkebb családi összejöveteleken nálunk hat gyerek és 6 felnőtt van. Kb. 11 -től estig tartanak az összejövetelek, nagyon szeretünk együtt lenni. A gyerekek kisebb korukban is eljátszottak együtt. Figyeltünk rájuk mi, felnőttek is, de mindenki részt tudott venni a beszélgetésben.

Már nagyobbak a gyerekek, 10-16 év körül, most 3 kisebb, 3 nagyobb pusmog együtt, viszont a családi társasjátékokban mindenki szívesen részt vesz, élvezik velünk együtt.

A vírus óta messengeren tartjuk a kapcsolatot.

2021. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%
Akárhova mentünk, mindig az volt, hogy a gyerekek elmentek külön játszani, ha nagyon kicsik voltak, akkor játszottak ott, ahol a felnőttek beszélgettek. Családon belül amúgy hetente találkoztunk, amíg nem jött a vírus.
2021. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%

4-es, ez nálunk is mindig így van, nem téged akarlak sarazni Kérdező, csak nem értem a párod szüleit. Ha a gyerekekkel akarnak csak foglalkozni, akkor miért nem kérnek meg titeket, hogy hozzátok el hozzájuk a gyerekeket? Nyilván a vírus előtti időkre gondolok.

Nálunk egyébként még úgy szokott lenni, hogy mivel kereszt szüleim Budapesten laknak, mi pedig vidéken, amikor haza jönnek, akkor nagyimhoz jönnek, és általában mi is itt látogatjuk meg őket. Ilyenkor általában mind a nappaliban vagyunk, a felnőttek beszélgetnek, én, tizenévesként általában a tesómmal dumálok, aki szintén két évvel fiatalabb nálam, a kicsik pedig játszanak ott maguknak.

2021. febr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az van, hogy a gyerek folyton hozza az aktuális Húú de jó játékot, mi megnézzük aztán beszélgetnénk anyósékkal, de nem tudunk, mert a gyerek mindig előjön és figyelmet akar. Én nem haragszom a kicsire, mert ez teljesen természetes,de épp ezért már nem megyünk át ha sógorék is ott vannak, egyrészt ezért, mert akkor nem tudunk beszélgetni, másrészt azért mert sógorék folyton lesik mit teszünk és ha játszunk a gyerekkel olyanokat szólnak be "na végre hozzáértetek a kisgyerekhez","jaj ne csináljátok azt mert koszos lesz a festő ruhája" ami elvileg koszolásra van :D, meg társai, mindent elemeznek. A sógorék viszont eközben tableteznek és jó ha egy "sziasztok" elhagyja a szájukat és talán még ránk is néznek.

A gyerek cuki,de a szüleit nem tudom elviselni :(

2021. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!