Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszakítani a...

Hogyan lehet megszakítani a kapcsolatot családtagokkal? Van, akinek sikerült?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag a két szülőmön és az egyik nagynénéméken kívül nem kedvelek senkit túlzottan a családban.

A testvérem rendkívül problémás, gyakorlatilag a gyerekkorom jó részét tönkretette, és ennek a mai napig viselem a pszichés következményeit.

A rokonság általam nem kedvelt része tipikusan olyan, hogy csak addig jófejek amíg azt csináljuk,ami nekik jó, de egyébként halálosan besértődnek. Feltétel nélküli szeretetnek nem igazán érezni a magját sem...


Na most én gyakorlatilag alig beszélek bárkivel is, viszont a szüleim szeretnék, ha megmaradna a kapcsolat. Természetesen nekik nem akarok fájdalmat okozni, ők szeretik mindkét gyereküket, ahogyan ezt egy szülőnek illik.

Én viszont haragot érzek sokak iránt, egyszerűen felidegesít a gondolat, hogy míg nekem sokat ártottak, addig ők vígan elvannak.


Ha most megmondanám mindegyiknek, hogy hagyjuk a jópofizást és többé ne keressenek, akkor a szüleimnek okoznék fájdalmat. Megéri jópofizni, de belül azért hiteltelennek érezni magam? Közeleg az esküvőm, és muszájból hívok meg sokakat, csak hogy ne legyen sértődés. Pedig szívem szerint hanyagolnám őket.

Az tuti, hogy ha a szüleim már nem lesznek, akkor ez az egész ennyi is volt, mert őszintén nem akarok másoktól semmit.



2021. márc. 1. 15:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Én megszakítotam a kapcsolatot az, egész családdal, pedig nem mindenkivel voltam rosszban, de olyat nem igazán lehet csinálni, hogy X-ek beszél, Y-nal meg nem, mert akkor akivel beszélsz, úgysem fog békén hagyni a családdal meg a béküléssel.
2021. márc. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%
Miért rontod el az esküvődet?
2021. márc. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én anyámmal beszélek, apámmal együtt él.

Papámmal is beszélek. Nővérem, másik nagyszülő hidegen hagy és a többiek pláne.

2021. márc. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

20 éves korom óta magam látom el. Apám vert. Anyám tapsolt közben, miközben véresre vertek.


Szerinted mennyire nehéz megszakítani ezekkel az állatokkal a kapcsolatot?

2021. márc. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

"En viszont haragot érzek sokak iránt,egyszerüen felidegesit a gondolat,hogy mig nekem sokat ártottak, addig õk vigan elvannak".


Mindennap ezen vivódok, annyira nehéz ez a döntés és a másik az,hogy nincs aki ösztönözne, hogy tedd meg.Mindig azt kapom,hogy mégis csak a testvéreid.Igen,csak nem tudja,mennyi szomoruságot okoztak nekem, mert szégyeltem elpanaszkodni.

Ha te erõsnek érzed magad és van,aki támogat benne tedd meg.

2021. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
34%
Lehet töröltetni a kommentemet, de csakis akkor házasodjon az ember, ha már el is ért egy agyi szintet és nincs beszarva attól ,hogy "Úridden, miccó a családom?", mert pont emiatt van annyi elcseszett emberi élet és nem véletlen csak Litvánia előz meg minket az európai öngyilkossági statisztikában, vagy már az sem. Kérdező, ugye van annyi önkritika benned, hogy legalább gyereket ne szülj, ha már ilyen anyám asszony katonanője vagy?
2021. márc. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó: mondjuk ezt hívják úgy hogy vannak még érzései valakinek. Szerinted egy érzelemmentes robot jobb anya lenne?

2021. márc. 1. 19:00
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 2-esnek igaza van miért hívod meg őket ha nem éreznéd jól magad? Értem lehet, hogy a szüleidnek rosszul esne meg ők besértődnének, de ha a szüleid nem hallgatnak meg akkor már bocsánat, de nem mondanám őket elég jó szülőnek. Mondd el nekik mit érzel, az esküvőd az a TE és a te PÁROD esküvője nem másé. Csak te tudsz jó döntésekkel jó élményeket szerezni ez rajtad áll
2021. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van. Sajnos a szülőket nehéz már ennyi idős korukra megváltoztatni, ezért ebben ugye én szoktam engedni.

De már ideje változtatni sok dologban,ebben is.

2021. márc. 1. 20:05
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, nekem az anyám nárcisztikus, nem is akárhogyan, így muszáj volt megtanulnom, hogy akinek meg kell feleljek, az én magam vagyok, akármennyire nehéz is ez ilyen háttérrel. Tetszik, nem tetszik, ezt neked is meg kellene tanulnod. És azt is megtanultam, hogy aki nem a párom, de beleugat abba, hogy a saját esküvőmre kit hívjak el, amit én, meg a párom finanszíroz, azzal minimalizálni kell a kapcsolatot, különben felvágom az ereimet, úgy ki fog készíteni egy rosszabb napon.

Te nem érzelmes vagy kérdező, hanem manipulálható, amit majd a gyereked fog megszívni, de kibaxott mód, ha érzelmileg nem nősz fel. Azt akarod, hogy majd a gyereked parentifikálódjon-ő lépjen szülőszerepbe-, mert te nem vagy képes arra, hogy felnőttként gondolkodj?-erre is tudnék egy "gyönyörű" példát mesélni a rokonságból, akit privátban tök szívesen megírok, ha szeretnéd, persze-

2021. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!