Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszakítani a...

Hogyan lehet megszakítani a kapcsolatot családtagokkal? Van, akinek sikerült?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag a két szülőmön és az egyik nagynénéméken kívül nem kedvelek senkit túlzottan a családban.

A testvérem rendkívül problémás, gyakorlatilag a gyerekkorom jó részét tönkretette, és ennek a mai napig viselem a pszichés következményeit.

A rokonság általam nem kedvelt része tipikusan olyan, hogy csak addig jófejek amíg azt csináljuk,ami nekik jó, de egyébként halálosan besértődnek. Feltétel nélküli szeretetnek nem igazán érezni a magját sem...


Na most én gyakorlatilag alig beszélek bárkivel is, viszont a szüleim szeretnék, ha megmaradna a kapcsolat. Természetesen nekik nem akarok fájdalmat okozni, ők szeretik mindkét gyereküket, ahogyan ezt egy szülőnek illik.

Én viszont haragot érzek sokak iránt, egyszerűen felidegesít a gondolat, hogy míg nekem sokat ártottak, addig ők vígan elvannak.


Ha most megmondanám mindegyiknek, hogy hagyjuk a jópofizást és többé ne keressenek, akkor a szüleimnek okoznék fájdalmat. Megéri jópofizni, de belül azért hiteltelennek érezni magam? Közeleg az esküvőm, és muszájból hívok meg sokakat, csak hogy ne legyen sértődés. Pedig szívem szerint hanyagolnám őket.

Az tuti, hogy ha a szüleim már nem lesznek, akkor ez az egész ennyi is volt, mert őszintén nem akarok másoktól semmit.



2021. márc. 1. 15:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ja, 6-os és 10-es voltam.
2021. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 kovpet ***** válasza:
100%

"Hogyan lehet megszakítani a kapcsolatot családtagokkal?"


Na, csá, húzzatok el és soha ne gyertek vissza.


"viszont a szüleim szeretnék, ha megmaradna a kapcsolat"


Akkor ők tartsák meg.


A fájdalmas rész meg bullshit. Te éld a saját életed, ők meg élig az övékét. Feldolgozzák, ha valami nem úgy megy, ahogy ők azt szeretnék. De ha nem, az sem a te felelősséged.

2021. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Amit a 6-os kommentemben megírtam nyersen, azt a 12-es még meg is fogalmazta Neked polkorrekten, kérdező.
2021. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Igen de nektek a szüleitekkel van problémátok, én viszont az enyémeket nagyon szeretem, így nyilván más a helyzet.

Miért akarnám a gyerekemet szülő szerepbe kényszeríteni? Mindig is anyatípus voltam, már nagyon korán az életem része volt a gyerekek gondozása. Életemben nem voltam felelőtlen ilyen téren.

Inkább azt lenne jó megtudni, hogy hogyan kell a szülőkkel megértetni a testvérekkel/rokonokkal való rossz viszonyt, hogyan lehet elfogadtatni ezt a helyzetet velük.

2021. márc. 2. 09:08
 15/19 anonim ***** válasza:
60%

"Anya, apa. Van 1-2 ember a rokonságból, akivel nem szeretném tartani a kapcsolatot, mert úgy érzem, nem éri meg és érzelmileg csak lehúz."


Ennyi. Ha nem értik meg a szüleid, akkor nem szeretnek. Amíg ezt tanulod meg hangosan kimondani, a szüleiddel szemtől-szemben, akkor milyen anyatípusról is beszélünk? Aki felnőtt ember létére nem tud kiállni?

2021. márc. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nagyon fekete fehérben gondolkodsz, a világ meg nem ilyen. Van gyereked? Azért némi empátia kell egy családanyába, már nem azért.

Nem kérek több kioktatást tőled, látom hogy csak kötekedsz.

2021. márc. 2. 20:02
 17/19 anonim ***** válasza:
60%
Nem kötekszem, csak rá akarlak döbbenteni, hogy olykor ki kell állnod magadért, olykor a szüleiddel szemben is, tetszik, nem tetszik. Nézz körül, mennyi kérdés van gyakorin, amin azt ecsetelik, hogy elcseszték azzal a gyerekkorukat, hogy sosem álltak ki értük. Jó csemegézést!
2021. márc. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy életed van, egy esküvőd (szurkolok).

Hívd meg a szüleidet, mást ne, és meg is fog szakadni a kapcsolat.

Nekünk már nincsenek szüleink, de a testvéreimnek volt olyan konfliktus, hogy lementünk zéró kapcsolatig.

Nem történt semmi tragédia.

2021. márc. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen megoldottam. Aki keres néha azzal tartom a kapcsolatot, aki nem, azt én sem keresem. :) És így el tudod mondani anyudéknak, hogy XY-t nem hívom meg az esküvőre, mert X ideje nem is beszéltünk, így őt nem szeretném meghívni.
2021. aug. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!