Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lennék alárendelt?

Miért lennék alárendelt?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..



Ez a kérdés ihlette az enyémet


3 kommentben olvasható,hogy

Ez azt sugallja, hogy a feleség teljesen alárendelt lesz az "urának" és az identitásának nagy részét elveszti.

Másik komment,hogy nem vagyok senkinek a birtoka


én például nem szeretem a vezetéknevem,utálom,állandóan diktálnom kell mindig!!,mert senki nem tudja leírni helyesen pl posta,bank,biztosító, iskola munkahely,csomagátvétel...

Ennek tetejébe még két keresztnevem is van,amit szintén nem szeretek és csak az egyiket használom.Párommal hamarosan összeházasodunk és én például az ő vezetéknevét veszem fel egyedül,nincs né,nincs kötőjel

Számomra a né öreglányos 45-50+ nő jut róla az eszembe,

a kötőjeles biztos,hogy nem két vezetéknév két keresztnévvel ez már túlzás és rohadtul hosszú.

Így úgy érzem a legjobb ha csak a párom nevét veszem fel egy keresztnévvel.

És itt jön a kérdésem,én aki saját döntést hozztam miért rendelném ezzel alá magam?

mert más lett a vezetéknevem ?

Attól még senkinek nem vagyok a birtoka.

Miért rendelném alá magam ?


Miért mondják sokan mégis ezt ?


2021. márc. 2. 17:11
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Úgy kezdtem,hogy https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-k..

Ez a kérdés ihlette az enyémet

3 kommentben olvasható olyan dolog,hogy...


Volt egy kérdés ahol egy érdekes kommentet írtam

Kérdés alatti komment ihlette a kérdésem

2021. márc. 2. 18:29
 12/24 A kérdező kommentje:

*Volt egy kérdés ahol egy érdekes kommentet írtak

Kérdés alatti komment ihlette a az én kérdésem

2021. márc. 2. 18:30
 13/24 A kérdező kommentje:

És az én kérdésem az,hogy miért vagyok én ezért alárendelt


Még mindig nem értem és nem jött olyan válasz ami a kérdésemre válaszolna

2021. márc. 2. 18:31
 14/24 anonim ***** válasza:
96%
Akkor vagy alárendelt ha annak érzed magad. Ez független attól hogy hogy változott a neved házasság után (ha változott)
2021. márc. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ezzel,hogy a párom nevét veszem fel csak egyáltalán nem érzem,hogy ezzel ő birtokolna


Másik kérdés

miben érvényesül,hogy valaki alárendelt ?

2021. márc. 2. 18:36
 16/24 anonim ***** válasza:
27%

Ne hallgass az itteniekre. Én múltkor azért lettem leszólva mert háztartásbeli vagyok. Szintén azt kaptam hogy alárendelt vagyok és a férjem szolgája. Kb 3x írtam le hogy én magam választottam ezt a helyzetet, de csak nem akarták elfogadni. Ám legyen, én tudom az igazságot és csak ez számít.

Egyébként én is a férjem nevét vettem fel. Kötőjelesen bénán hangzott, a -né verzió elavult, így maradt ez a lehetőség. Nem bántam meg.

2021. márc. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
82%

"Anyám 50es, ő -né nélkül akarta felvenni apám vezetéknevét, de az apja kiakadt, hogy milyen dolog ez. Úgyhogy vezetéknév-né lett. Utálja!"


EZ AZ, amikor valaki alárendelt, és NEM AZÉRT, meg "vezetéknév-né", hanem mert nem azt a nevet használja, amit akart volna, hanem amit az "ura parancsolt"

2021. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
74%
Milyen ura parancsolta? Anyám apja akadt ki
2021. márc. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
76%

Az a kérdés a "Jánosné" típusú nevfelvetelrol szól.

Én a te nevfelveteledet nagyon praktikusnak és szimpatikusnak találom, tök jó hogy nem hattagú névre torekedsz.

2021. márc. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Így már értem

Köszi mindenkinek

2021. márc. 2. 19:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!