Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mivel szerelitek le a "mikor...

Mivel szerelitek le a "mikor lesz már eljegyzés/kisbaba/párkapcsolat" kérdéseket a család részéről?

Figyelt kérdés

Nem akarom őket megbántani, de baromi fárasztó ezt hallgatni folyton. Egyedülálló 22 éves lány/nő vagyok, jelenleg egyetemre járok és próbálom felépíteni az életem, kapcsolatokat építeni. Covid, lockdown ide, vagy oda, de én úgy érzem, hogy a mostani helyzetből is a legtöbbet hozom ki.

Nyelvet tanulok, sportolok, lett több új hobbim is és eddig úgy, ahogy de sikerült utaznom is (távolabbi helyekre). Plusz ugye tanulok is nappalin.


Sosem éreztem magam magányosnak annak ellenére, hogy rendes párkapcsolatom még nem volt. Nem vagyok befordult antiszociális, de még nem jött az "igazi". Ezt nem gondolom hátránynak, sőt.

Boldog vagyok az életemmel, lehetőségeimmel, terveimmel. Viszont minden családi eseményen a fő téma, hogy én mikor viszek már haza valakit bemutatni, "bezzeg XY már feleség/anyuka", "én ennyi idősen ...". Most a nővéremet eljegyezték, mikor volt a családi vacsora a családdal, akkor egy idő után rám szálltak, hogy na és én mikor fogok már itt tartani?! Előre félek, hogy majd az esküvőn is minden 3. vendég kérdése ez lesz.

Én pedig olyan vagyok, hogy a magánéletemet szeretem megtartani magamnak és nem fogom ecsetelni, hogy kikkel ismerkedtem az elmúlt időben, éppen mi volt a gond stb. Próbálom kínosan elviccelni, hogy hát az én lovagom valahol eltévedt útközben, vagy másra terelem a témát, hogy éppen az egyetemen mivel vagyok elfoglalva, milyen nyelvet kezdtem el tanulni, ilyenek. De nyilván ezeket ismételgetni fárasztó.


2021. márc. 12. 20:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/268 anonim ***** válasza:
97%

Majd amikor akarom.


Ennyi

2021. márc. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/268 anonim ***** válasza:
97%

Azért csinálják, mert más témát nem tudnak feldobni.

Erre az a válasz, amit az első írt, aztán ha csak visszakérdez, akkor vissza kell kérdezni neked is, hogy mit akar cifrázni rajta, megkapta a választ. Aki felhúzza rajta az orrát, azért nem is kár. Ha téged nem tisztelnek meg annyival, hogy ha már mindenképpen beszélgetni akar, akkor ne legyen porsztó, akkor neked sem kell az ő lelkivilágukkal foglalkozni.

2021. márc. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/268 anonim ***** válasza:
92%
Közöld velük, hoyg SOHA.
2021. márc. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/268 anonim ***** válasza:
28%
Ennek akkor zavartak az ilyen kérdések, amikor a helyzet is zavart. Amikor jól érteztem magam egyedül, nem érdekelt, ki érdeklődik...
2021. márc. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/268 anonim válasza:
96%
Diplomatikus válasz a 'Mindent a magaidejében'.
2021. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/268 A kérdező kommentje:

Értem én 4-es, hogy mire akarsz kilyukadni. :)

De ez nem érdeklődés, hanem már kötekedés kb., vagy mintha arra mennének, hogy "sarokba szorítsanak", vagy én nem tudom. Nyilván ha két héttel korábban is elmondom, hogy nincs senki komoly, akkor ez nem fog változni a legközelebbi találkánk alkalmával sem és nem férjjelölttel az oldalamon fogok megjelenni.

2021. márc. 12. 21:13
 7/268 anonim ***** válasza:
94%

Drasztikus: apàcának készülök/terhes vagyok és a tegnap volt az esküvőnk

Vagy a másik megoldás, h.kedvesen megköszönöd a kérdéseket és mosolyogsz.

2021. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/268 anonim ***** válasza:
94%
Mondd azt, hogy 20 évvel ezelőtt.
2021. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/268 anonim ***** válasza:
20%
Mond azt hogy kiderült hogy meddő vagy, voltál rutin nőgyógyászati vizsgálaton és az orvos észre vette hogy petefészek rakod van. Vagy mond azt hogy leszbikus vagy. Vagy hogy apáca akarsz lenni. Vagy azt hogy te csak egy muszlim vallású négernek vagy hajlandó szülni és még keresed a párod.
2021. márc. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/268 A kérdező kommentje:
Miért lenne igazuk?
2021. márc. 12. 22:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!