Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbocsátanátok a párotok...

Megbocsátanátok a párotok testvérének ezek után?

Figyelt kérdés

Dióhéjban annyi, hogy éket akart verni közénk azzal, hogy engem egyfolytában passzív agresszív módon támadott, és úgy gondolta, hogy mivel kettejük közül mindig is ő volt a dominánsabb, a párom majd hagyja, én meg persze kiakadok majd, amiért nem áll ki mellettem vele szemben. Sajnos némileg sikerült is neki összeugrasztani minket, de aztán kibújt a szög a zsákból.

Most már persze nagyon sajnálja, megbánta, és szeretné, ha megbocsátanánk neki.



2020. nov. 2. 13:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk is ez van, de külföldön vannak, szal szarok rájuk.
2020. nov. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Arra kell gondolnod, mi lesz utána, ha megbocsátasz? Ugyanú el tudod róla képzelni, hogy folytatja, és ez a bocsánatkérés csak arra jó, hogy teszteljen titeket, mennyire vagytok birkatermészetűek? Vagy tényleg megváltozott mert tanult belőle? Ha utóbbi, akkor bocsáss meg neki. Ha előbbi, akkor kerüld messzire.
2020. nov. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Megbocsátani és felejteni két különböző dolog. A megbocsátást magadért teszed, hogy a benned lévő tüske feloldódjon, és ne zavarja a közérzetedet. Ettől még nem muszáj ezt az ember visszahelyezni az eredeti státuszába, mintha semmi sem történt volna. Lehet tőle távolságot tartani úgy is, hogy nem haragszol tovább.
2020. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Én nem vagyok haragtartó ember, tehát megbocsátanék, de egy életen át óvatos lennék vele kapcsolatban. És páromat is kérném, hogy ha bármi rosszat mond rólam, jusson eszébe az, hogy mostanáig hogyan viselkedett velünk. Szóval ne higgyen neki.
2020. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, megbocsátanék neki, de bízni nem bíznék benne. Azt már eljátszotta.
2020. nov. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem. A szarkeverőket kerülni szoktam. Az emberek nem igazán tudnak változni jó irányba, ez ilyen alaptermészet dolog, nehéz levetkőzni.
2020. nov. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonymousreview60 ***** válasza:
95%
Megbocsátanék a magam érdekében. Mindent elmondanék a páromnak, és kérném, hogy ő is nekem, hogy ne lehessen egymás ellen manipulálni. A "normális viszony" érdekében 2-3 dobása lenne áskálódásból. A 2-3. után megmondanám, hogy itt a vége. Most meg szólnék, hogy még 1-2 dobása van.
2020. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom testvérével is hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy ő konkrétan nem csak minket akart összeugrasztani, hanem ellenünk fordítani a szülőket, és engem kitúrni a családból...

Bár itt is robbant a bomba végül, a szülők sajnos hamar szemet hunytak a dolog felett, és újra ő a "kicsi szeme fényük". A párom viszont rájött, hogy milyen aljas, manipulatív ember a testvére, és mi minden kapcsolatot megszakítottunk vele (és a kedves párjával is.)

Ha nagy ritkán családi esemény van, elviseljük egymást egy légtérben, de a köszönésen kívül nem beszélgetünk, amúgy meg egyáltalán nem keressük egymást.


Én eleinte gyűlöltem őt, és meg tudtam volna folytani, amiért ellenem áskálódik, de az évek alatt ezt az érzést elengedtem, mert ahogy egy korábbi válaszoló írta, rájöttem, hogy csak magamat mérgezem a gyűlölködéssel. Ez az ember nem ér annyit, hogy miatta bármikor negatív hangulatba kerüljek.


Viszont nem bocsátottam meg, és nem is fogok soha: egyszerűen kizártam őt az életemből, nem tekintem rokonnak, számomra csak egy távoli, kellemetlen ismerős. Párom is ezen a véleményen van, így ebben egyetértés van köztünk.


Neked is ezt javaslom. A pároddal együtt szabaduljatok meg tőle. Nem érdemel megbocsátást, úgysem változna meg. Ne hagyjátok, hogy egy ilyen mérgező ember tönkretegye a kapcsolatotokat, akár családtag, akár nem. Ilyen helyzetekben nem számít a közös DNS.

2020. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Van z angolban egy nagyon klassz kis mondás, valami ilyesmi fordítva:

Egyszer átversz, az a te szégyened.

Kétszer átversz, az már az én szégyenem.


Szóval igen, megbocsátanék, mert teljesen felesleges haragudni a másikra, azzal csak a magam életét/kedvét mérgezem, de bizalom nyista.

2020. nov. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mint a felettem szólók, megbocsátanék, de sosem bíznék már benne többet. Én is voltam ilyen szituban, igaz, mi azóta nem vagyunk együtt (nem csak a tesó miatt), de a srác brutál nagy sz.rkavaró volt, előszeretettel rombolta szét valamiért a húga szerelmi, de még baráti kapcsolatait is egy régi sérelem miatt. Szerencsére azóta a lány is tudja és elfogadta, hogy miféle a testvére, saját családot alapított, a bátyót meg amennyire csak lehet, távol tartja fizikailag és érzelmileg is. Vannak sz.rkavarók, akikkel csak így lehet.
2020. nov. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!