Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg családdal,...

Hogyan értessem meg családdal, hogy nem akarok párkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Leginkább idősebb testvérem a probléma.

21 éves vagyok és szűz és szerinte iszonyú gáz. (13 évesen vesztette el)

De nem is ez a lényeg. Nem viszolygom a szextől, ha majd úgy adódik biztos belemegyek vagy mittudomén.

Párkapcsolatra viszont nem vágyom és itt a nagyobb probléma. (Ugye nem akarok barátot, de nem fekszem le azzal, aki akarna mert szemétség. Ha ez azzal jár, hogy ilyen tempó mellett még negyvenesen is szűz leszek, ám legyen.)

Azt viszont nagyon szeretném megértetni a családommal, főképp nővéremmel, hogy nem vagyok sem ostoba sem későn érő (bárkitudja) és rosszul esik, hogy azt hangoztatják milyen buta vagyok. Tudjátok: gyerek vagy még! Fogalmad sincs milyen az! Szerezz barátot inkább!

Amikor előjön a téma, mindig hárítom, hogy majd ha úgy alakul lesz barátom, férjem, gyerekem.

De ez sem elég nekik és azzal jönnek, hogy megfogom bánni amiért későn kezdem.

Lehet. Lehet igazuk van és megváltozik a véleményem. Na és.

Ugye, mindenkinek van valami ami eszébe jut ha a jövőbeli énjét képzeli el. Környezetemben ez mindenkinél a család. Vagy gyermekek. Esetleg konkrétan egy kislány, egy kisfiú. Vagy csak simán a párjuk. Van, akinek ez mellékesen jelenik meg és balerina akar lenni példaul.

Én sok mindent látok magam előtt. És tényleg szeretnék majd annyi idősen olyan boldog lenni, mint a nővérem de van még rá 10 évem és nem értem mi a baj, ha nekem az elégedettséget nem ez okozza? Talán velem van a baj, de egyetlen jövőben sem látok férjet.

Tippeket kérek, hogyan tudnám elkerülni ezeket vagy valami frappáns válasz. Mert a nyiltan megmondom és terelem sem ért el semmit.



2021. febr. 3. 05:41
1 2 3
 1/26 anonymousreview60 ***** válasza:
49%

Nőnek 21 évesen szűznek lenni nem gáz. 24 évesen komolyan el kell gondolkozni. 27 évesen gáz.

Én a helyedben, amikor felhozzák a témát, csendben felvenném a kabátomat és távoznék. Vagy leszoknak vagy te szabadulsz meg a csesztetéstől. A negyedik alkalommal elmondanám, hogy már 3-szor távoztam, az ötödik után nem jövök többet. Engem is csesztettek, aztán kifogtam egy olyan nőt, hogy anyám azt se tudta, hallgasson vagy sikítson.

Ha ez nem hat/nem tetszik, akkor találnék valamit, amivel vissza lehet támadni? anyagi gond, diploma hiánya, mittomén, mindenkinek van valami. Mindenkit a saját gyógyszerével kell kezelni.

2021. febr. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz kérdés.

Szerintem totálisan igazad van, ezt neked kell érezni és az sem gáz, hogy 21 évesen szűz vagy. Ez sehol nem szabadna hogy erény, vagy éppen hátrány legyen. Erről mindenkinek magának kell döntenie, amibe más nem érezheti jogának, hogy bele szóljanak.

Egyébként én 19 éves voltam, amikor elvesztettem a szüzességemet, és én is megkaptam előtte nővéremtől, hogy "legalább dugasd meg magad". Hányni tudtam volna tőle.

Viszont ha nem veszíted el pár éven belül, utána szerintem frusztrálni fog nagyon és szorongani fogsz miatta. Láttam nem egy ilyet a környezetemben, nagy a társadalmi nyomás is és mindennap ott lesz a fejedben, valamint az emberek is lesajnálnak egy idő után. (Egy ideális közegben nem,de szerintem te sem ott élsz.)


A párkapcsolati részhez pedig: szerintem tök természetes, ha valaki nem akar párkapcsolatot, és tudja, hogy mi az ami kielégíti az ő igényeit az életben.


Ha az egész életedet egyedül éled le, ahhoz sem lenne senkinek semmi köze. Szerintem most kell határozottan fellépni, hogy utána meg se forduljon a testvéred fejébe, hogy még egyszer bele akarjon szólni abba, amihez semmi köze.

2021. febr. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Határozottan megmondod nekik, hogy nem akarsz és pont. Semmi közük nincs hozzá. A véleményét meg akkor mondja, ha kérdezted.
2021. febr. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
22%
Nem gondolom, hogy ágz, ha valaki 21 évesen szűz, de őszintén? Soha nem lesz senkid. Olyan rigoláyid lesznek néhány éven belül, hogy nem lesz, akivel képesek lesztek majd alkalmazdkodni egymáshoz. Minél később lesz párod, annál nehezebb lesz, legalábbis én ezt látom ismerősök közt. Minél idősebb korban kezdődött egy kapcsolat, annál előbb vége.
2021. febr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
82%
4 mindegyiknek vége, mindegy mikor kezded
2021. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszi, egyes tanácsait mindenképp megfogadom és kettesnek, nem valóban nem élek idealis környezetben, de azt hiszem elég jó emberekkel vagyok körülvéve.

Négyes! Valószínűleg igazad van. A családomnak is. Én is látok sok ilyet. Lehet frusztrált is leszek emiatt később. Talán senkim sem lesz.

De ha most, vagyis pár éve, gimi óta, mikor a többiek megismerték magukat és randizgatni kezdtek, én úgy érzem nem vágyom rá, akkor is ugorjak bele egy kapcsolatba? Most, mert később már nem tehetem? Szerintem ráérek aggódnikésőbb. Ha már nem akarok egyedül lenni.

2021. febr. 3. 08:21
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem teljesen rendben vagy, ők az éretlenek, nem te.


A szex nem verseny, főleg nem mennyiségi. Sőt, inkább fordítva van a helyzet, hiszen, amiből sok van, az kevesebbet ér.


Az a normális, ha vársz arra, akivel nagyjából minden klappol, összevissza dugni csak az igénytelen állatok szoktak; az hogy még imádják is magukat érte, az külön szánalmas. Ne hallgass rájuk semmiképpen, mondd meg, hogy abba lehet hagyni ezt a csesztetést, és ha nagyon gáz a helyzet, akkor költözz el, amint tudsz.


Mondd meg a többieknek, hogy te nem akarsz olyan rongy lenni, mint ők. (Nyugi, tuti ellenkezni fognak, ne törődj vele.) :)

2021. febr. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonymousreview60 ***** válasza:
36%

Kiegészítés, amivel kicsit a korábbi kommentem ellen beszélek:

Felteszem tanulsz még vagy ilyesmi. Ennek az időszaknak a viszonylagos anyagi, munkahelyi és egyéb kötetlensége pont arra való, hogy:

1. Az ember lánya/fia elkövesse a nemtiniszerelem-demégeljegyzésresemszánt kapcsolatainak csetlés-botlásait. Ekkor "büntetlenül" lehet 1-2-3 hónapos, féléves, éves kapcsolatokat lebonyolítani ahhoz, hogy a "komoly" kapcsolatról és együttélésről tapasztalatot szerezzen az ember, ami alapján a komolynak szánt kapcsolatot már sokkal több ismerettel, kompromisszumkészséggel stb. kezdje el.

2. Tegye ezt a szülői stb. szemektől távolabb, úgymond nem kell, hogy lássák (és nem is látják), hogy idén ez a harmadik pasim, stb.


Én sajnos nem használtam ki jól ezt az időt csajozásra. Nem azért érdemes kihasználni, mert mi lesz veled, meg most vagy fiatal (azért is., mert ez az idő és lehetőség nem jön vissza soha), hanem mert ez egy kis iskola, hogy az Életben jobban menedzseld majd a párkapcsolatodat.

Egyébként érthető, hogy a csesztetés miatt már dacból sem teszed. Érdemes lenne egy pszichoterapeutával ezt áttárgyalni, hogy csak későn érő vagy vagy dacod van vagy félsz valamitől, amit magadnak sem mersz bevallani.

2021. febr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem mar nem tudjak, hogy mibe kossenek bele. Gondolom a kulsodbe vagy az iskolai eredmenyeidbe, egyeb kepessegeidbe mar nem tudnak belekotni, hat most az van soron, hogy miert nincs pasid, meg ferjed.

Ez a tipikus, sose leszel nekik eleg jo.

Erdekes, hogy meg covid alatt is kuldene a csaladod pasizni. Persze, ok ugye csak josagbol, meg szuloi szeretetbol mondjak.



En megmondanam, hogy kosz, de ha lesz is, nem mutatom be nektek :D


Amit a rigolyakrol irnak, az majd attol fugg, mennyire tudsz es vagy hajlando mashol alkalmazkodni. Akivel osszeilletek, annal nem lesz problema. 21 evesen egyaltalan nem baj, hogy nem tudod milyen egyutt elni egy pasival es nyomorogni az albiban, meg naprol napra elni.

De pl 25, 30 felett mar mas lesz a helyzet.



Egyebkent biztos vagyok benne, hogy te tisztaban vagy es leszel, hogy majd milyen part, partner szeretnel, es olyat fogsz talalni. Idokozben biztos lesz 1-2 baki, meg olyan, akire azt mondod, hogy idopazarlas volt, de tapasztalatnak jo lesz. Legyel mindig hatarozott, tudd, hogy ki vagy, hogy te is szep, ertelmes vagy, es nem vagy senkinel sem kevesebb. Amikor ugy erzed, hogy szeretnel valakivel egyutt lenni, akkor egyutt is leszel. A csaladod meg csak irigykedni fog. Most csak a fiatalsagodat irigylik.


Abba a hibaba meg nem fogsz beleesni remelem, hogy az elso jottmenthez odakoltozol, csak hogy a remes csaladodtol szabadulj.


Mondhatod addig is,hogy te nem mutatnal be nekik senkit, mert nem erdemlik meg :D Vagy pedig, hogy kosz jol vagy egyedul, es azert nincs pasid, mert nem talaltal olyat, akiben megfogna valami.

2021. febr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
83%
Felháborító, hogy a nemi szervedben vájkál. Következő alkalommal kérd meg udvariasan, hogy többet ne beszéljen se a te szüzességedről, sem a jövőbeli párkapcsolati kilátásaidról. Ha a kulturált kérés ellenére folytatja, akkor viszont keményen, akár alpárian támad vissza, pl. Nem akarok akkora ordas r.banc lenni, mint te. Meg hogy mennyire gáz, hogy már 13 évesen odadobta magát valakinek. Bármilyen személyes megjegyzést tesz rád, vágj vissza egy sokkal bántóbb személyes megjegyzéssel. Majd visszavesz.
2021. febr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!