Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elvagyok keseredve mit...

Nagyon elvagyok keseredve mit tegyek? Állásom sincs lassan lakni sem lesz hol

Figyelt kérdés
Sziasztok. 36 éves vagyok a vírus előtt jól fizető állásom volt és komoly párkapcsolatom. Az akkori párkapcsolatom tönkrement szakítottunk. Édesapám házába költöztem itt élek lassan fél éve. Amikor ideköltöztem apám elfelejtette mondani hogy 18 milliós adósság van a házon és egyik nap megjelent a bírósági végrehajtó beengedtem aki felvilágosított hogy apám és a második felesége nem fizette a hitelt évekig így elárverezik az ingatlant. Apámmal erről azóta sem lehet beszélni és nem mond semmit. Közben elveszítettem az állásom miközben alakult egy kapcsolatom de a pasi a szüleivel lakott tőlem 40 km-re.Egy hónapja voltunk együtt amikor engem kirúgtak. Én folyamatosan kerestem állást de a téli időszakban nem találtam. Közben a pasi szülei is elkezdtek kifúrni, nagyon gusztustalan módon (nem fogadták a köszönésem, ha mostam az volt a baj, ha nem az, ha főztem nem ették meg inkább kiadták a malacoknak) ez odáig fajult hogy rettenetes volt a hangulat és szakítottunk. Eltelt egy hónap közben derült itt ki hogy végrehajtás alatt van az ingatlan én erről előtte nem tudtam. A pasinak nem mondtam el, mai napig nem tudja. Egy hónap után kibékültünk de a szülei nem akartak ott látni, szegény próbálta hogy pár napot legyek csak ott a héten de azokon a napokon is csak a cirkusz volt az anyja részéről a fiával is bunkó volt ha én ott voltam. A végén már megmondta az anyja ha a párom dolgozik én ne legyek ott mert nem akarnak velem egy házban lenni. Kérdeztem a párom hogy így mi lesz hogy tudunk együtt lenni és azt válaszolta mindig nem tudja. Ott volt a vállalkozása is a szomszéd telken abból élt, a ház az ő nevén volt de a szülei is ott laktak, nem akarta kirakni sem őket és ő sem akart eljönni, nem is kértem semmi hasonlót sem tőle. Mielőtt bárki azt gondolná eltartott nem igaz, volt megtakarításom és abból éltem a pasi nem költött rám. Amikor náluk voltam segítettem a vállalkozásában, főztem, mostam mindent megcsináltam. De mivel a szülei nem szívleltek, szó szerint elmartak kénytelen voltam szakítani mert már őt is megviselte az állandó cirkusz. Ennek 2 hete. Mindenki azt mondja el kellett volna mondanom neki hogy lassan nem lesz hol laknom, de nem akartam. Nem szerettem volna ha csak ez miatt akarna összeköltözni velem. Ő azt hiszi nekem itt jó hogy apuval mi jól elvagyunk de mást nem tud. Nem is tudtam volna azt csinálni hogy pár nap itt pár nap náluk hisz lassan nem lesz hová visszajönni.Ráadásul anyjáék egy napot sem tudtak elviselni. Most is keresek folyamatosan állást de egyelőre semmi. Tartalékaim fogynak és nem tudom mit hoz a holnap. Szerintetek jól tettem hogy nem mondtam el neki a ház dolgot?

2021. márc. 15. 08:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
83%
El kellett volna neki mondanod. Felnőtt emberek vagytok és bár még csak a kapcsolat elején ez egy elég súlyos ügy ahhoz, hogy érdemes tudnia róla a másiknak. Mondjuk ez a kapcsolat amúgyis halálra lenne ítélve egy 40 éves férfival, aki nem tud ellent mondani az anyjának, akivel él..
2021. márc. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:
De pont azért nem mondtam el neki hogy nehogy azt higgye csak azért vagyok vele hogy legyen hol laknom.
2021. márc. 15. 08:51
 3/63 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom hol laksz, de pl Egerben vannak 50eFt-ért szobák, lehet munkát is vállalni de biztos vannak még más helyek is ahol olcsón van albi és tudnál dolgozni. Elsőnek inkább ide nézelődnék, mert ha sehol sincs támaszod az úgy gáz, könnyen mehet az ember a hid alá vagy prostinak.


Én ezt tenném, vagy ha beszélsz angol/német nyelven külföld, sokat már nem veszithetsz, oda meg mindig van meló, igaz munkásszállón de legalább van valamid, onnan meg lehet szintén albira költeni.

2021. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
94%
elmondhatod neki, de inkább próbáld magad megoldani a problémáidat. Ha el is mondod és szánalomból odavesz, akkor "leverheti" rajtad, ugy értem, ő lesz feletted ebben a kapcsolatban, az anyjáék 2x akkora erővel fugnak furni (kisfiam, csak el akarja tartatni magát veled, ingyenélő, stb)semmi jó nem lesz belőle. Keress városban munkát, ahol szállást is adnak. Akár ottlakásos idősgondozást, ha nem bírod a gyárakat.Kicsit összeszeded magad anyagilag és egyenesbe jössz.
2021. márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
94%

Attól, hogy elmondod neki még nem kell ott laknod, ellenben segíthet más megoldást találni, látja, hogy komolyan veszed és nem mérgezi a kapcsolatotokat egy ilyen titok.


Felnőtt emberek vagytok, mások ilyen idősen már gyereket nevelnek, nehogy problèmát okozzon már egy kapcsolatban az anyagi dolgokról beszélni.


Ha elmondanád neki, hogy "az a helyzet hogy félő, hogy utcára fogok kerülni, keresek munkát folyamatosan, de ez most a jelenlegi helyzet, szerettem volba, hogy tudd.. és ne értsd félre ezt nem azért mondom, hogy hozzád beköltözzek, hanem hátha neked esetleg eszedbejut valami megoldás amire én még nem gondoltam"

2021. márc. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
16%
A bírósági végrehajtó nem jön személyesen közölni...
2021. márc. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 4 hét arról szólt hogy kértem mondja el mi a terve oda tudok menni vagy sem a munkahely miatt. Nem mindegy hogy itt a környéken vagy 50 km-rel odébb találok állást. Ő egy kis nógrádi faluban él én meg pest megyében. Próbálta hogy heti 5 napokat legyek ott de anyja megtorpedózta és csak cirkusz volt. Most úgy tudja azért raktam ki mert kijelentettem hogy nem megyek olyan helyre ahol nem látnak szívesen ő ide nem jöhet albérletre pedig nincs pénz mert én nem keresek neki meg 180.000 a fizetése amiből lejön 30.000 hitelre
2021. márc. 15. 09:07
 8/63 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os nem közölni jött hanem foglalni ingóságot. Akkor tudtam meg mi a helyzet itt.
2021. márc. 15. 09:09
 9/63 anonim ***** válasza:
90%
Egy "kis nógrádi faluba" költözni egyenlö az öngyilkossággal, ott SOHA nem fogsz munkát találni!
2021. márc. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%

Ott volt a vállalkozása is a szomszéd telken abból élt


neki meg 180.000 a fizetése


Már megint nem figyel valaki a részletekre...

2021. márc. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!