Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elvagyok keseredve mit...

Nagyon elvagyok keseredve mit tegyek? Állásom sincs lassan lakni sem lesz hol

Figyelt kérdés
Sziasztok. 36 éves vagyok a vírus előtt jól fizető állásom volt és komoly párkapcsolatom. Az akkori párkapcsolatom tönkrement szakítottunk. Édesapám házába költöztem itt élek lassan fél éve. Amikor ideköltöztem apám elfelejtette mondani hogy 18 milliós adósság van a házon és egyik nap megjelent a bírósági végrehajtó beengedtem aki felvilágosított hogy apám és a második felesége nem fizette a hitelt évekig így elárverezik az ingatlant. Apámmal erről azóta sem lehet beszélni és nem mond semmit. Közben elveszítettem az állásom miközben alakult egy kapcsolatom de a pasi a szüleivel lakott tőlem 40 km-re.Egy hónapja voltunk együtt amikor engem kirúgtak. Én folyamatosan kerestem állást de a téli időszakban nem találtam. Közben a pasi szülei is elkezdtek kifúrni, nagyon gusztustalan módon (nem fogadták a köszönésem, ha mostam az volt a baj, ha nem az, ha főztem nem ették meg inkább kiadták a malacoknak) ez odáig fajult hogy rettenetes volt a hangulat és szakítottunk. Eltelt egy hónap közben derült itt ki hogy végrehajtás alatt van az ingatlan én erről előtte nem tudtam. A pasinak nem mondtam el, mai napig nem tudja. Egy hónap után kibékültünk de a szülei nem akartak ott látni, szegény próbálta hogy pár napot legyek csak ott a héten de azokon a napokon is csak a cirkusz volt az anyja részéről a fiával is bunkó volt ha én ott voltam. A végén már megmondta az anyja ha a párom dolgozik én ne legyek ott mert nem akarnak velem egy házban lenni. Kérdeztem a párom hogy így mi lesz hogy tudunk együtt lenni és azt válaszolta mindig nem tudja. Ott volt a vállalkozása is a szomszéd telken abból élt, a ház az ő nevén volt de a szülei is ott laktak, nem akarta kirakni sem őket és ő sem akart eljönni, nem is kértem semmi hasonlót sem tőle. Mielőtt bárki azt gondolná eltartott nem igaz, volt megtakarításom és abból éltem a pasi nem költött rám. Amikor náluk voltam segítettem a vállalkozásában, főztem, mostam mindent megcsináltam. De mivel a szülei nem szívleltek, szó szerint elmartak kénytelen voltam szakítani mert már őt is megviselte az állandó cirkusz. Ennek 2 hete. Mindenki azt mondja el kellett volna mondanom neki hogy lassan nem lesz hol laknom, de nem akartam. Nem szerettem volna ha csak ez miatt akarna összeköltözni velem. Ő azt hiszi nekem itt jó hogy apuval mi jól elvagyunk de mást nem tud. Nem is tudtam volna azt csinálni hogy pár nap itt pár nap náluk hisz lassan nem lesz hová visszajönni.Ráadásul anyjáék egy napot sem tudtak elviselni. Most is keresek folyamatosan állást de egyelőre semmi. Tartalékaim fogynak és nem tudom mit hoz a holnap. Szerintetek jól tettem hogy nem mondtam el neki a ház dolgot?

2021. márc. 15. 08:33
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 A kérdező kommentje:
Pesten találok de mivel eddig úgy volt hogy 1 hónap és odaköltözöm ahol ő lakik azért nem kerestem pesten csak a környéken. Bercel környékén találtam is ahol voltam próbanapon majd közölték hogy bocsi mégse vesznek fel senkit. Az a baj 1 hónapom eltelt a sz.rakodással hogy pár nap a pasimnál pár nap itthon. De mivel ezt már nem lehetett csinálni se a munkahely se a családja miatt szakítottam.
2021. márc. 15. 11:23
 32/63 anonim ***** válasza:
83%

A pasit felejtsd el. Ahogy apad neked is elfelejtette mondani, hogy nem fizettek a hitelt, ugy neked it el kell felejtened, hogy kiakard ot huzni a sajat szarabol. Neked magadat kell kihuznod a szarbol. Apadnak ott van a noje, egyutt van nyugdijuk, mellette dolgozhatnak is, biztosan nem kerulnek utcara majd.


Azonnal keress melot, menj el az osszes multiba, akar LIDL, TESCO,DM, ezekre a helyekre mindig van felvetel. Biztosito, kormanyablak szinten rengeteg allas van. Valamint azonnal regisztralj munkanelkulire is, 3 honapig neked is jar a havi 80ezer forint, legalabb a TB-d is addig fizetve lesz.

2021. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:
A munkanélkülit már kihasználtam sajnos, apám egyedül él nincs nöje de nem is foglalkozom vele oldja meg ő. A pasi sem keres, rá sem lehet számítani komolyan. Senki nem áll mellettem nagyon elkeserítő
2021. márc. 15. 11:33
 34/63 anonim ***** válasza:
31%
Egy lepukkant házra nincs bank, aki 18 milliót adott volna. Pláne úgy, hogy nem is vásárlásra kellett.
2021. márc. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:
A hitelt évekkel ezelőtt vették fel és nem 18 milliót, fogalmam sincs mikor és mennyit. Miért nem lehet ezt felfogni és kötözködni minden szarral? Láttam a papírt hogy 18 milliós követelés van a házon. Igen valószínűleg nem is tudják majd ennyiért elárverezni és marad majd adósság. Honnan kéne tudnom hogy évekkel ezelőtt mire és mennyit vettek fel??
2021. márc. 15. 11:37
 36/63 A kérdező kommentje:
Amúgy kedves 34-es nem hallottál még olyanról hogy felvett 4-5 millióból az évek nemfizetése alatt 10 milliós adósság lett? Egyik féltestvérem mesélte hogy évekkel ezelőtt is jött papír valami hasonlóról de apánk eldugta és valamennyit fizetgetett, de nem eleget ahhoz hogy ne kerüljön árverésre az ingatlan. Fél éve lakom itt nem mondta el amikor kiderült hogy mikor és mennyit vett fel még a papírokat is eldugta.
2021. márc. 15. 11:43
 37/63 anonim ***** válasza:
43%

Amugy az elarverezes tenyleg a legeslegutolso dolog. A bankkal meg lehet hogy tudna megallapodni(ha sikerul, orokeletere fekete listas lesz persze). A lenyeg, hogy a banknak az a lenyeg, hogy ha kevesebb torleszto is, de legyen bevetel rendszeresen. Ezert van az, hogy sok bedolt hiteles, mar a sokadik megallapodas szerinti kisebb osszeget fizeti, vagy inkabb elmegy feketen dolgozni stb. Sot, olyan is van, hogy vegszukseg eseten a bank mar elengedi a tartozast, es akkor pl mar bankszamlat sem lehet naluk nyitni+orokervenyu fekete lista.(dolgoztam hitelosztalyon)


Most dontsd el, hogy lenne-e ertelmi beszelni a bankkal, vagy pedig elkoltozol es talalsz munkahelyet.. de akkor sanszor, hogy apadnak max egy masik feltesohoz, vagy ismeroshoz kell mennie lakni,vagy meg rosszabb...

2021. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
80%
Jó régen dolgoztál akkor hitelosztályon
2021. márc. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
96%

"Pesten találok de" - mi de? Ha Pesten találsz munkát, akkor mi a probléma?

Rossz helyen van nálad a fókusz. Nem apád meg az elcseszett balek palid miatt kell keseregned, hanem hogy miből fogsz megélni.

Komolyan képes voltál elcseszni munkanélküliként hónapokat, felélni a tartalékodat ahelyett, hogy elkezdenél dolgozni valahol?

2021. márc. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:
Egyszerűen biztos voltam benne hogy oda fogok költözni. Azt beszéltük egy hónapig fog menni ez a pár nap itt pár nap ott dolog. Azért arrafelé kerestem állást. Egy hónap után derült ki hogy nem költözhetek oda mert kiutáltak a szülök. Ezért voltam kénytelen szakítani mert tovább már nem lehetett húzni, ő szerette volna hogy amíg nem tud házat venni a szülöknek csináljuk így a dolgokat ami fél vagy 1 év.
2021. márc. 15. 17:31
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!