Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire osztjátok meg az...

Mennyire osztjátok meg az életeteket az anyósotokkal?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mennyire számoltok be neki a napi apróságokról, és egyáltalán mennyire igénye ez az anyósotoknak? Mert én néha már úgy érzem, mintha kínvallatáson lennék..
2008. dec. 4. 12:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
A férjem nagyon jól kijön a szüleimmel. Ha már a pasikra is kíváncsiak vagytok. Az én anyukám úgy kezeli a férjem, mintha a fia lenne, nem pedig a veje. Párom sokszor mondja, hogy menjünk a szüleimhez látogatóba. Sőt! Ha dolgozom és Ő otthon van, többször elmegy anyumékhoz egyedül is.
2008. dec. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Az én páromat is imádják a szüleim:) De pl az öcsémet is tárt karokkal fogadta a barátnője családja, ha náluk vannak hétvégén, anyuka süt-főz, dínomdánom...szerintem ez az anyós-problematika főként a nőket érinti. Nekem nem dumál bele semmibe az anyósom, egyáltalán nem kiváncsiak ránk, régebben még próbáltam kialakítani valami normális viszonyt, amire hülye megjegyzéseket kaptam. Pl kérdezte milyen lesz a konyhabútorunk, lelkesen vittem a képeket, erre : "a csap nem is olyan lesz, a sütö nem is fent lesz, stb" kicsit úgy éreztem, semmi sem jó neki, amit kitaláltam. Akkor eldöntöttem, kösz, ennyi volt. A párom régen csak hétvégén volt otthon, én hétközben főiskolába jártam és dolgoztam, de mindig nála voltunk. Anyuka (persze csak a fiacskájának, négyszemközt) elkezdte magyarázni, hogy néha igazán porszívózhatnék. Akkor durrant el végképp az agyam, nyilván a héten két szabad napom van, otthon is vannak kötelességeim, szakdogát is kellene írni, meg valamikor a párommal lenni, naná hogy nála fogok porszívózgatni. Amíg arra nincs időm, hogy a saját szobámat kitakarítsam, nem nála leszek putzfrau!Szerencsére azóta már összeköltöztünk:)
2008. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Hmm.. megoszlanak a vélemények, de azért többen vannak, akik falra másznak a kedves mamától :-( Nálunk az az érdekes, h az én szüleim sose faggatnak minket ilyen szinten (sőt általában egyáltalán nem), és ha néha-néha mégis belekérdeznek olyanba, amibe nem kellett volna, elfogadják, h erre most nem válaszolunk és kész.

Ti hogyan próbáljátok megoldani ezeket a problémákat azon kívül, h minél távolabb tartjátok magatokat az anyóstól? Szeretnék valamiféle jobb viszonyt kiépíteni, csak elég nehéz, mert ha azt mondom, h nem kell mindenről tudnia, vérig sértődik.. :(

2008. dec. 5. 15:16
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Tetszettek a vàlaszok,tényleg megoszlanak a vélemények.

Én még csak 21 éves vagyok,és nekem van is meg nincs is anyosom!

Szerencsére miota a pàromat megismertem,még egyszer sem sikerült anyosommal összfutni,mivel külföldön élünk:)

Ez màr 3 éve.

Nagyon örülök,olyan szempontbol,hogy igenis ha fözök nem nézi senki,nem szol bele senki,csak a végeredményröl ad völeményt a pàrom.

Ugy mosok,és akkor,meg azzal amivel akarok.

Nem muszàly hosszu pizsamàt felvennem este,elég akàr egy polo bugyival is,nem fog senki sem rossz szemmel nézni ràm.

Bizony nem szol bele senki hogy mit mikor miböl veszek.

Viszont olyan téren jolesne néha egy jo anyos,hogy amikor betegen nyomom az àgyat,legyen valaki aki fözzön a pàromnak vacsoràt,vagy a kezembe adjon egy pohàr vizet,esetleg ha elkell mennem papirt intézni rà lehessen bizni 2 oràra a gyereket....

DE ha belegondolok,akkor inkàbb egyedül megküszködök ezekkel a dolgokkal is,minthogy valaki be költözzön az életembe feleslegesen.

Együtt érzek a szenvedö anyukàkkal,akik kiakadnak az anyostol,és kicsit irigy vagyok azokra akik mindenben szàmithatnak rà.

2008. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

sajnos nekem rossz tapasztalatom van. Azt hittem, a világ legédesebb anyósa az enyém, jobb volt hozzám, mint saját anyám. A gyerekemet minden óvás nélkül rá mertem bízni. Aztán megromlott a házasságom és a bíróságon ezeket mondta:

- csak azért szoptattam a gyermekemet, mert élveztem s szexuális örömöt jelentett nekem

- simogattattam magam a gyermekemmel és mondtam neki még még

- szerinte ezer szeretőm volt

- stb.

Ugyan a válóper alatt meg is halt, (ami 5 évig tartó per volt) a gyermekemet elvette a bíróság és a volt férjemnek ítélte.

A meglátásom az, hogy az a jó, ha kedves vagy vele de semmit nem tud. Szeresse a gyereketeket és ennyi.

Egyébként most egy új házasságomban élek, senkinek nem mondok semmit, nagyon jó így. Minden csak a férjemre és rám tartozik. Ha ketten nem tudjuk a dolgainak megoldani, az már baj...

2008. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
67%
amilyen rossz dolgokat leírtak itt a többiek azokat én az apámról mondhatom el.egy házban lakunk ,külön háztartásban,és külön bejárattal.és őt is lehet annyira utálni mint egy anyóst!!!!!!!!!!
2008. dec. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Én minél messzebb tartom magamtól az anyóst, amikor találkozunk, akkor elviseljük egymást. Ő próbálkozik, hogy avassuk be dolgokba, de amikor a terhességem alatt egyszer sem kérdezte meg, hogy vagyok, akkor mi a fenének avassam be.

Most várjuk a második babánkat, amikor közöltük vele az örömhírt, közölte a kislányommal, hogy na, akkor te ezentúl az enyém leszel, mert anyádnak ott lesz a másik gyerek. Azt hittem, hogy most szúrom bele a rozsdás bökőt, hát anya az ilyen? Azóta még inkább kerülöm és ha felhív néha néha telefonon, szigorúan a gyerekről beszélünk, én tőmondatokban, nekem már ez is sok, nemhogy egy fedél alat...

2008. dec. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a vőlegényem elújságolta az anyjának, hogy eljegyzett, anyósom csak ennyit mondott (gratuláció helyett) irónikusan: sok szerencsét ehhez a nőhöz...
2009. jan. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!